Krepšinio gerbėjai ir apie šį sportą rašantys žurnalistai dažnai mėgsta paskaičiuoti, kiek uždirba vieni arba kiti krepšininkai. Šį kartą pasižvelgėme po trenerių kišenes ir sudarėme daugiausiai Eurolygoje uždirbančių strategų dešimtuką.
Jį pradeda per plauką nuo ketvirtfinalį likusios Bambergo „Brose Baskets“ strategas Andrea Trinchieri, kuris turi sutartį su klubu dar ir kitam sezonui. Jo sezoninis atlyginimas siekia 430 tūkstančių eurų. Galima drąsiai pasakyti, jog vokiečių investicija atsipirko su kaupu.
Toliau rikiuojasi Milano „Emporio Armani“ strategas Jasminas Repeša ir Atėnų „Panathinaikos“ vyr. treneris Aleksandras Djordjevičius, kurie uždirba po 500 tūkst. eurų. Kroatas patyrė visišką fiasko su Italijos komanda, kai pasirodymą baigė dar po reguliaraus sezono, o Europos taurėje nesugebėjo įveikti ketvirtfinalio barjero. Tuo tarpu serbas su PAO startavo vangiai, bet vėliau įsibėgėjo ir pasiekė ketvirtfinalį.
Septintoje pozicijoje įsitaisė Kauno „Žalgirį“ treniravęs Joanas Plaza, kuris trečius metus darbuojasi Malagos „Unicaja“ klube ir jame uždirba 520 tūkst. eurų per sezoną. Andalūzai vėl pasirodymą baigė „Top 16“ etape ir net neturėjo realios galimybės patekti į atkrintamąsias.
Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ į ketvirtfinalį atvedęs Georgios Bartzokas Rusijoje taip pat darbuojasi toli gražu ne už dyką – graikas per sezoną uždirba apie 550 tūkst. eurų. Eurolygos čempionu jau tapęs treneris pateisino į jį investuotus pinigus.
Antrą sezoną Eurolygoje dirbantis Dimitiris Itoudis pernai su Maskvos CSKA pasiekė finalinį ketvertą, kur vėl krito pusfinalyje, o šiemet vėl bandys iš naujo laimėti Eurolygą. Graikas visiškai pakeitė CSKA žaidimą, kuri iš gynybinio stiliaus komandos tapo tikra puolimo mašina ir tai duoda gerus rezultatus – rusai jau pateko į finalinį ketvertą. Per šį sezoną savo banko sąskaitą D.Itoudis papildys 750 tūkst. eurų.
Barselonos „Barcelona Lassa“ klubas labai vertina savo strategą Xavierą Pascualį, su kuriuo pratęsė kontraktą nepaisant to, jog pernai nebuvo pasiektas Eurolygos finalinis ketvertas. Šį sezoną treneris uždirbo 920 tūkst. eurų, o kitąmet jo alga turėtų būti dar šiek tiek didesnė. Įdomu, ar katalonai leis strategui 2017-ųjų vasarą tapti laisvuoju agentu, ar vėl pasiūlys sutartį dar nepasibaigus dabartinei.
Pablo Laso Madrido „Real“ komandoje dirba nuo 2011 metų. Su juo jau dukart buvo pratęsta sutartis, o už sėkmingą darbą atsidėkota solidžiai – 930 tūkst. eurų sezonine alga. Trečiuoju bandymu Madrido „Real“ pagaliau laimėjo titulą, tad investicijos atsipirko. Šį sezoną čempionai vargu, ar pasieks finalinį ketvertą.
Dušanas Ivkovičius krepšinyje dirba turbūt paskutinį sezoną. Jau senokai netyla kalbos, kad Stambulo „Anadolu Efes“ ieško pamainos serbui. 72-ejų specialistas į Turkiją buvo pakviestas tam, jog padėtų užauginti gabų jaunimą ir savo užduotį jis įgyvendino. Šiemet Eurolygoje vėl nieko nuveikti nepavyko, tad beliko kovos vietiniame fronte. Į pensiją iškeliausiančiam specialistui pravers 1,2 mln. eurų atlyginimas.
Brangiausias Europos treneris, be abejo, yra Željko Obradovičius. Daugybė titulų, neapsakomas autoritetas ir puikus krepšinio išmanymas Stambulo „Fenerbahce“ klubui kainuoja 2,2 mln. eurų per sezoną. Suma – daugiau nei įspūdinga, bet serbas vertas šių pinigų. Jau pernai „Fenerbahce“ pateko į finalinį ketvertą, kur „apšilo kojas“, o dabar yra per žingsnį nuo šio pasiekimo. Jeigu Ž.Obradovičiaus auklėtiniai bus Berlyne, juos galima bus drąsiai vadinti vienais favoritų laimėti trofėjų.
Norėdami komentuoti prisijunkite.