„Žalgirio“ pažymiai: vakarėlį Madride užkūręs L.Walkeris ir vadžias rankose išlaikęs S.Francisco
(74)Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje pasiekė įspūdingą pergalę – Andrea Trinchieri auklėtiniai išvykoje 92:83 nugalėjo Madrido „Real“ krepšininkus.
Kauniečiai nuo varžovų pabėgo dar pirmoje rungtynių dalyje ir kontroliavo mačo eigą. Į visus Madrido komandos bandymus sugrįžti Kauno klubas turėjo atsakymų ir pergalę išlaikė savo rankose.
Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų žalgiriečių pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.
Be pažymio liko tik Arnas Butkevičius, kuris per savo trumpą minutės atkarpą užsidirbo dvi pražangas ir daugiau aikštėje nepasirodė.
Walkeris
#1 Lonnie Walkeris (27 min., 21 tšk., 2 atk. kam., 4 kld., 1 blk., 13 naud. bal.). Įvertinimas – 8.
Vakarėlį Madride užkūrė būtent L.Walkeris. Tai kaip amerikietis atrodė pirmoje rungtynių pusėje buvo tiesiog nerealu. Jo individualus talentas puolime tiesiog veržėsi per kraštus ir momentas, kai jis rodė Walteriui Tavaresui, jog šis yra per mažas, buvo pirmosios susitikimo dalies kulminacija. Vis tik krepšinis trunka ne du, o keturis kėlinius ir antroje mačo pusėje amerikietis jau žaidė į minusą. Varžovai suaktyvino gynybą ir pasipylė prastesni L.Walkerio sprendimai, o ir geri metimai jau skriejo pro šalį. Nepaisant prastos antrosios rungtynių dalies, negalima sumenkinti L.Walkerio indėlio Kauno ekipai bėgant nuo varžovų ir kraunantis pranašumą. Būtent jis buvo žaidėjas, uždavęs teigiamą toną mačui, todėl ir įvertinimas išlieka atitinkamas.
#3 Sylvainas Francisco (31 min., 17 tšk., 5 atk. kam., 4 rez. per., 3 per. kam., 4 kld., 22 naud. bal.). Įvertinimas – 10.
Tai ką pradėjo L.Walkeris, galima sakyti, kad užbaigė S.Francisco. Kol komandos draugas rengė savąjį šou S.Francisco tarsi buvo šešėlyje, tačiau vėliau iš jo išlindo su kaupu. Būtent prancūzas pirmasis perėmė estafetę iš L.Walkerio ir jau antrajame ketvirtyje ėmė blizgėti. Šįkart S.Francisco išsiskyrė puikiu žaidimo kontrolės laikymu. Įžaidėjas puikiai laikė rungtynių vadžias ir dažnai pats ėmėsi iniciatyvos. Tiek jo prasiveržimai, tiek tolimi metimai buvo dūriai, kurių Madrido klubas jau nesugebėjo atlaikyti. Nepaisant kelių klaidų, šįkart „Žalgirio“ atakų organizatoriui keliauja maksimalus įvertinimas. Pergalės Madride pasiekiamos ne kiekvieną dieną ir toks pasirodymas vertas maksimalaus įvertinimo.
#4 Lukas Lekavičius (5 min., 0 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. per., 2 kld., -1 naud. bal.). Įvertinimas – 3.
Deja, bet L.Lekavičius nėra ritme ir tai yra akivaizdu. Iš rikiuotės yra iškritęs D.Giedraitis ir bandymai įvesti į žaidimą kitą lietuvį nebuvo sėkmingi. L.Lekavičius klydo sutankintoje varžovų gynyboje, mynė ant šoninės linijos bei nesėkmingai atakavo per W.Tawaresą. Vis tik vėliau gynėjui jau pavyko sykį perimti kamuolį bei asistuoti komandos draugui, kas bent minimaliai pasirodymo vertę kilsteli.
Brazdeikis
#8 Ignas Brazdeikis (19 min., 10 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 8.
Išlaukė – tai drąsiai galima sakyti po dar vienų solidžių I.Brazdeikio rungtynių. Jau mačas su Vilniaus „Rytu“ parodė, kad I.Brazdeikis gali duoti komandai naudos puolime. Šįkart ta nauda buvo išties didelė. Trečiajame kėlinyje Madrido klubas padidino fiziškumą gynyboje ir I.Brazdeikio gebėjimas sužaisti „1 prieš 1“ buvo tarsi išganymas strigusiam kauniečių puolimui. Būtent gera I.Brazdeikio antroji rungtynių stipriai padėjo žalgiriečiams atsilaikyti Madride.
#15 Laurynas Birutis (14 min., 0 tšk., 2 atk. kam., 1 kld., 2 blk., 1 naud. bal.). Įvertinimas – 5.
Aukštaūgis itin pastebimas šiame mače nebuvo. Arčiau krepšio maitinti kamuoliais jį tikslo nebuvo, tad L.Birutis susitaikė su „roliniu“ vaidmeniu ir jį atliko gana neblogai. Žalgiriečiui pavyko išrašyti pora blokų varžovams, o ir bendras vaizdas gynyboje nebuvo prastas. Varžovams draskyti L.Biručio „stepautus“ nebuvo paprasta, W.Tavaresas pradėjo galingai, tačiau itin didele grėsme taip ir netapo, tad šįkart tiek iš L.Biručio pilnai ir užteko.
#18 Alenas Smailagičius (18 min., 13 tšk., 4 atk. kam., 1 kld., 12 naud. bal.). Įvertinimas – 9.
Ir vėl serbas truktelėjo komandą ketvirtajame kėlinyje. Taip, „Žalgiris“ tuo metu jau kontroliavo mačą, tačiau kauniečiams labai reikėjo solidžios rungtynių pabaigos ir prie jos A.Smailagičius prisidėjo išties daug. Jo energija renkant kamuolius puolime buvo tiesiog fantastiška. Visus 4 kamuolius aukštaūgis atkovojo būtent po varžovų krepšiu ir tai ketvirtuose kėliniuose jau tampa tendencija. Geri serbo įkirtimai be kamuolio, pataikytas tolimas metimas bei mobilumas ginantis buvo dar vienas „Žalgirio“ komandos koziris, kurį sėkmingai Madride išnaudojo A.Trinchieri. Po ne itin kokybiškos sezono pradžios A.Smailagičius tampa pagrindiniu Kauno ekipos priekinės linijos žaidėju.
Mitchellas
#21 Matthew Mitchellas (6 min., 5 tšk., 2 atk. kam., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 6.
Minutės, kurias gavo M.Mitchellas, nebuvo gausios, tačiau tai ne ta situacija, kai žaidėjas sėdėjo ant suolo dėl savo prasto žaidimo. Žalgirietis sugebėjo pataikyti iš trijų taškų zonos, sužaidė agresyviai arčiau krepšio ir netgi laikinai žaidė „pirmu numeriu“. Vis tik šįkart daugiau buvo remiamasi kitais žaidėjais, tačiau paties M.Mitchello žaidimas tikrai nebuvo prastas. Savo vaidmenį ir šis „Žalgirio“ legionierius išpildė.
#42 Bryantas Dunstonas (7 min., 1 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. per., -3 naud. bal.). Įvertinimas – 2.
Kokybiškesnio B.Dunstono pasirodymo pastaruoju metu trūksta. Daug iš šio veterano puolime tikėtis sunku, tačiau aukštaūgio darbas gynyboje yra problema. Kol Kauno klubas ketvirtuose kėliniuose gali pilnai pasitikėti A.Smailagičiumi, viskas yra tvarkoje, tačiau atkarpos su B.Dunstonu yra per sunkios. Jis pastoviai yra įtraukiamas į „2 prieš 2“ situacijas, kur tiesiog nespėja ir yra priverstas rinktis pražangas.
#45 Brady Manekas (24 min., 13 tšk., 3 atk. kam., 1 rez. per., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 8.
O čia buvo rimta staigmena. Tokių B.Maneko rungtynių Eurolygoje šį sezoną dar nebuvome matę. 13 jo pelnytų taškų yra geriausias sezono rezultatas ir tuos taškus aukštaūgis rinkosi krepšį atakuodamas itin aukštu procentu. Žalgirietis pataikė pirmus tris savo tritaškius ir taip kartu su L.Walkeriu padėjo svečiams bėgti nuo varžovų. Vėliau B.Manekas dar rinko svarbius taškus ir antroje rungtynių dalyje. Nors gynyboje vėl buvo keletas prastų situacijų, pražangų bonuse, tačiau kai B.Manekas toks yra puolime, tuomet tai jau taip nerėžia akies.
Sirvydis
#91 Deividas Sirvydis (21 min., 11 tšk., 4 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 7.
Geros rungtynės tai buvo ir D.Sirvydžiui, kuris tik įėjęs į mačą atsidarė tiksliu tolimu metimu. Apskritai pergalė Madride buvo apie žalgiriečių pataikymą iš trijų taškų zonos. Kauno klubas realizavo 15 tritaškių iš 29, o D.Sirvydis prie to prisidėjo 3 tolimais šūviais iš 6 bandymų. Žaisti arčiau krepšio sekėsi sunkiau, tačiau pora kartų pavyko išprovokuoti varžovų pražangas ir tik susitikimo gale dvi pramestos baudos šiek tiek krito iš konteksto. Gynyboje nepavyko sužiūrėti poros įkirtimų be kamuolio, tačiau galima atkreipti dėmesį, kad D.Sirvydis prie savojo krepšio yra pradėjęs išties daug dirbti rankomis.
#92 Edgaras Ulanovas (25 min., 1 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 2 per. kam., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 5.
Puolime metimai kapitonui nesukrito, tačiau savo vaidmenį pergalingame mače jis taip pat suvadino. Kauno klubui reikėjo tvirto kūno, kuris laikytų kontaktą prieš varžovų puolėjus ir E.Ulanovas tai darė kokybiškai. Pora atliktų rezultatyvių perdavimų, pora perimtų kamuolių ir bent jau teigiamo įvertinimo šis žalgirietis taip pat nusipelnė.
Norėdami komentuoti prisijunkite.