Eurolygos sezonas yra stabtelėjęs, tačiau vilčių jį atgaivinti vis dar lieka. Kol krepšinis nevyksta, Krepsinis.net portalas apžvelgė praėjusius šiuolaikinės Eurolygos sezonus (nuo 2000 m.) ir pasidairė, kurie naudingiausio žaidėjo titulą iškovoję vyrai jau kitąmet sulaukė šanso žaisti pajėgiausioje planetos lygoje.
Eurolygos finalo ketverto MVP sąrašas prasideda nuo pat 2000 m., tuo tarpu reguliaraus sezono MVP imta skelbti tik nuo 2004–2005 m. sezono.
Ko gero geriausiai visiems žinomas veidas iš visų minimų Eurolygos žaidėjų.
Š.Jasikevičius jau iki tol buvo pasižymėjęs Europoje, bet dveji metai Tel Avivo „Maccabi“ sudėtyje įžaidėjui buvo šlovingi: jis dukart tapo Eurolygos čempionu, dukart laimėjo Izraelio taurę ir čempionatą. Fantastiški du sezonai, kurių antrojo vidurkiai siekė 15,7 taško, 2,7 atkovoto kamuolio, 5,3 rezultatyvaus perdavimo ir 16,6 naudingumo balo per 32 minutes, patraukė ir NBA dėmesį.
2004–2005 m. sezone Šaras tapo Eurolygos finalo ketverto MVP ir kitą sezoną jau buvo Indianos „Pacers“ komandos narys. Tiesa, daug laimės šioje lygos jis nesurado, vėliau kėlėsi į „Golden State Warriors“ gretas, bet jau 2007 m. grįžo į Europą, kur tapo Atėnų „Panathinaikos“ nariu.
Š.Jasikevičiaus komandos draugas Tel Avive. NBA jam jau buvo pažįstama lyga, kurioje žaidė nuo 1997-ųjų ir tik nuo 2000-ųjų atvyko į Senąjį žemyną. Iš viso per karjerą „Maccabi“ gretose A.Parkeris praleido keturis sezonus, kurių visų metu jis buvo vienas pagrindinių komandos pergalių kalvių.
Taip buvo ir tais pačiais šlovingais metais, rungtyniaujant su lietuviu. Eurolygos reguliaraus sezono MVP jis tapo tiek 2005 m., tiek 2006 m. Eurolygos finalų MVP titulą amerikietis irgi buvo iškovojęs, tik metais anksčiau.
2005–2006 m. sezone A.Parkeris pelnydavo po 14,8 taško, atkovodavo 6,9 kamuolio, atlikdavo 1,7 perdavimo ir rinko 20,5 naudingumo balo. Dukart Eurolygos čempionas po šių metų vėl grįžo į NBA pirmenybes. Toronto „Raptors“ klube jis sužaidė ir geriausią savo karjeros sezoną NBA, vėliau persikėlė į Klivlandą, o 2012 m. baigė karjerą šiame klube.
Kirilenka
Legendinis Rusijos žaidėjas į Maskvos CSKA ekipą 2011 m. sugrįžo po ilgų metų už Atlanto. Jutoje jis žaidė 2001–2011 m., tačiau grįžtant į Europą puolėjui buvo 30 metų ir apie ambicijų mažinimą jis nesvarstė.
Jo situacija buvo kitokia – NBA lokauto metu A.Kirilenka galvojo Rusijoje užsibūti neilgai, tačiau čia praleido visą sezoną ir tapo jo naudingiausiu žaidėju. Rungtyniavęs kartu su Darjušu Lavrinovičiumi ir Ramūnu Šiškausku sudėtyje ir treniruojamas Jono Kazlausko jis metė po 14,1 taško, atkovojo 7,5 kamuolio ir rinko 24,2 naudingumo balo.
CSKA liko be titulo, nes nusileido Pirėjo „Olympiacos“ finale, tačiau A.Kirilenka buvo matomas NBA ir vėl grįžo į šią lygą. 2012–2014 m. pažaidęs už Atlanto, Bruklino ir Minesotos klubuose, rusas trečiąsyk sugrįžo į CSKA ir galiausiai čia 2015-aisiais baigė karjerą.
Serbo vardas buvo gerai žinomas Europoje, o labiausiai sužibėti jam pavyko „Fenerbahče“ komandoje.
N.Bjelicos stabilumo 2014–2015 m. sezonas galėjo pavydėti daugelis, o finišavo jis su 12,1 taško, 8,5 atkovoto kamuolio ir 18,3 naudingumo balo skaičiais per 28 minutes.
Tais metais jis tapo geriausiu Serbijos žaidėju ir Eurolygos reguliaraus sezono MVP. Nors naujokų biržoje jam priklausė 35-asis šaukimas, savo šanso jis pagaliau sulaukė ir jį suteikė Minesotos „Timberwolves“.
Po dvejų metų šiame klube 2018-aisiais N.Bjelica jau žaidė Sakramento „Kings“ gretose ir tapo starto penketo nariu. Būdamas 31-erių jis vis dar deda žingsnius į priekį NBA pirmenybėse.
Udoh
Aukštaūgis taip pat į Europą atvyko jau prikaupęs patirties pajėgiausioje planetos lygoje – buvo žaidęs Oklande, Milvokyje ir Los Andžele. Vis tik kadaise 6-uoju šaukimu pašauktas E.Udoh svarbaus vaidmens nė viename iš NBA klubų nerado ir 2015 m. pasuko Europos link. Čia jis pasirašė sutartį su Stambulo „Fenerbahče“ komanda, kur tapo ryškiu jos lyderiu.
Jei pirmąjį sezoną čia E.Udoh liko be titulo, nes buvo nusileista Maskvos CSKA, tai po metų „Fenerbahče“ pasiekė savo. Atkrintamosiose neklupusi nė syko ji tapo Eurolygos čempione. Tuo tarpu E.Udoh finalo ketverte rinko atitinkamai 36 ir 29 naudingumo balus, o sezoną baigė su 12,1 taško, 7,8 atkovoto kamuolio, 2,2 bloko ir 20,7 naudingumo balo vidurkiais.
2016–2017 m. finalo ketverto MVP laimėtojas rudenį vėl grįžo į NBA, kur prisijungė prie Jutos „Jazz“ klubo, bet jame vėl neįsitvirtino ir šiuo metu priklauso Pekino „Ducks“ klubui.
Šviežiausias Eurolygos talentas ir kone didžiausias šio amžiaus Europos krepšinio pasididžiavimas.
Nuo 16 metų Madrido „Real“ ekipoje į vis svarbesnį vaidmenį besitaikęs slovėnas visomis gražiausiomis spalvomis sužibo 2017–2018 m. sezone, kai savo universaliu žaidimu kerėjo Europą.
Tą sezoną jis per 26 minutes metė po 16 taškų, atkovojo 4,8 kamuolio, atliko 4,3 perdavimo ir rinko 21,5 naudingumo balo. Taip jis buvo išrinktas ir reguliaraus sezono, ir finalo ketverto MVP laureatu.
Niekas neabejojo, kad jo lauks šviesi ateitis ir NBA. Naujokų biržoje Luka buvo pasirinktas 3-uoju šaukimu ir fantastišką žaidimą už Atlanto ėmė rodyti nuo pirmųjų metų. Šį sezoną slovėnas yra šeštas lygoje pagal rezultatyvumą ir ketvirtas pagal perdavimus bei efektyvumą, nors jam vos 21-eri.
Norėdami komentuoti prisijunkite.