„Žalgirio“ varžovas – daug skaudžių netekčių išgyvenęs geriausiu Eurolygos vasaros pirkiniu vadinamas aukštaūgis
(5)Šio teksto apskritai neturėjo būti, nes Thomasui Robinsonui buvo piešiama itin šviesi ateitis Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA). Vis dėlto realybė tokia, kad 26-erių amerikietis žengia pirmuosius žingsnius Europoje.
Ši istorija apie 208 cm ūgio puolėją, kuris gina Maskvos srities „Chimki“ garbę ir tai toli gražu nėra jo svajonių klubas, kadangi jis 2012 metų NBA naujokų biržoje buvo pasirinktas 5-uoju šaukimu.
Už Th.Robinsoną žemiau pakviestas Damianas Lillardas, Harrisons Barnesas ar Andre Drummondas mėgaujasi šlove ir uždirba dešimtis milijonų per sezoną, o buvusiai Kanzaso universiteto žvaigždei tenka viską įrodinėti iš naujo.
Vasarą Th.Robinsonu domėjosi Stambulo „Fenerbahče“ klubas, kuris ieškojo pamainos Ekpe Udoh, bet pasirinktas buvo kitas NBA aukštu šaukimu pakviestas aukštaūgis – Jasonas Thompsonas.
Th.Robinsoną „Eurohoops“ pakrikštijo geriausiu Eurolygos klubų pirkiniu šiame tarpsezonyje: „Šis žaidėjas „Chimki“ žaidimui gali padaryti didelę įtaką. Tik prieš pat rugsėjį pasirašęs sutartį amerikietis ilgai galvojo, ar vykti į Rusiją. Jis Eurolygoje gali žaisti kaip „centras“, nors visą karjerą rungtyniavo sunkiuoju kraštu. Jam reikės laiko įprasti, bet jis jau rungtyniauja panašiai kaip Chrisas Singletonas iš „Panathinaikos“. Tai reiškia, kad jis gali tapti Eurolygos žvaigžde vos per vieną sezoną.“
NBA Th.Robinsonui kelias nebuvo rožėmis klotas. Debiutiniame sezone jis Sakramento „Kings“ ekipoje nesugebėjo įsitvirtinti ir vasarą buvo iškeistas į Hjustoną, kur baigė sezoną ir vasarą vėl pateko į mainų sūkurį, kuris nubloškė aukštaūgį į Portlando „Trail Blazers“ gretas.
2014 metų gruodį Th.Robinsonas pirmą kartą sužaidė rungtynes startiniame penketuke, kai traumą gavo Robinas Lopezas. Tuomet jis pelnė 15 taškų, sugriebė 16 kamuolių ir padėjo laimėti dvikovą. Nepaisant blykstelėjimo, Th.Robinsono vaidmuo išliko kilti nuo suolo.
Thomasas Robinsonas
Trečias kartas, kai Th.Robinsonas buvo išmainytas, nutiko 2015 metų vasarį. Denverio „Nuggets“ tuoj pat atleido atletą ir su juo sutartį pasirašė Filadelfijos „76ers“ ekipa.
2015 metų vasarą krepšininkas persikėlė į Bruklino „Nets“, o po metų – į Los Andželo „Lakers“ klubą, kuris ir tapo kol kas paskutine jo karjeros stotele NBA.
Th.Robinsonas NBA iš viso sužaidė 324 mačus, per juos aikštelėje praleisdavo po 13 minučių, įmesdavo 4,9 taško ir atkovodavo 4,8 kamuolio. Geriausias sezonas jam buvo „76ers“ gretose, kai fiksavo 8,8 taško ir 7,7 atkovoto kamuolio vidurkius.
NBA apžvalgininkai apgailestavo, kad Th.Robinsonas neprasimušė į NBA, nes tai yra gero charakterio ir sunkių gyvenimo išgyvenimų užgrūdintas krepšininkas. Didžiausias jo trūkumas stipriausioje pasaulio lygoje – metimas. Sunkieji kraštai privalo pataikyti iš toliau, o Th.Robinsonas tritaškių apskritai nemeta.
Sunkiausias gyvenimo laikotarpis Th.Robinsoną ištiko dar studijų laikais, 2011 metais. Krepšininkas per tris savaites prarado sau tris labai brangius žmones: močiutę, senelį ir mamą. Po rungtynių, kurių metu tylos mintute buvo pagerbtos krepšininko netektys, vyr. treneris Billas Selfas pasakė: „Jam vien buvimas ant parketo yra didelis pasiekimas.“
Th.Robinsonas Eurolygoje turi labai gerą šansą ne tik tapti Senojo žemyno žvaigžde, bet ir vėl patekti į NBA klubų akiratį, kurie nusivylė šiuo talentu. Jau pirmajame ture Th.Robinsonas vos per 15 minučių įmetė 16 taškų, sugriebė 6 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.
Kol kas Georgios Bartzokas riboja šio legionieriaus žaidimo laiką ir Vieningoje lygoje, kur jis ant parketo praleidžia po 18 minučių ir įmetė po 12 taškų, bet po adaptacinio laikotarpio Th.Robinsonas turėtų žaisti daugiau ir spindėti vis ryškiau. Visus reikiamus įrankius tapti Eurolygos žvaigžde jis turi, tereikia laiko ir noro. Bent jau taip sakė jį treniruojantis graikas.
Kauno „Žalgirio“ komandos priekinės linijos penktadienį laukia labai rimta užduotis. Kaip seksis su ja tvarkytis, matysime šįvakar nuo 20.00 val.
Norėdami komentuoti prisijunkite.