Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį Eurolygoje kovos Vitorijoje prieš „Baskonia“ klubą, kuriam jau daugybę metų vadovauja Jose Antonio Querejeta.
61-erių ispanas puikiai sukasi krepšinio pasaulyje ir „Baskonia“ yra viena iš nedaugelio Eurolygos komandų, kurios pačios geba užsidirbti pinigų iš krepšininkų pardavimo.
J.Querejeta moka rasti žaidėjus, kurie ne tik sustiprina komandą, bet ir vėliau pritraukia galingų klubų dėmesį. Tuometinės „Tau Ceramica“ aprangą vilkėjęs Arvydas Macijauskas pateko į Naujojo Orleano „Hornets“ akiratį. „Širšės“ „kalašnikovą“ įsigijo už 2 mln. JAV dolerių išpirką.
Už įspūdingą sumą Vitorijos ekipa 2007 metais pardavė Luisą Scolą. Tapęs vienu geriausių Europoje žaidžiančių krepšininkų argentinietis patraukė NBA dėmesį. Žingsnį nutarė žengti Hjustono „Rockets“, kuri už aukštaūgį paklojo 3 mln. JAV dolerių išpirką.
Tiesa, L.Scola nebuvo brangiausiai parduotas krepšininkas. Juo 2004 metais tapo kitas argentinietis Andresas Nočioni. Į Senajame žemyne žibėjusį puolėją nusitaikė Čikagos „Bulls“, kuri atseikėjo 3,5 mln. JAV dolerių.
Į NBA Vitorijos klubas dar išleido ir Fabricio Oberto bei Goraną Dragičių. Už aukštaūgį iš Argentinos ir slovėnų gynėją komanda užsidirbo 1,3 mln. dolerių. Tuometinės „Tau Ceramica“ garbę prieš žaisdamas NBA gynė ir Jose Manuelis Calderonas. Toronto „Raptors“ ispano prisiviliojimas kainavo 2 mln. dolerių.
Iš „Caja Laboral“ į NBA sparnus kėlė ir Tiago Splitteris. 2010 metais San Antonijaus „Spurs“ už jį turėjo pakloti 1 mln. dolerių. Į NBA išvyko ir snaiperis Mirza Teletovičius. Savo tritaškiais į neviltį Europos klubus varęs bosnis Bruklino „Nets“ vadovams kainavo 1,8 mln.
Jose Antonio Querejeta
Vitorijos ekipa plonino ir Europos komandų pinigines. Vien išpirka už Zoraną Planiničių Maskvos CSKA klubui atsiėjo 1 mln. JAV dolerių. Dar daugiau Vitorijos klubas pasipelnė pardavęs Marcelinho Huertą. Barselonos „Barcelona“ taip norėjo įžaidėjo, jog nepabūgo Vitorijos ekipai užsiprašytų 2,5 mln. JAV dolerių.
2013 m. „Barcelona Lassa“ įsigijo Bradą Olesoną, už kurį paklojo beveik 1 mln. eurų ir dar atidavė čeką Davidą Jelineką.
Po metų Vitorijos komanda pardavė Thomasą Heurtelį Stambulo „Anadolu Efes“ klubui už 300 tūkst. eurų išpirką. Buvo norima gauti 500 ar net 600 tūkst. eurų, bet turkams pavyko susitarti, kadangi baskai turėjo finansinių sunkumų ir jiems žūtbūt reikėjo pinigų.
2016 m. tuometinė „Laboral Kutxa“ susitarė su „Spurs“ dėl Davio Bertanio pardavimo. Nors suma nebuvo atskleista, kalbama, jog baskai gavo apie 450 tūkst. eurų.
Kol kas paskutinis pardavimas įvyko 2017 m., kai „Baskonia“ pardavė „Barcelona Lassa“ komandai Adamą Hangą už 300 tūkst. eurų. Tos derybos buvo labai užsitęsusios ir apipintos įvairiausių gandų. Buvo pranešama, jog už krepšininką A.Querejetos valdomas futbolo klubas gaus 3 žaidėjus, bet viskas baigiasi eurais išreikštu sandoriu.
Praėjusią vasarą buvo kalbų, kad „Baskonia“ parduos savo ryškiausią žvaigždę Tornikę Shengelią Atėnų „Panathinaikos“ ekipai, kuri buvo pasiruošusi pakloti 500 tūkst. eurų, bet gruzinas liko Vitorijoje. Vis dėlto neabejojama, kad tik laiko klausimas, kada vieną geriausių sunkiųjų kraštų Eurolygoje įsigis kita komanda, kuri gali būti ir iš NBA.
„Baskonia“ su tikslu parduoti žaidėją į NBA įsigijo ir Tadą Sedekerskį, bet lietuvį kol kas stabdo trauma ir jis kurį laiką yra dingęs iš stipriausios pasaulio lygos klubų akiračio. Sudėtyje yra ir talentingas estas Sanderis Raieste bei latvis Arturas Kurucas, iš kurių taip pat tikimasi progreso, leisiančio parduoti žaidėjus kitoms komandoms.
Žinoma, kad gauti pinigai už parduotus žaidėjus nėra itin didelė biudžeto dalis, tačiau sumos prisideda prie geresnio komandos gerbūvio, o ir krepšininkų pardavimas Eurolygoje yra retas reiškinys.
Norėdami komentuoti prisijunkite.