0
11-03, 16:50
0
0

Eurolyga pripažino kertines teisėjų klaidų „Crvena Zvezda“ ir „Barcelona“ mače (7)

Spalio 20 d., 14:31
„Crvena Zvezda“ žaidėjai ir gerbėjai gali skųstis pagrįstai (Scanpix nuotr.)

Ketvirtasis Eurolygos turas baigėsi kontroversišku maču – Belgrado „Crvena Zvezda“ (3/1) pirmąją nesėkmę patyrė namie po pratęsimo 94:98 nusileisdama Barselonos „Barcelona“ (3/1).

Po rungtynių daug dėmesio sulaukė teisėjų darbas. Vokietis Robertas Lottermoseris, italas Michele Rossi ir graikė Vasiliki Tsaroucha gavo didelę kritikos bangą, o Eurolyga prabėgus dviems dienoms po rungtynių ir išanalizavus klausimų kėlusius epizodus, pripažino ne vieną klaidą.

Oficialiame raporte teigiama, kad likus žaisti dvi minutes Joeliui Bolomboy’ui buvo nesušvilpti žingsniai, likus minutei ir 14 sekundžių nefiksuota Jano Vesely pražanga prieš Yago Dos Santosą, jau po kelių sekundžių toje pačioje akistatoje čekui skirta pražanga prieš brazilą, nors šį kartą blokas buvo švarus.

Dar keturios klaidos pripažintos per 30 paskutinių rungtynių sekundžių, Belgrado klubui pirmaujant 82:81. Janui Vesely neskirta pražanga užkabinus J.Bolomboy’aus veidą, vėliau neužfiksuota, kad „Crvena Zvezda“ nepersivarė kamuolio per aštuonias sekundes. Tai taisyta neteisingai – epizodas buvo vertinamas peržiūros metu, nors neatitinka šios kriterijų. Po peržiūros kamuolys neteisingai atiduotas Barselonos klubui.

Ataką gavusi „Barcelona“ Kevino Punterio tritaškiu persvėrė rezultatą (84:82), o Y.Dos Santosas vėliau dar išplėšė pratęsimą, tačiau šiame stipresni jau buvo katalonai.

„Crvena Zvezdza“ net ir po tokios nesėkmės išlieka Eurolygos lydere, nes turi geriausią įmestų ir praleistų taškų santykį tarp tris pergales po keturių turų surinkusių komandų. „Barcelona“ rikiuojasi iškart už serbų, kol kas vienintelę nesėkmę patyrusi prieš ketvirtoje vietoje žengiantį Kauno „Žalgirį“ (3/1).

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose