Ko gero jau esame įpratę matyti, kad krepšinio kamuolį į rankas neretai paima tėvų pavyzdžiu pasekusios atžalos ar į vyresnius brolius besilygiuojantys vaikai. Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą „Broliai šaunuoliai“, kuriame pristatome jums žymiausius Lietuvos ir viso pasaulio brolius krepšinyje.
Viena Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ekipa išsiskiria iš kitų – tik „Šiauliai“ savo gretose turi brolių tandemą.
Amerikiečiai Olanderiai – Ryanas ir Tyleris – Šiauliuose rungtyniauja nuo šio sezono. Tiesa, dvejais metais vyresnis Ryanas su Lietuvos krepšiniu susipažinęs jau buvo iki tol, kai 2012–2014 metais atstovavo „Palangos“, Utenos „Juventus“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandoms.
Ryanas ne kartą yra sakęs, jog pažintį su krepšiniu tiek jis, tiek brolis pradėjo padedami tėvo. „Tėtis man aiškino aukštaūgių žaidimo supratimą bei mokė metimo iš įvairių pozicijų subtilybių, tad nuo pat mažų dienų turėjau neblogą techniką, kurią nuolat tobulinau augdamas“, – pasakojęs yra amerikietis.
Brolių Olanderių tėvas Skipas, abiems sūnums rungtyniaujant Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA), nevengdavo didžiuotis atžalomis ir su nekantrumu laukdavo jųdviejų retų akistatų krepšinio aikštelėje.
„Mūsų šeimai tai – didelis įvykis, – spaudoje pabrėžęs yra Skipas. – Ryanas ir Tyleris labai myli krepšinį ir vienas kitą. Tyleris visada mokėsi iš vyresnėlio, jautė pagarbą ir sekė jo pėdomis.“
Nors rezultatyvumu ir nežibėjo (aukščiausi sezono vidurkiai – 4,3 tšk. ir 3,7 atk. kam.), Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Universitetų pirmenybėse Tyleris triumfavo dukart – 2011-aisiais ir 2014-aisiais metais. Tuo tarpu Ryanui nėra nė sykio pavykę tapti NCAA čempionu, tačiau pavydo broliui jis nejautė ir tik džiaugėsi Tylerio sėkme.
„Labai džiaugiausi, matydamas Tylerį, žaidžiantį NCAA pirmenybių finale. Didžiuojuosi juo“, – po pirmojo brolio laimėto NCAA čempiono titulo kalbėjo Ryanas Olanderis.
Tyleris Olanderis
Beje, kartu su Tyleriu Olanderiu Konektikuto universitete rungtyniavo ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgis Alexanderis Oriakhi. Besimokydami universitete šie krepšininkai buvo gerais bičiuliais.
„Po laimėto čempionato visas universitetas sveikino mus. Kartu su Alexanderiu eidavome koridoriais ir kiekvienas sutiktas plojo mums. Tai buvo kažkas ypatingo“, – į atmintį įsirėžusias akimirkas atskleidė Tyleris.
Kol Tyleris žaidė NCAA pirmenybėse, Ryanas jau pradėjo karjerą Lietuvoje – atvyko į „Palangą“. Tiesa, čia užsibuvo neilgai ir persikėlė į Uteną, o praėjusį sezoną vilkėjo „Lietkabelio“ marškinėlius. Pastarojoje ekipoje amerikietis vidurio puolėjas buvo vienas lyderių – rinko po 11,1 taško ir atkovodavo po 6,6 atšokusio kamuolio.
„JAV vyrauja kietas, atletiškas krepšinis, kuriame labai svarbu žaidimas vienas prieš vieną. Čia, Europoje, svarbu žaisti komandiškai ir turėti gerus žaidimo įgūdžius. Kamuolys daugiau juda aikštelėje. Tai kitoks krepšinis, kuris man patinka ir, manau, jog taip įtraukiama daugiau krepšininkų“, – rungtyniaudamas Panevėžyje JAV ir Europos krepšinio skirtumus išskyrė Ryanas.
Šią vasarą abu Olanderiai sulaukė pasiūlymo rungtyniauti Lietuvoje. Be abejonės, atsiliepimų apie mūsų šalį ir jos krepšinio lygį Tyleris buvo iš brolio girdėjęs sočiai, tad jam priimti sprendimą buvo nesunku.
Atvykęs į Šiaulius amerikietis šmaikštavo: „Aš maniau, kad bus blogiau, – šypsojosi jis. – Kol kas man čia patinka viskas, ką mačiau.“
LKL pirmenybėse šį sezoną kol kas kiek geresni yra Ryano statistikos rodikliai – 8,1 taško bei 3,9 atkovoto kamuolio. Tyleris pasižymi 4,9 taško ir 2,3 atkovoto kamuolio. Tačiau sezonas dar net neįpusėjo, tad kaip broliams Lietuvoje seksis toliau, pamatysime bėgant laikui.
Norėdami komentuoti prisijunkite.