Sekmadienį baigėsi dar vienas Europos vyrų krepšinio čempionatas. Po finalinio mačo buvo paskelbtas simbolinis geriausių turnyro žaidėjų penketukas.
Portalas Krepsinis.net sudarė dešimtuką krepšininkų, kurie šias pirmenybes norės pamiršti kaip įmanoma greičiau, kadangi jų žaidimas nuvylė visus gerbėjus ir į nepateisino į juos dėtų lūkesčių.
1. Nicolas Batumas (23 min., 9,3 tšk., 3,6 atk. kam., 1,3 rez. perd., 17 proc. tritaškių)
Neabejotinai, kad NBA žaidžiantis N.Batumas yra didžiausias šių pirmenybių nusivylimas. Kaip puolėjas puikiai žaidė pernai Pasaulio taurėje, taip jis šiemet nuvylė visus prancūzų gerbėjus. Tragiškas pataikymas iš toli, dažnai priimami keisti sprendimai ir dar tos pramestos lemiamos baudos pusfinalyje. Šarlotės „Hornets“ narys gali guostis bent jau tuo, kad prancūzai sugebėjo iškovoti medalius ir neliko tuščiomis.
Papanikolaou
2. Kostas Papanikolaou (10 min., 1,8 tšk., 1,4 atk. kam.)
Sėkmingai praėjusį sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) debiutavęs graikas turėjo savo rinktinei padėti kovoti dėl medalių Europos čempionate, tačiau tapo tikru nusivylimu, todėl turėjo dažniau sėdėti ant suolo nei žaisti. Pasirengimo ciklo metu Fotis Katsikaris jau turėjo abejonių dėl 25-erių puolėjo sportinės formos, tačiau suteikė jam šansą ir vežėsi į pirmenybes. Čia dabartinis Denverio „Nuggets“ narys žaidė tiesiog košmariškai.
Parkeris
3. Tony Parkeris (28 min., 12 tšk., 2,2 atk. kam., 4,2 rez. perd., 36,3 proc. dvitaškių, 26,3 proc. tritaškių, 2,3 kld.)
Neužtikrintas ir nestabilus T.Parkerio žaidimas yra viena priežasčių, kodėl prancūzai žaidė mažajame finale, o ne didžiajame. 3/13 metimai ketvirtfinalyje, analogiškas rezultatas pusfinalyje ir 3/10 mažajame finale – pirmenybių pabaiga San Antonijaus „Spurs“ veteranui buvo labai prasta. Akivaizdu, kad šiose pirmenybėse T.Parkeris žaidė būdamas ne pačios geriausios sportinės formos.
Fernandezas
4. Rudy Fernandezas (23 min., 6,3 tšk., 3,6 atk. kam., 1,5 rez. perd., 16,7 proc. tritaškių)
Sakoma, kad čempionai neteisiami, tačiau R.Fernandezo pasirodymas nebuvo tas, kurio daugelis tikėjosi. Puolėjas turėjo būti pagrindinis Pau Gasolio pagalbininkas, tačiau dėl įvairiausių priežasčių žaidė blankiai. Pats Rudy galėtų guostis nebent tuo, kad geriausią mačą sužaidė tuomet, kai to labiausiai reikėjo – finale prieš Lietuvą. Tragiškai iš toli atakavęs krepšininkas viso čempionato metu jautė nugaros skausmus ir veikiausiai tai turėjo didžiulės įtakos jo pasirodymui.
Hackettas
5. Danielis Hackettas (21 min., 3 tšk., 1,9 atk. kam., 2,8 rez. perd., 33 proc. dvitaškių, 27,3 proc. tritaškių)
Individualiai pajėgus gynėjas vasarą pasirašė sutartį su Pirėjo „Olympiacos“ ekipa, bet tai buvo vienintelis jo laimėjimas tarpsezoniu. Europos čempionate D.Hackettas turėjo gerą šansą būti pagrindiniu atakų organizatoriumi, tačiau nesugebėjo nukonkuruoti Andrea Cinciarinio. Treneris Simone Pianigiani neslėpė, jog tikėjosi kur kas svaresnio D.Hacketto indėlio, bet buvęs Milano „Emporio Armani“ narys lūkesčių nepateisino.
Bogdanovičius
6. Bojanas Bogdanovičius (27 min., 10,8 tšk., 3,4 atk. kam., 1,6 rez. perd., 16,7 proc. tritaškių)
Kroatijos rinktinės strategas ir šios komandos gerbėjai tikėjosi, kad NBA gerai debiutavęs B.Bogdanovičius šiose pirmenybėse bus tiesiog nesulaikomas, tačiau taip neatsitiko. Krepšininkas prastai pradėjo čempionatą, tuomet patyrė smegenų sukrėtimą ir nors pats teigė, jog jautėsi gerai, bet žaidimas nebuvo panašus į tikrojo B.Bogdanovičiaus sugebėjimus. Fiasko aštuntfinalyje patyrusi Kroatija ir pats Bojanas kuo greičiau norės pamiršti 2015 metų pirmenybes.
Koponenas
7. Petteri Koponenas (28 min., 11,5 tšk., 2 atk. kam., 6 rez. perd., 31 proc. tritaškių)
Suomijos rinktinės vedlys neparodė savo visų sugebėjimų. Jis buvo tik trečias pagal rezultatyvumą savo komandoje. P.Koponenui buvo skiriamas didžiausias varžovų gynybos dėmesys ir galbūt tai sutrukdė Maskvos srities „Chimki“ gynėjui sužaisti geriau.
Bertanis
8. Dairis Bertanis (26 min., 10 tšk., 2,3 atk. kam., 3 rez. perd., 2,3 kld., 24,4 proc. tritaškių)
Pajėgioje Ispanijos lygoje eilę sezonų žaidžiantis D.Bertanis turėjo būti šios Latvijos rinktinės lyderiu. Pagal pelnytus taškus jis tokiu ir buvo, bet žaidimas tikrai nebuvo spindintis, ką byloja 24,4 proc. pataikymas iš toli ir bendras 35,3 proc. taiklumas.
Ohayonas
9. Yogevas Ohayonas (24 min., 5,3 tšk., 2,3 atk. kam., 2,7 rez. perd., 37 proc. dvitaškių, 38 proc. tritaškių)
Izraelio rinktinė su šiuo 191 cm ūgio gynėju siejo dideles viltis ir jis turėjo sudaryti puikų tandemą su Galu Mekeliu. Pastarasis parodė gerą žaidimą ir su Omri Casspiu tempė žydų komandą, o Y.Ohayonas dažniausiai metimus svaidė pro šalį. Eurolygoje žaidęs krepšininkas Europos čempionate galėjo pasirodyti kur kas solidžiau.
Pullenas
10. Jacobas Pullenas (20 min., 7,2 tšk., 1,2 atk. kam., 1,7 rez. perd., 33 proc. dvitaškių, 32 proc. tritaškių)
Natūralizuotas amerikietis turėtų būti vienas komandos lyderių, o ne būti tas, kuris kyla nuo suolo. Gruzijos rinktinės strategui neliko nieko kito, kaip sodinti ant suolo J.Pulleną ir pagrindinio įžaidėjo vaidmenį patikėti Giorgijui Tsintsadzei. Rezultatyviausią mačą J.Pullenas sužaidė su Lietuva (12 tšk.), bet tada pataikė tik 4 metimus iš 11 bandymų ir tai viską pasako.
Norėdami komentuoti prisijunkite.