Aštuonis legionierius savo sudėtyje turinti Maskvos CSKA komanda netrukus bus priversta atsisveikinti su vienu iš rusiško paso neturinčiu krepšininku.
Pagal Rusijos pirmenybių, kurios tiesiogiai susijusios su VTB Vieningąja lyga, reglamentą, komandos savo sudėtyje negali turėti daugiau nei septynių užsieniečių. Dabar Ettore Messinos pratybose prakaitą lieja septyni legionieriai, tačiau jau artimiausiu metu po sunkios traumos į rikiuotę turėtų sugrįžti Zoranas Ercegas ir CSKA turės su vienu užsieniečiu atsisveikinti.
Panaši situacija buvo susiklosčiusi 2008–2009 metų sezone, kuomet Terrence‘as Morrisas buvo registruotas tik Eurolygoje ir nežaidė vietinėse pirmenybėse, tačiau Vieningosios lygos vadovai susitarė su Eurolyga, kad registracija į turnyrą būtų vykdoma sinchroniškai per abi pirmenybes. Tai reiškia, jog CSKA negalės kažkurio vieno legionieriaus palikti tik Eurolygai.
Akivaizdu, kad CSKA nedrįs atsisakyti savo kertinių žaidėjų – Sonny Weemso, Nenado Krstičiaus ir Milošo Teodosičiaus. Lieka penki pretendentai, iš kurių vienas paliks klubą. Pateikiame Rusijos krepšinio žurnalistų analizę, kas realiausiai gali palikti Maskvos ekipą.
1. Zoranas Ercegas (28-erių 210 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas/vidurio puolėjas)
Pusę metų nežaidęs aukštaūgis netrukus grįš ant parketo, tačiau po Achilo sausgyslės traumos jam teks dar skirti laiko, kad įgautų sportinę formą. Manoma, kad būtent serbas realiausias kandidatas palikti CSKA, kadangi jo pozicijoje yra sėkmingai žaidžiantys rusai Viktoras Chriapa bei Andrejus Voroncevičius. Tiesa, įmanomas variantas, kad CSKA leis Z.Ercegui gydytis traumą iki sezono pabaigos, bet kam reikalingas nežaidžiantis krepšininkas, kuriam turi mokėti atlyginimą?
2. Theodoros Papaloukas (35-erių 200 cm ūgio įžaidėjas)
Prieš Kalėdas atvykęs graikas yra vienas realiausių kandidatų palikti CSKA, kadangi komandoje pagrindiniu atakų organizatoriumi yra M.Teodosičius, o jį pakeisti gali tiek Aaronas Jacksonas, tiek Antonas Ponkrašovas. Pastarąjį E.Messina bando išnaudoti atakuojančio gynėjo pozicijoje, kaip ir A.Jacksoną, kuris mėgsta atakas užbaigti pats.
3. Aaronas Jacksonas (26-erių 190 cm ūgio gynėjas)
Kalbama, kad E.Messina nėra patenkintas A.Jacksono žaidimu. Amerikietis labai greitas ir staigus žaidėjas, tinkantis greitam žaidimui, tačiau CSKA labiau mėgsta pozicinį krepšinį. Toje srityje pranašumą įgyja Th.Papaloukas. Pastebima, kad ne veltui E.Messina pasikvietė graiką, galbūt tai kažką reiškia.
4. Dionte Christmasas (26-erių 196 cm ūgio)
Niekas neabejoja, kad šis amerikietis yra talentingas žaidėjas, tačiau rungtyniauja labai nestabiliai. Taip žaidžiant sunku įgyti trenerio pasitikėjimą, todėl Dionte negali būti ramus dėl vietos CSKA komandoje. Tiesa, galima teigti, kad būtent D.Christmasas yra vienintelis šiuo metu komandoje tikras tritaškininkas. Akivaizdu, kad gynėjas dar nėra visiškai CSKA lygio žaidėjas, bet potencialo turi. Belieka spėlioti, ar E.Messina sutiks laukti ir kantriai treniruoti 26-erių krepšininką, kol šis pasieks reikiamą lygį ir aikštelėje darys tai, ko iš jo reikalaujama.
5. Vladimiras Micovas (27-erių 201 cm ūgio puolėjas)
Iš pirmo žvilgsnio galima sakyti, kad V.Micovas savo užduotis tikrai įgyvendina ir išnaudoja jam skirtą laiką maksimaliai. S.Weemso dubleris neturi rimtų konkurentų – Aleksejus Zozulinas ir Jevgenijus Voronovas tikrai nėra Eurolygos lygio krepšininkai. Mažai šansų, jog būtent V.Micovas paliks CSKA.
Norėdami komentuoti prisijunkite.