Ne pirmas kartas, kai dar praėjusį sezoną Eurolygoje žibėję krepšininkai persikelia į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA), bet ten nieko ypatingo nenuveikia.
Portalas Krepsinis.net sudarė penketuką žaidėjų, kurie pernai Eurolygoje buvo ryškūs ir pastebimi, bet už Atlanto gero žaidimo dar neparodė.
Aleksandras Kaunas (22 mačai, 3 min., 0,9 tšk., 0,8 atk. kam.)
30-metis rusas galėjo dar ilgus metus žaisti Eurolygoje, tačiau nusprendė, jog nebenori ginti CSKA spalvų ir buvo prabilęs net apie karjeros pabaigą. Tuomet „centras“ sulaukė Davido Blatto skambučio ir pasiūlymo debiutuoti NBA, kurio žaidėjas neatsisakė. Kaip rodo praktika, A.Kaunas stipriausioje pasaulio lygoje neįsitvirtino – žaidimo laiko jis negaudavo nei dirbant D.Blattui, nei dabartiniam treneriui. „Cavaliers“ žaidėjai vis dar jaučia nuoskaudą, kadangi A.Kaunas užėmė jų mylimo veterano Kendricko Perkinso vietą. Tiesą sakant, šis amerikietis būtų davęs daugiau naudos „Cavs“.
Nemanja Bjelica (56 susitikimai, 17 min., 4,6 tšk., 3,2 atk. kam.).
Praėjusio sezono Eurolygos naudingiausias krepšininkas priėmė sprendimą išvykti į NBA. Sezono startas Minesotos „Timberwolves“ atstovui buvo labai sėkmingas, kai trejose rungtynėse paeiliui įmetė dviženklį taškų skaičių, bet vėliau turėjo taikytis su epizodiniu vaidmeniu, o nemažai dvikovų praleido dėl traumos. Kovo 30-osios ir balandžio 1-osios susitikimuose 27-erių serbui pavyko vėl pelnyti dviženklį taškų skaičių, tačiau tuomet jau buvo prasidėjus sezono stadija, kai už atkrintamųjų borto likusios komandos ima laukti reguliaraus sezono pabaigos. Svarbiose dvikovose, kad ir pergalingame mače prieš „Warriors“, N.Bjelica svarbaus vaidmens nevaidina. Dar turimas dvejų metų kontraktas turėtų paguosti europietį, jog galbūt kitą sezoną bus geriau.
Huertasas
Marcelinho Huertas (48 rungtynės, 15 min., 4,4 tšk., 1,6 atk. kam., 3,2 rez. perd.)
Barcelonos „Barcelona Lassa“ gretose sėkmingai rungtyniavęs brazilas pasinaudojo turbūt paskutine savo proga debiutuoti NBA. 32-ejų įžaidėjas pasirinko Los Andželo „Lakers“ komandą ir joje buvo trečias atakų organizatorius. Kai sezonas buvo baigtas Louisui Williamsui, tuomet daugiau šansų atsivėrė M.Huertui. Šis NBA yra pasižymėjęs ir patekdamas į juokingų ar nevykusių epizodų dešimtukus, kur Europoje veikiantys triukai NBA būdavo tuoj pat perkandami. Vargu, ar „Lakers“ pasiliks šį žaidėją kitam sezonui, bet Eurolygoje jis tikrai laukiamas.
Jamesas Andersonas (47 mačai, 13 min., 3 tšk., 1,5 atk. kam.)
Iš NBA į Eurolygą atvykęs Kauno „Žalgiryje“ žibėjęs amerikietis gavo šansą dar kartą parodyti savo sugebėjimus stipriausioje pasaulio lygoje. Sakramento „Kings“ gretose gynėjas atliko epizodinį vaidmenį visą sezoną, tik dabar J.Andersonas rungtyniauja ilgiau, kadangi Sakramento komandoje nėra vieno ar kito žaidėjo ir klubas jau prarado visus šansus žengti į atkrintamąsias. Blankus J.Andersono pasirodymas NBA tarsi parodo, jog reikėtų jam keliauti į Europą ir sėkmingai rungtyniauti Eurolygoje, kur gautų daugiau nei 1 mln. JAV dolerių, kuris atiteko už šį sezoną. Vasarą pats J.Andersonas spręs savo ateitį, kadangi jo kontrakte nutraukimo galimybė yra numatyta paties žaidėjo.
Sonny Weemsas (43 susitikimai, 12 min., 2,5 tšk., 1,2 atk. kam., 1,1 rez. perd.)
Maskvos CSKA komandoje trejus metus praleidęs kitas buvęs žalgirietis taip pat nusprendė dar kartą bandyti įsitvirtinti NBA, bet viskas baigėsi fiasko. Fynikso „Suns“ ekipa atleido amerikietį, su juo sutartį pasirašė absoliuti autsaiderė Filadelfijos „76ers“, bet greitai ir iš ten 29-erių atletas buvo atleistas. Turbūt S.Weemsas net baisiausiame košmare nesapnavo, jog jo bandymas grįžti į NBA baigsis tuo, jog bus atleistas blogiausios komandos. Vargu, ar vasarą S.Weemsas bus paklausus žaidėjas NBA laisvųjų agentų turguje. Priešinga situacija Eurolygoje, kur jį norėtų įsigyti ne vienas grandas ir už tai paklotų labai solidų atlyginimą. Galima beveik neabejoti, jog S.Weemso skrydžius kitą sezoną pamatysime ir Kauno „Žalgirio“ arenoje, kai jis atvyks žaisti prieš savo buvusią ekipą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.