Prabėgo du mėnesiai nuo tada, kai Klivlando „Cavaliers“ netikėtai iš vyriausiojo trenerio posto atleido Davidą Blattą ir vairą patikėjo asistentu dirbusiam Tyronnui Lue.
„Sports.ru“ atliko analizę ir išskyrė pagrindinius akcentus, kas pakito „Cavaliers“ žaidime ir tuos du mėnesius nuo D.Blatto išvykimo.
Niekas nepasikeitė, išskyrus tai, kad „Cavaliers“ ėmė dažniau pralaiminėti, prasčiau gintis ir toliau neįrodinėti, jog ši komanda gali laimėti titulą. Kevinas Love‘as ir Kyrie Irvingas toliau siaubingai ginasi, o LeBronas James ir toliau valdo žaidimą. Nepaisant visko, niekas neabejoja, kad „Cavs“ pasieks Rytų konferencijos finalą.
Kalbant smulkiau, pasikeitė daug kas. Pirmiausia – „Cavaliers“ prarado savo veidą.
T.Lue nusprendė viską pradėti nuo „balto lapo“, todėl komanda išgyveno keturias pasikeitimų fazes:
1. Buvo planas duoti žaisti KLove‘ui po krepšiu, taip stengiantis įtraukti kuo daugiau žaidėjų nuo dvikovos pradžios.
2. Vėliau „Cavaliers“ bandė žaisti greičiau ir tokiu būdu dažniau mesti į krepšį.
3. Tuomet T.Lue perėjo prie žemesnio penketuko ir Timofejų Mozgovą pasodino ant suolo, o L.Jamesas ėmė žaisti sunkiuoju kraštu.
4. Po nesėkmės prieš „Heat“, ciklas užsidarė ir grįžo įprastas žaidimas: T.Mozgovas vėl gauna savo 20 minučių, mažesnė rotacija ir aukštesnis penketukas.
Buvo eksperimentų ir su žaidėjais: K.Irvinas rungtyniavo kartu su M.Dellavedova, taip Kyrie neturėdavo kamuolio savo rankose. LeBronas turėjo daryti ir tai, kas jam nepatiko – rungtyniauti „centru“. Dažnai buvo rotuojamai aukštaūgių tandemai ir daug pasitikima Richardu Jeffersonu.
Puolimo duomenys „Cavaliers“ atrodo geriau nei vadovaujant D.Blattui: 112,2 taško per 100 atakų prieš 105,6 taško per 100 atakų.
Taip pat Klivlando komanda ėmė sėkmingiau atakuoti: 47,3 proc. prieš 45,2 proc. „iš žaidimo“ vadovaujant D.Blattui. Mažiau meta tritaškių (32,1 prieš 34) ir rečiau klysta (13,5 klaidos prieš 14,1).
K.Love‘as gavo daugiau šansų mesti į krepšį – „pasisavino“ metimų iš LeBrono. K.Irvingas ėmė daugiau žaisti, nes ilgiau ant suolo sėdi australas, o Jamesas ėmė dažniau dalintis kamuoliu.
Visi šie „kosmetiniai“ pasikeitimai nepaslepia esminio dalyko – „Cavaliers“ ėmė prasčiau gintis ir prarado savo „gynybos identitetą“. Per pastaruosius mačus „Cavs“ per 100 atakų praleisdavo 106,9 taško ir tai yra 20-a vieta visame NBA. Tai atrodo keista, kadangi būtent T.Lue D.Blatto štabe buvo atsakingas už gynybą. Dabar strategas susikoncentravęs puolimui.
Dabartinis „Cavaliers“ laikotarpis primena gerai saugomą kalėjimą. Iš žiniasklaidos dingo kritika vyr. trenerio atžvilgiu, Vis dėlto ekipa dar turi pakankamai laiko tam, jog suderintų žaidimo stygas ir pabandytų mesti iššūkį Oklando „Golden State Warriors“ ekipai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.