Šiame straipsnyje nerasite analitinių faktų ar „ekspertiškų“ įžvalgų apie vieną ar kitą komandą. Čia nebus šabloninių trenerių frazių apie „bandysime, žiūrėsime, ruošimės.“ Paruošėme tokią apžvalgą, kad mums būtų įdomu rašyti, o jums – skaityti.
Krepsinis.net Eurolygos ketvirtfinalio etapui paruošė šešiolika (ne)realių scenarijų. Skaitom.
Randolphas
Madrido „Real“ (1) – Stambulo „Daruššafaka“ (8)
Tarpusavio dvikovos: 1:1 – po pergalę pasidalino namuose
1. Serija nebus „sausa“, nes „Daruššafaka“ tikrai pajėgi kartelį įkasti „Real“ ekipai namuose, ką šiame sezone jau padarė. Nugalėti dukart būtų misija labai sudėtinga, bet pakutenti padus ispanams tikrai įmanoma.
2. Pagal sužibės Jamesas Andersonas, kuris šiame sezone yra visiškai kitoks nei mes jį matėme „Žalgiryje“. Nors Davidas Blattas amerikiečiui suteikia pakankamai žaidybinio laiko, labai nestabilus žaidimas ir vos 8 naudingumo balus siekiantis vidurkis nėra tai, ko iš jo tikėjosi klubas.
3. „Daruššafaka“ išspręs varžovų aukštaūgių problemą. Būtent tarpusavio dvikovose „Real“ gretose rezultatyviausiai žaidė priekinės linijos žaidėjai – Felipe Reyesas, Anthony Randolphas ir retai taškais išsiskiriantis Othello Hunteris. Nieko nuostabaus, kadangi būtent priekinė linija yra „Daruššafaka“ Achilo kulnas.
4. Jonas Mačiulis toliau šaudys puikiai iš toli. Lietuvis šiame sezone tritaškius pataiko net 51,6 proc. tikslumu (32/62) ir tai yra neabejotinai jo geriausias rodiklis karjeroje. Mūsiškio užduotis gynyboje bus stabdyti Willą Clyburną, o puolime galės bandyti išnaudoti savo kozirius.
Teodosičius
Maskvos CSKA (2) – Vitorijos „Baskonia“ (7)
Tarpusavio dvikovos: 1:1 – po pergalę pasidalino namuose
5. Puolimas – geriausia gynyba. CSKA yra rezultatyviausia lygos komanda (87,3 tšk.), o Vitorijos ekipa žengia ketvirtoje pozicijoje (81,5 tšk.). Nors sakoma, kad gynyba laimi čempionatus, CSKA savo stiliaus neturėtų išsižadėti ir rinkti taškus. „Baskonia“ taip pat rungtyniauja labai greitai ir nori įmesti daugiau taškų už varžovus. Vargu, ar tokio stiliaus kovoje baskai pajėgūs daugiau nei sykį įveikti čempionus.
6. „Baskonia“ nusivylimas yra Andrea Bargnani. Lygiai pusę reguliaraus sezono kovų praleidęs italas pastarąjį kartą ant parketo buvo vasario 24-ąją. Norint Sito Alonso auklėtiniams kažką nuveikti prieš maskviečius, reikėtų naudoti visus įmanomus ginklus. Galbūt A.Bargnani grįš ir sugebės būti naudingas?
7. Savo šansą gaus Tadas Sedekerskis. Trylika susitikimų sužaidęs ir per juos vidutiniškai po 5 minutes rungtyniavęs puolėjas ilgą laiką negauna laiko pasireikšti, nes po traumų sugrįžo visi priekinės linijos nariai, išskyrus A.Bargnani. Normaliu scenarijumi T.Sedekerskis bus tik ketvirtfinalio žiūrovas, bet esant dideliam skirtumui, jis gali pasirodyti kelioms minutėms.
8. „Baskonia“ išspręs Milošo Teodosičiaus ir Nando De Colo problemą. Prancūzą ir serbą geriausiai šiame sezone stabdo traumos: Nando praleido 7 susitikimus, o Milošas – 6. Nepaisant to, CSKA sugebėjo užimti antrąją vietą reguliariajame sezone. „Baskonia“ gynėjai nėra pajėgūs išjungti iš žaidimo šio tandemo, bet išlieka tikimybė, kad N.De Colo ar M.Teodosičius patirs kažkokią traumą ir taip ispanai turės šanselį.
Printezis
Pirėjo „Olympiacos“ (3) – Stambulo „Anadolu Efes“ (6)
Tarpusavio dvikovos: 1:1 – po pergalę pasidalino namuose
9. Puolimas ar gynyba? Susitinka visiškai skirtingo stiliaus komandos – turkai 3 pagal puolimą (84,3 tšk.), o graikai – vos 11-i (77,9 tšk.). Įdomu tai, kad namuose „Olympiacos“ įmetė 90 taškų ir sutriuškino varžovus, o štai išvykoje įrideno 69 taškus ir patyrė nesėkmę 8 taškų skirtumu. Kas sugebės primesti sau naudingą stilių?
10. Bus netikėtumas. Jeigu kur ir galima tikėtis netikėto scenarijaus, tai šioje poroje. „Anadolu Efes“ jeigu sugebės kažkaip išsisukti iš „Olympiacos“ gynybinių pančių, laimės seriją. Pirėjo ekipoje taškus gali rinkti vos 2–3 žaidėjai, iš kurių vienas yra Vassilis Spanoulis, išgyvenantis karjeros saulėlydį ir tikrai nedemonstruojantis gero krepšinio. Velimiro Perasovičiaus auklėtiniai privalo kartą laimėti Pirėjuje ir tada viskas bus jų rankose.
11. Cedi Osmanas taps „X faktoriumi“. Turkas jau rengiasi vasarą išvykti į NBA, bet prieš tai pažadėjo padaryti kažką gero dabartiniam klubui. Atėjo pats laikas sužibėti, ką jis jau yra padaręs prieš OLY – įmetė 22 taškus ir sužaidė sezono mačą.
12. Ioannis Sfairopoulosas prie „Olympiacos“ vairo Eurolygoje nebematysime. Graikijos žiniasklaidoje kalbama, kad jeigu ekipa nepateks į finalinį ketvertą, šis treneris praras savo darbą. Pernai nepavyko net patekti į ketvirtfinalį, o šiemet „Olympiacos“ yra poros favoritė, todėl fiasko būtų nuosprendis I.Sfairopoulosui.
Nunnally
Atėnų „Panathinaikos“ (4) – Stambulo „Fenerbahce“ (5)
Tarpusavio dvikovos: 1:1 – po pergalę pasidalino namuose
13. Ar pastebėjote, kad visos ketvirtfinalio poros tarpusavyje pasidalino po pergalę ir ją iškovojo tik savoje arenoje? „Panathinaikos“ ir „Fenerbahce“ taip pat nėra išimtis.
14. Namų sienos taps lemiamu faktoriumi. Dar įdomiau yra tai, kad nuo 2011 metų šios ekipos Eurolygoje tarpusavyje kovoja kasmet, bet pastarąjį kartą išvykoje kažkam pavyko nugalėti 2012 metų vasarį ir tuomet „žalieji“ 77:56 laimėjo Turkijoje. Kitus 11 mačų laimėjo tik šeimininkai.
15. Pasiruoškite – bus tikras „futbolas“. Taip galima pavadinti nerezultatyvias Eurolygos rungtynes ir būtent šioje poroje kvepia būtent tuo, kadangi PAO pagal įmetamus taškus yra 12-ą (77,5 tšk.), o „Fenerbahce“ – vos 14-a (76,2 tšk.). Gynyba, gynyba ir dar kartą gynyba dominuos šioje poroje.
16. Suveiks Željko Obradovičiaus faktorius. Tikras Eurolygos čempiono žiedų valdovas iš Serbijos dabar turės parodyti visus savo sugebėjimus, kadangi jo ekipa pagal sudėtį nėra nei CSKA, nei „Real“, o šioje poroje dar ir namų pranašumas graikų pusėje, kur OAKA arenoje kiekvieną mačą triukšmaus 18 tūkst. vietinių. Prieš savo buvusį klubą strategui reikės paruošti tokį planą, kad pavyktų iš Atėnų išsivežti bent jau vieną laimėjimą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.