Visapusiškai pasirodęs T.Sedekerskis – tarp pagrindinių triumfo prieš „Real“ kalvių

(4)
Spalio 15 d. 23:19
T.Sedekerskis žaidė universaliai

Eurolygoje įvyko pirmasis šio sezono Ispanijos klubų derbis.

Banguotai sezoną pradėjęs Madrido „Real“ (1/2) išvykoje 72:76 (18:16, 17:20, 17:12, 20:28) krito prieš Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (2/1).

Viso pirmojo kėlinio metu komandų nė karto neskyrė daugiau nei trys taškai. Chuso Mateo taikytomis rotacijomis viešai skundęsis Mario Hezonja pirmąsias dešimt minučių sužaidė be keitimo.

Įtempta kova tęsėsi ir antrajame ketvirtyje kuriame abi komandos trumpai pasidžiaugė penkių taškų persvara, o rezultatą dėjimu dar kartą lygino Walteris Tavaresas. Paskutiniuosius taškus prieš ilgąją pertrauką išradingu prasiveržimu pelnė Gabrielis Deckas (35:36).

Lemiamą ketvirtį penkiais taškais paeiliui pradėjo Nikos Rogkavopoulos, bet „Real“ iniciatyvą susigrąžino Walterio Tavareso dėjimu – 59:53. Markusas Howardas dviem tritaškiais tapo pirmuoju „Baskonia“ dviženklininku, T.Sedekerskis itin aukštu metimu per W.Tavaresą išvedė Vitorijos klubą į priekį – 66:64.

Dviem tritaškiais rezultatą lygino Mario Hezonja (70:70), tarp jų Džananas Musa buvo nubaustas technine pražanga už vaidybą. Paskutinę mačo minutę taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo Khalifa Diopas. „Baskonia“ apsigynė, o ilgą ataką dvitaškiu su sirena užbaigė M.Howardas – 74:70. Kitoje aikštės pusėje W.Tavaresas krovė iš viršaus, o Gabrielis Deckas kietai prasižengė prieš Chima Moneke, kuris sumetė baudų metimus. Sergio Llulas dukart bandė išsimesti iš toli, bet per iškeltas T.Sedekerskio rankas nebuvo arti tikslo.

Lietuvis šiose rungtynėse žaidė visapusiškai ir per 23 minutes surinko 8 taškus (1/2 dvitaškių, 2/4 tritaškių), 8 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, klaidą bei 17 naudingumo balų.

Efektyvumu T.Sedekerskį nugalėtojų gretose pranoko tik 21 naudingumo balą surinkęs Ch.Moneke. Vis dėlto net ir laimėjusi „Baskonia“ naudingumo balais varžovams nusileido 78:88.

Po ilgosios pertraukos baskai vertėsi be Donta Hallo, o tuo pasinaudojęs W.Tavaresas tiesiog puotavo – 33 minutės, 14 taškų (7/9 dvitaškių, 0/1 baudos metimo), 15 atkovotų, perimtas ir 3 prarasti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 blokai, 2 pražangos bei 29 naudingumo balai. Žaliojo Kyšulio salų milžinas solidžius skaičius rinko net ir šalia neturėdamas pagrindinio komandos įžaidėjo.

Šias rungtynes praleido dėl Sauliaus Račio užsipuolimo suspenduotas Facundo Campazzo. Šįkart „Real“ mačui taip pat teisėjavo lietuvis – Sašai Puklui ir Sergio Silvai talkino Artūras Šukys.

Išskirtiniu šis mačas buvo „Baskonia“ treniruojančiam Pablo Laso, kuris vienuolika metų laikė „Real“ šturvalą ir dukart nuvedė Madrido komandą iki Eurolygos čempionų titulo (2015 ir 2018 metais).

„Baskonia“ dvigubą savaitę uždarys išvykos maču prieš Vilerbano ASVEL (1/2), „Real“ savo arenoje kartos Eurolygos finalą prieš Atėnų „Panathinaikos“ (2/0).

„Baskonia“: Markusas Howardas 15 (3/6 tritaškių, 8 naud. bal.), Chima Moneke 14 (3/4 tritaškių, 5 atk. kam.), Timothe Luwawu-Cabarrot 9, Tadas Sedekerskis (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Trentas Forrestas ir Khalifa Diopas (7 atk. kam.) po 8.

„Real“: Džananas Musa 17 (1/6 tritaškių, 4 rez. perd.), Walteris Tavaresas 14 (15 atk. kam., 7/9 dvitaškių, 3 blokai), Mario Hezonja 13 (3/10 tritaškių, 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Gabrielis Deckas 11.

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose