0

Dramą išgyvenęs „Lietkabelis“ įsirašė pirmąją pergalę Europos taurėje (70)

M d d., h:i
Panevėžio klubas pasiekė pergalę

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1/4) Europos taurės varžybose įsirašė pirmąją pergalę. Namie žaidę panevėžiečiai 84:80 (18:20, 21:16, 22:20, 23:24) palaužė Breso Burgo JL (4/1) krepšininkus.

Iki šio mačo Nenado Čanako auklėtiniai buvo pralaimėję visus keturis mačus, o svečiai iš Prancūzijos priešingai – šventė keturias pergales.

Šiame mače Panevėžio klubas vis dar vertėsi be Oleksandro Kovliaro, Danieliaus Lavrinovičiaus ir Justino Briggso.

Rungtynes tiksliu tolimu metimu pradėjo Marko Pecarskis (3:0), tačiau varžovai atsakė dviem tiksliomis atakomis – 4:3. Panevėžiečiai žaidė puikią atkarpą puolime ir po M.Pecarskio dvitaškio pirmavo 4 taškais (11:7), tačiau Breso Burgo klubas iš pradžių lygino rezultatą, o po to Adriano Nelsono dvitaškio jau pirmavo – 15:13. Joelis Ayayi pridėjo tritaškį (18:13), o po pirmo kėlinio svečiai buvo priekyje 20:18.

Antrojo ketvirčio pirmosiomis minutėmis J.Ayayi didino skirtumą iki 7 taškų (26:19), bet dvitaškiu atsakė Mantas Rubštavičius – 21:26. Panevėžio klubas iki 2 taškų priartėjo po M.Varno tritaškio (26:28), o A.Stipanovičius lygino rezultatą – 28:28. Dovis Bičkauskis smeigė tritaškį (31:28), dvitaškiu atsakė Kevinas Kokila (30:31), bet tolimu metimu pasižymėjo ir M.Varnas – 34:30. Į pertrauką N.Čanako auklėtiniams pavyko išsinešti 3 taškų persvarą – 39:36.

Trečią ketvirtį tritaškiu pradėjo Xavieras Castaneda (39:39), bet M.Pecarkis ir D.Bičkauskis rinko taškus Panevėžio komandai – 46:42. Galingu dėjimu pasižymėjo A.Stipanovičius (48:42), o netrukus skirtumas dar šiek tiek šoktelėjo – 52:45. J.Ayayi mažino atsilikimą (47:52), tačiau Panevėžio klubas tęsė spurtą ir M.Rubštavičius didino skirtumą iki 9 taškų – 56:47. Nesportinę pražangą užsidirbo G.Kalaitzakis, bet po trečiojo ketvirčio Panevėžio klubas priekyje buvo 5 taškais – 61:56.

Ketvirtą kėlinį taškais pradėjo A.Stipanovičius (65:56), tačiau varžovai vėl mažino atsilikimą iki 5 taškų – 60:65. Jordanas Usheras pridėjo dvitaškį (62:65), o techninę pražangą užsidirbo K.Kokila. Panevėžio ekipa didino persvarą (67:62), o puolime prasižengęs K.Kokila įsirašė penktą pražangą. Svarbų tritaškį realizavo Dovis Bičkauskis (70:62), o M.Rubštavičius dvitaškį – 72:62. Svečiai vėl priartėjo iki 5 taškų (72:77), o netrukus varžovai mažino atsilikimą baudomis – 75:77. G.Kalaitzakis pataikė vieną baudą iš dviejų (78:75), o X.Castaneda atsakė dvitaškiu – 77:78. M.Pecarskis realizavo dvitaškį paskutinėmis atakai skirto laiko sekundėmis (80:77), o panevėžiečiai apsigynė. Pergalę išlaikęs „7bet-Lietkabelis“ susitikimą laimėjo 84:80.

„7bet-Lietkabelis“: Marko Pecarskis 22 (8 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 16 (4/6 trit.), Georgios Kalaitzakis 14 (5 kld.), Andrija Stipanovičius 11 (8 atk. kam.), Mantas Rubštavičius 9 (4 atk. kam.), Martynas Varnas 8 (2/7 trit.).

JL: Xavieras Castaneda 23 (4/6 trit.), Joelis Ayayi 11 (4/4 dvit.), Mehdy Ngouama ir Kevinas Kokila (4/4 dvit.) po 9.

„Ilgoji pertrauka“: variantai „Žalgiriui“ vietoje Wallace‘o, ryškiausi NCAA lietuviai ir ko iš jų tikėtis ir NBA lūkesčiai NBA lietuviams

Gairės: lietkabelis, jl