NKL: laimėta žalgiriečių drama, M.Gecevičiaus lyderystė ir galingi I.Urbono dėjimai

Spalio 19 d., 17:15
A.Bieliauskas dominavo po krepšiais (Žalgirio nuotr.)
Šaltinis: NKL

Plonu ledu rungtynių pabaigoje vaikščiojęs Kauno „Žalgiris-2“ (3/3) įsirašė dramatišką pergalę. Roko Kondratavičiaus jaunimas išvykoje 87:86 (18:21, 23:21, 25:24, 21:20) įveikė Vilkaviškio „Perlą“ (3/3).

Likus kiek mažiau nei 3 minutėms iki mačo pabaigos, žalgiriečiai turėjo saugų pranašumą (87:76).

Tačiau po šeimininkų pasitarimo šeimininkai pradėjo artėti – Giedrius Stankevičius ir Rokas Stankevičius smeigė po tritaškį, o kauniečiai negalėjo užpulti (82:87).

Švieslentėje degant paskutinėms 35 žaidimo sekundėms minutės pertraukėlės paprašė „Žalgirio-2“ strategas, bet po jos „Perlas“ du sykius perėmė kamuolį, surengė dvi žaibiškas atakas bei nubraukė deficitą iki minimalaus (86:87).

Po pasitarimo Vilkaviškio ekipos krepšininkai ėmėsi pražangų taktikos ir tai pasiteisino. Prie baudų metimų linijos stojęs Jokūbas Rudaitis prametė abu kartus.

Visgi lemiamoje atakoje „Perlo“ gynėjas Bryce’as McBride’as prarado kamuolį ir likusį rungtynių laiką išdeginę kauniečiai šventė pergalę.

Nugalėtojų ekipoje asmeninius rezultatyvumo, naudingumo ir atkovotų kamuolių rekordus pagerino Aleksas Bieliauskas, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 21 taškas (8/11 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 4 blokai ir 29 naudingumo balai.

Geriausią įmestų ir praleistų taškų santykį komandoje turėjęs J.Rudaitis per 17 minučių pridėjo 9 taškus, 4 rezultatyvius perdavimus, 3 blokus ir 17 efektyvumo balų.

Vilkaviškio komandai B.McBride'as per 29 minutes pelnė 23 taškus (6/10 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 4 kamuolius bei surinko 19 efektyvumo balų.

„Perlas: Bryce'as McBride'as 23 (6/10 dvit., 3/4 trit., 4 per. kam., 5 kld.), Rokas Stankevičius 11 (4/5 dvit., 5 atk. kam., 4 kld.), Armandas Bancevičius ir Modestas Žaunieriūnas (2/4 trit.) po 9, Seyi Reiley 8 (3/10 dvit., 5 atk. kam.), Giedrius Stankevičius (8 atk. kam.) ir Nojus Vaivada po 7.

„Žalgiris-2“: Aleksas Bieliauskas 21 (8/11 dvit., 12 atk. kam., 4 blok., 29 naud.), Mantas Juzėnas 18 (4/9 dvit., 2/6 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Mantas Laurenčikas 16 (4/10 dvit., 5/6 baud., 3 per. kam.), Dovydas Buika 10 (5 rez. perd.), Jokūbas Rudaitis 9 (4/8 baud., 4 rez. perd., 3 blok.), Augustas Navickas 7 (3/7 dvit.).

M.Gecevičiaus vedami telšiškiai paliko „Delikatesą“ be pergalių

Puikiai rungtyniavęs Martynas Gecevičius vedė „Telšių“ (5/1) komandą į dar vieną pergalę „7bet-NKL“. Žemaičiai namuose 107:94 (19:18, 25:23, 31:25, 32:28) susitvarkė su Joniškio „Delikatesu“ (0/6) ir paliko šį be pergalių.

M.Gecevičius per 32 minutes pelnė 23 taškus (3/4 dvit., 5/9 trit., 2/3 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, išskirstė 4 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, išprovokavo 3 pražangas, kartą pats pažeidė taisykles ir surinko 26 naudingumo balus.

Plungės „Olimpui“ laimėjus Šilutėje, joniškiečiai tapo vieninteliais, šį sezoną dar nepasiekusiais pergalės.

Pirmieji trys kėliniai klostėsi atkakliai, bet visus juos laimėti pavyko šeimininkams, kurie į lemiamą ketvirtį atsinešė 9 taškų atsargą (75:66). Būtent jo pradžioje įvyko susitikimo lūžis – Sandžio Buškevico auklėtiniai spurtavo 12:2 ir nutolo 87:68.

Per likusį laiką joniškiečiams atsitiesti nebepavyko ir teko pripažinti varžovų iš Žemaitijos pranašumą.

Joniškio ekipos gretose dominavo Tomas Balčiūnas, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 26 taškai (10/14 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), 9 atkovoti ir perimtas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, klaida, 2 asmeninės bei 6 išprovokuotos pražangos ir 37 naudingumo balai.

„Telšiai“: Martynas Gecevičius 23 (5/9 trit., 4 rez. perd., 26 naud.), Gediminas Leščiauskas 22 (5/8 dvit., 3/5 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam., 25 naud.), Nojus Radžius 19 (5/8 dvit., 3/5 trit., 4 rez. perd.), Ovidijus Kaminskis 12 (6/8 baud.), Deividas Rasys 9 (5 atk. kam.), Lukas Valantinas 8 (4/6 dvit., 10 atk. kam., 4 rez. perd.), Ignas Razutis (5 rez. perd.) ir Laurynas Kaveckis (2/2 trit.) po 7.

„Delikatesas“: Tomas Balčiūnas 26 (10/14 dvit., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 37 naud.), Kennethas Milleris 22 (3/8 dvit., 4/5 trit., 4 rez. perd.), Domantas Šarauskas 14 (2/4 trit.), Simonas Kriaučiūnas 12 (5/5 baud.), Igoris Čumakovas 11 (5 atk. kam., 2 blok., 5 kld.).

Rekordus gerinęs D.Kasparas atvedė „Rytą-2“ į pergalę prieš ukmergiškius

Danielius Kasparas sužaidė karjeros rungtynes ir padėjo Vilniaus „Rytui-2“ (2/4) nutraukti trijų pralaimėjimų seriją. Sostinės komanda namuose 101:85 (27:21, 33:16, 18:22, 23:26) įveikė Ukmergės „Steką“ (3/3).

D.Kasparo sąskaitoje per 27 minutes buvo 27 taškai (5/7 dvit., 3/3 trit., 8/8 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, klaida, 7 išprovokuotos pražangos bei 36 naudingumo balai.

20-metis vilnietis pagerino asmeninius rezultatyvumo ir naudingumo rekordus, kurie iki šiol siekė atitinkamai 20 taškų ir 23 balus.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai spurtavo 12:0 ir įgijo solidų pranašumą (39:24). Kraujo skonį pajutę Gintaro Kadžiulio auklėtiniai dominavo puolime ir iki pertraukos nutolo 23 taškais – 60:37.

Antroje susitikimo pusėje ukmergiškiams pavyko stabilizuoti situaciją ir šiek tiek sumažinti deficitą, tačiau apie pergalę pagalvoti Kadžiulio kariauna neleido.

Pagrindinėje „Ryto“ komandoje jau debiutavę Ignas Urbonas ir Gantas Križanauskas taip pat buvo vieni vedlių.

I.Urbonas per 30 minučių surinko 16 taškų (4/6 dvit., 2/3 trit., 2/3 baud.), 8 sugriebtus ir 1 perimtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus, klaidą, 2 asmenines bei 5 išprovokuotas pražangas ir 26 naudingumo balus.

G.Križanauskas per 22 minutes pridėjo 13 taškų (4/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas, 2 asmenines ir 1 išprovokuotą pražangą bei 16 naudingumo balų.

Ukmergės ekipos gretose išsiskyrė Paulius Semaška, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 25 taškai (7/11 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai bei 29 naudingumo balai.

„Rytas-2“: Danielius Kasparas 27 (5/7 dvit., 3/3 trit., 8/8 baud., 6 atk. kam., 36 naud.), Ignas Urbonas 16 (4/6 dvit., 2/3 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud.), Gantas Križanauskas 13 (4/5 dvit., 4 rez. perd.), Arūnas Rimkus (4/5 dvit.) ir Nojus Kulieša (8 rez. perd.) po 9, Nikas Stuknys 7.

„Stekas“: Paulius Semaška 25 (7/11 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud., 8 rez. perd., 3 per. kam., 29 naud.), Darius Tarvydas 21 (9/12 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam., 2 blok.), Mantas Šerkšnas 12 (2/6 trit.), Dominykas Bučas 11 (4/9 dvit., 7 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 8 (4/10 dvit., 0/6 trit., 4 rez. perd.).

Pajūryje – lemiamas D.Vilio tritaškis ir „Sūduvos-Mantingos“ dramatiškas triumfas

„7bet-NKL“ čempionate atsitiesė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (3/2). Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išvykoje 86:85 (21:18, 24:26, 15:14, 26:27) laimėjo trilerį prieš aštuoniese žaidusius Palangos „Olimpo“ (3/3) krepšininkus.

Po išmesto ginčo kamuolio įnirtinga kova tarp komandų tęsėsi iki paskutinių mačo sekundžių.

Likus 50 sekundžių iki finalinės sirenos Julius Kazakauskas pelnė 2 taškus su pražanga ir išvedė palangiškius į priekį (82:81). Visgi kitoje aikštės pusėje Domantas Vilys atsakė dvitaškiu (83:82) ir „Olimpas“ sušaukė pasitarimą.

Po jo veteranas Mantas Ruikis realizavo tritaškį (85:83), paliko varžovams 20 sekundžių ir minutės petraukėlės paprašė jau marijampoliečių strategas.

Lemiamoje atakoje iniciatyvos ėmęsis D.Vilys, po išsikeitimo gavo šansą atakuoti M.Ruikį, ir atšokęs iš toli smeigė šaltakraujišką pergalingą dūrį – 86:85. Per likusią sekundę tolimą J.Kazakauskas paleido tritaškį, kuris skriejo pro šalį.

Rungtynių herojumi tapęs marijampoliečių įžaidėjas per beveik 24 minutes pelnė 14 taškų (4/5 dvit., 2/5 trit.), sugriebė 3 kamuolius ir surinko 12 efektyvumo balų.

Ignas Labutis per 27 minutes surinko 18 taškų (1/1 dvit., 5/7 trit., 1/4 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 19 naudingumo balų.

Palangiškių nuo nesėkmės neišgelbėjęs J.Kazakauskas per 28 minutes pelnė 19 taškų (5/11 dvit., 1/3 trit., 6/7 baud.), sugriebė 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 33 efektyvumo balus.

„Olimpas“: Julius Jucikas 29 (11/20 dvit., 7/8 baud., 25 naud.), Mantas Ruikis (5/5 trit., 25 naud.) ir Julius Kazakauskas (5/11 dvit., 6/7 baud., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 33 naud.) po 19, Mindaugas Stašys 10 (5/5 baud., 9 rez. perd., 4 kld.).

„Sūduva-Mantinga“: Ignas Labutis 18 (5/7 trit.), Domantas Vilys 14 (4/5 dvit., 2/5 trit.), Marius Valukonis 13 (4/5 dvit., 5/7 baud., 9 atk. kam.), Matas Jucikas 10 (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Tautvydas Kliučinykas 9 (2/7 dvit.), Adas Šimonis 8 (1/6 trit., 5/7 baud., 6 atk. kam.), Žygimantas Šimonis 7.

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose