0

Bahamai parklupdė suomius – šalia NBA veidų žibėjo ir 18-metis vunderkindas (23) FOTOGALERIJA

liepos 2 d., 20:30
V.Edgecombe'as turėjo ir dar aukštesnių skrydžių (FIBA nuotr.)

Olimpinė atranka Valensijoje startavo tiek įspūdingų epizodų, tiek intrigos nestokojusiu maču.

Suomijos rinktinė (0/1) pirmajame B grupės mače 85:96 (26:27, 28:20, 13:26, 18:23) neatsilaikė prieš Bahamus (1/0).

Mačas startavo atviru žaidimu – abi komandos rengė trumpas atakas, o suomiai tai pavertė nežymiu pranašumu. Emocijų nesutramdė Buddy Hieldas, už ginčus su arbitrais gavęs techninę pražangą ir prisėdęs ant suolelio atvėsti.

Prie gero europiečių žaidimo prisijungė ir už Atlanto tobulėjantis 17-metis Miikka Muurinenas, vos pasirodęs aikštėje įmetęs per DeAndre Aytoną bei vėliau pridėjęs dar du taškus – 51:43.

Trečiajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis – Bahamai suaktyvino gynybą ir išlipę iš dviženklio deficito rezultatą persvėrė B.Hieldo baudų metimais (66:65). Besiliejusi 18-mečio Valdezo Edgecombe’o energija virto dėjimu greitoje atakoje, dviženklį pranašumą šioje aikštės pusėje sukūrė Erico Gordono tritaškis (82:72).

Per likusį laiką suomiai kurstė intrigą ir likus žaisti pusantros minutės priartėjo iki trijų taškų (85:88), dviem taškais atsakė Ericas Gordonas. Rungtynes uždarė Franco Millerio tolimas šūvis.

Suomijos rinktinei šiame mače padėti negalėjo ant suolo likęs Sasu Salinas.

Aikštėje skrajojęs V.Edgecombe’as per 29 minutes suvertė 20 taškų (6/8 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 5/5 baudų metimų), 4 atkovotus, 2 perimtus ir 2 prarastus kamuolius, 2 pražangas bei 20 naudingumo balų.

Šio gynėjo talentas neturėjo suomių nustebinti – jam 2025-ųjų Nacionalnės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje žadamas šaukimas pirmajame penkete. Tuo tarpu M.Muurinenui prognozuojamas kvietimas 2026-ųjų biržos pirmojo rato pabaigoje arba antrojo pradžioje.

B grupėje su šiomis rinktinėmis varžosi ir Lenkija, A grupę sudaro Libanas, Angola ir Ispanija.

Bahamai: Buddy Hieldas 24 (6/12 tritaškių, 6 atk. kam.), Valdezas Edgecombe'as 20 (6/8 dvitaškių, 4 atk. kam.), DeAndre Aytonas 19 (8/12 dvitaškių, 9 atk. kam.), Ericas Gordonas 16 (4 rez. perd.), Franco Milleris 8 (5 klaidos).

Suomija: Edonas Maxhuni (4/6 tritaškių, 6 rez. perd., 4 klaidos) ir Mikaelis Jantunenas (5/8 tritaškių, 8 atk. kam., 4 rez. perd.) po 20, Eliasas Valtonenas 13 (3/6 tritaškių, 4 atk. kam.), Olivier Nkamhoua 11 (0/3 tritaškių), Alexanderis Madsenas 9 (5 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: ant „Žalgirio“ slenksčio esantys gynėjai, gandai apie Kotsarą, Veličkos ir Tubelio likimas, Rubštavičiaus bei „Lietkabelio“ sąjunga ir Čempionų lygos burtai