Eurolygos reguliarusis sezonas jau pasiekė savo finišo tiesiąją ir po kiek daugiau nei mėnesio 10 klubų baigs savo pasirodymą turnyre, o likę 8 – tęs kovas atkrintamosiose.
Ne kartą buvo kalbėta apie žaidėjus, kurie šiame sezone padidino savo rinkos vertę, išskirianti Marių Grigonį ar Jordaną Loydą, bet yra ir grupelė žaidėjų, kurie gerokai sumažino savo akcijas. Tai yra krepšininkai, kuriems mokami solidūs atlyginimai, bet jie nepateisino į juos dėtų vilčių. 8 tokie – portalo Krepsinis.net parengtame straipsnyje.
Omri Casspi, Tel Avivo „Maccabi“. Eurolyga: 10 min., 2,5 tšk., 1,5 atk. kam., 1,9 naud. bal.
Atlyginimas: apie 1,3 mln. eurų
Jeigu ne Izraelio žiniasklaidoje paviešintos žaidėjų algos, būtų sunku patikėti, kad šis veteranas gauna tokius pinigus. Ypatingai atkreipiant dėmesnį, kad „Maccabi“ yra itin taupus klubas, kuris skaičiuoja kiekvieną išleistą eurą. Pauliaus Jankūno skeptikai nuolat kartoja, kad „Žalgiris“ permoka šiam veteranui, bet ką tada kalbėti apie O.Casspi situaciją? 32 metų 205 cm ūgio puolėjas yra nualintas traumų ir krepšinio nežaidė metus, bet grįžęs ant parketo rungtyniauja turbūt ne dėl savo sugebėjimų, o dėl pavardės, praeities nuopelnų ar gaunamo atlyginimo. O.Casspi per du sezonus bus susižėręs didžiulę sumą pinigų, bet sužaidęs vos 6 gerus mačus Eurolygoje, kai fiksavo 12 taškų ir 18 balų vidurkius. „Maccabi“ neketina paleisti O.Casspio ir šiam siūlys pratęsti sutartį, tačiau už ženkliai mažesnę algą. Toks ėjimas yra logiškas, nes reikia vietinių žaidėjų.
Williamsas
Derrickas Williamsas, Valensijos „Valencia“. Eurolyga: 20 min., 8,8 tšk., 2,8 atk. kam., 8,9 naud. bal.
Atlyginimas: apie 1,1 mln. eurų
Vasarą dėl šio puolėjo parašo pešėsi tiek Milano „AX Armani“, tiek „Chimki“, bet atletas pasirinko Ispaniją. „Valencia“ įprastai tokiais pinigais nesišvaisto, bet gavo iš „Real“ 1,5 mln. eurų už Alberto Abalde ir nusprendė pinigus investuoti į D.Williamsą, bet toks ėjimas neatneša norimo rezultato. D.Williamsas 8 iš 10 mačų atrodo prasčiau už Louisą Labeyrie, kuris iki tol būdavo nuo suolo kylantis rotacijos aukštaūgis. Akivaizdu, kad amerikiečio elgesys ir žaidimas jau netenkina ir vyriausiojo trenerio Jaume Ponsarnau, kuris atvirai sukritikavo žaidėją praėjusį savaitgalį už pernelyg dideles rodytas emocijas ir kaip bausmę jam leido pažaisti tik 7 minutes. 29 metų 203 cm ūgio D.Williamsas vasarą taps laisvuoju agentu.
Žižičius
Ante Žižičius, Tel Avivo „Maccabi“. Eurolyga: 19 min., 8 tšk., 5 atk. kam., 9,5 naud. bal.
Atlyginimas: apie 700 tūkst. eurų
„Geltonieji“ pešėsi dėl šio žaidėjo su „Real“ ir kovą laimėjo, bet vargu, ar dėl to labai džiūgauja. Dvejų metų sutartis su kroatu baigs galioti 2022-ųjų vasarą, tad beliks tikėtis, kad kitame sezone A.Žižičius atneš daugiau naudos. „Maccabi“ vylėsi, kad 24 metų 210 cm ūgio A.Žižičius taps didele jėga Eurolygoje, apie ką kalbėjo ir visi lygos ekspertai, tačiau jis nublanko prieš veteraną Othello Hunterį. Baudos aikštelėje žaidžiantis A.Žižičius savo progas išnaudoja itin prastai – pataiko vos 55,6 proc. dvitaškių, kurių dauguma yra atliekami iš po krepšio, kas yra itin žemas procentas aukštaūgiui. „Maccabi“ gali guostis, kad pavyko gauti žaidėją už padorią sumą, nes jeigu jam būtų tekę mokėti 900 tūkst. ar 1 mln. eurų tada toks žaidimas būtų labiau skausmingas.
Strelniekas
Janis Strelniekas, Maskvos CSKA. Eurolyga: 14 min., 4,7 tšk., 1,5 rez. perd., 2,4 naud. bal.
Atlyginimas: apie 800 tūkst. eurų
Turbūt Andrejus Vatutinas džiaugiasi, kad vasarą šis latvis taps laisvuoju agentu, kadangi jis tapo visišku nusivylimu per abu savo sezonus, kuriuos praleido CSKA. Praėjusiame J.Strelniekas dar fiksavo 7,2 taško vidurkį, bet turėjo tik vieną geresnę atkarpą, o ir jį kamavo traumos, dėl kurių praleido 7 turus. Šiame sezone J.Strelniekas turėjo galimybių parodyti save, kai traumuotas buvo Danielis Hackettas ar problemų su drausme turėjo Mike‘as Jamesas, bet viskas baigėsi tuo, kad CSKA nusipirko Gabrielį Lundbergą ir tik 14 mačų iš 28 galimų sužaidęs J.Strelniekas lieka suolo gale. 50 sekundžių ant parketo pastarajame mače su „Maccabi“ puikiai atspindi, kas laukia šio 31 metų 191 cm ūgio žaidėjo Eurolygoje, kai sėkmingai žaidžia atvykęs danas.
Bertanis
Dairis Bertanis, Maskvos srities „Chimki“. Eurolyga: 17 min., 5,3 tšk., 1,2 atk. kam., 2,7 naud. bal.
Atlyginimas: apie 700 tūkst. eurų
Dar vienas latvis, kuris nepateisino į jį dėtų vilčių per abu savo sezonus „Chimki“ sudėtyje. Praėjusiame sezone 31 metų 192 cm ūgio gynėjas turėjo mažiau šansų parodyti savo sugebėjimus ir tada fiksavo 4,6 taško vidurkį, bet šiame sezone D.Bertanis gavo pakankamai galimybių, kai komanda ėmė byrėti ne dienomis, o valandomis. Dar prieš dvejus metus D.Bertanis sezoną baigė Naujojo Orleano „Pelicans“ sudėtyje, o šiemet baigs stebėdamas krepšinį namuose ant sofos. Latvis tikrai gali gauti darbą kitą sezoną Eurolygoje ir yra vertas šanso normalioje sistemoje bei normalioje komandoje, bet, žinoma, ne už tokį atlyginimą.
Tarčewskis
Kalebas Tarčewskis, Milano „AX armani“. Eurolyga: 14 min., 3,9 tšk., 3 atk. kam., 4,4 naud. bal.
Atlyginimas: apie 900 tūkst. eurų
Amerikietis pernai pasirašė naują sutartį pagal formulę „2 plius 1“ ir konkurencinėje kovoje įveikė Artūrą Gudaitį, kuris vasarą buvo paskatintas ieškotis kito klubo. Ar „AX Armani“ pasirinko teisingai? Veikiausiai, kad ne, kadangi lietuvis rodo galingą žaidimą „Zenit“ sudėtyje, o K.Tarčewskis atrodo labai blankiai. Ettore Messinai šis 28 metų 213 cm ūgio žaidėjas tiko pernai, bet šiame sezone yra du kartus mažiau rezultatyvus ir naudingas pagal renkamus balus. „AX Armani“ net pasikvietė Jeremy Evansą, kurio svaresnės pagalbos tikisi atkrintamosiose kovose, o tai reikš, kad K.Tarčewskis pasislinks į suolo galą. Viename susitikime iš 27 K.Tarčewskis pelnė dviženklį taškų skaičių ir vos dusyk surinko dviženklį naudingumo balų skaičių.
Timma
Janis Timma, Maskvos srities „Chimki“. Eurolyga: 25 min., 7,1 tšk., 2,8 atk. kam., 5,6 naud. bal.
Atlyginimas: apie 1 mln. eurų
Žinoma, kad šis sąrašas neįmanomas be šio aikštingojo latvio. 28 metų 201 cm ūgio puolėjas turėjo žaisti proveržio sezoną, bet garsiausias jo pasiekimas yra susikrauti daiktai ir išvykimas į namus, kai treneris jo neįtraukė į startinį penketuką dvikovai su Zelionos Guros „Stelmet“. J.Timma yra snaiperis, bet pataikymas jo neblizgėjo – 35 proc. tritaškių. Greičiausiai, kad šiame sezone jo ant parketo jau nematysime, o vasarą jis taps laisvuoju agentu. J.Timma garsėja savo charakteriu, todėl solidesnės Eurolygos komandos tikrai nenorės rūbinėje turėti tokio žaidėjo. Galima daryti išvadą, kad šiame sezone trys Latvijos krepšininkai itin nuvylė savo žaidimu.
Benderis
Draganas Benderis, Tel Avivo „Maccabi“. Eurolyga: 18 min., 5,6 tšk., 3,5 atk. kam., 4,6 naud. bal.
Atlyginimas: apie 600 tūkst. eurų
Iš NBA atvykęs kroatas yra tikras nesusipratimas. Pradžioje laikiną sutartį su „Maccabi“ turėjęs puolėjas sužaidė tris padorius mačus, iš kurių vienas buvo prieš „Žalgirį“, kai įmetė 3 tritaškius iš 4 bei surinko 11 taškų ir tiek pat balų. Tada sekė dar dvejos rungtynės su 8 taškais ir 10–15 balų. Sulaukęs kontrakto iki sezono pabaigos, nieko gero taip ir nebeparodė. Buvo kalbų, kad „Maccabi“ susigrąžins Quincy Acy, bet jis lieka laisvuoju agentu, o D.Benderis toliau nepateisina į jį dėtų lūkesčių. 23 metų 211 cm ūgio D.Benderis veikiausiai tikėjosi, kad sužibės Eurolygoje ir tada grįš į NBA, bet su tokiu žaidimu jam sugrįžimo į stipriausią pasaulio lygą tikėtis negalima.
Norėdami komentuoti prisijunkite.