Regis dar visai neseniai prasidėjęs 2013–2014 metų Eurolygos reguliarusis sezonas jau pasiekė savo pusiaukelę. 24 komandos sužaidė po penkerias rungtynes ir liko tik vienas klubas, nepajutęs pergalės skonio – Strasbūro SIG ekipa.
Didžiausias Baltijos šalyse krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net nusprendė apžvelgti svarbiausias pirmųjų penkių turų gaires.
Geriausia pirmojo rato komanda – „Real“ (5/0)
Turbūt didelių ginčų šis pasirinkimas neturėtų sukelti. „Real“ pirmajame rate buvo tiesiog nepakartojama komanda. Ispanai varžovus šluodavo vidutiniu 28,8 (!) taško skirtumo. Skamba neįtikėtinai, tačiau tokia realybė. Net Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimas namuose 20 taškų skirtumu buvo vos per plauką ne mažiausias skirtumas, kuriuo „Real“ nugalėjo varžovus – „Emporio Armani“ ir SIG sugebėjo pralaimėti po 19 taškų. Varžovų mindymo po 40 taškų, kaip kad buvo su „Brose Baskets“ ir „Anadolu Efes“, seniai neteko matyti Eurolygoje.
Daug gilintis į statistikas nereikia, tiesiog užtenka žinoti, kad „Real“ geriausiai puola, yra antra pagal dvitaškių taiklumą, trečia – pagal tritaškių, antra – pagal atkovotus kamuolius, pirma – pagal rezultatyvius perdavimus. Galima prognozuoti, kad „Real“ reguliarųjį sezoną baigs be pralaimėjimų, jeigu tik ekipos neišguldys traumos.
Kas labiausiai nuvylė? Maskvos CSKA (3/2)
Eilinė vasara, kuomet rusai susiperka krūvą žvaigždžių ir vėl nori šturmuoti Eurolygos viršūnę. Šį kartą sezono pradžia CSKA kaip niekad blanki – vos išneštas sveikas kailis prieš Nantero klubą (62:59), neužtikrintai namuose įveiktas „Budivelnik“ (72:67) ir du pralaimėjai pagrindiniams varžovams – „Fenerbahce Ulker“ (60:86) ir „Barcelona“ (70:79). Net ir pergalė 42 taškais prieš „Partizan“ neatperka CSKA prasto pasirodymo pirmajame rate. Kur problemos?
Pirmiausia, tai yra Milošas Teodosičius. Analogiška situacija buvo ir pernai, kuomet sezono pradžioje serbas „pjovė grybą“ ir pykosi su Ettore Messina. Šį kartą konfliktų nėra, tačiau žaidimas prastas (5 tšk., 5 rez. perd., 3 kld., 4,6 naud. bal. per 25 min.). Daugiau už M.Teodisičių žaidžia tik Vladimiras Micovas – 26 minutes, tačiau jis yra rezultatyviausias ir naudingiausias maskviečių gretose.
Antra priežastis – nemokėjimas išnaudoti žaidėjus. Rusijos žiniasklaidoje galima rasti ne viena ir ne du straipsnius apie tai, kaip CSKA vairininkas nesugeba išnaudoti visų krepšininkų potencialo, kadangi bando duoti žaisti visiems ir dažna rotacija atneša daugiau bėdų, nei naudos. Puikus pavyzdys yra Nenadas Krstičius, kuris rungtyniauja vos po 17 minučių ir įmetė 5,7 taško ir renka po 6 naudingumo balus. Praėjusį sezoną serbas žaisdavo 2,5 karto geriau.
Galima drąsiai teigti, kad CSKA pateks į „Top 16“ etapą, tačiau jeigu žaidimas nepagerės, ten bus riesta Rusijos čempionams. Apie (ne)progresą galima bus įsitikinti po atsakomųjų mačų su „Fenerbahce Ulker“ bei „Barcelona“ klubais.
Kalnietis
Labiausiai nustebino – Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (4/1)
Eurolygos naujokai, pasikinkę sėkmės arkliuką, pirmajame etape laimėjo keturis susitikimus iš penkių. Du mačai buvo laimėti po Krunoslavo Simono tritaškių, bet tai tikrai neatima nuopelnų iš Europos taurės laimėtojų. Protingai sukomplektuota Krasnodaro ekipa antrajame rate turės paprakaituoti, nes lauks sunkios išvykos į Tel Avivą, Vilnių ir Vitoriją, tačiau Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai, tarp kurių yra ir naudingai žaidžiantis Mantas Kalnietis bei Simas Jasaitis, turi visus šansus D grupėje išsaugoti antrąją vietą arba net pakilti iki pirmosios.
Labiausiai nustebinęs žaidėjas – Danielis Hackettas (14,2 tšk., 4,6 atk. kam., 5,6 rez. perd., 22,6 naud. bal.)
Nors Sienos „Montepaschi“ pirmajame rate iškovojo tik vieną pergalę, tačiau D.Hacketto žaidimu negalima nesižavėti. Antrą sezoną Italijos čempionų garbę ginantis gynėjas, palyginus su praėjusiu sezonu, rungtyniauja bene dvigubai geriau. Jeigu pernai italas pelnydavo po 7,2 taško, tai dabar šis rodiklis siekia 14,2 taško. Naudingumas išaugo dar labiau – nuo 8,7 balo iki 22,6. Danielis atlieka ir daugiau rezultatyvių perdavimų (nuo 3 iki 5,6) ir atkovoja kamuolių (nuo 2,3 iki 4,6). Toks žaidimo pagerėjimas garantuoja D.Hackettui antrąją vietą tarp naudingiausių Eurolygos krepšininkų. Sienos klubo sirgaliams belieka tikėtis, kad „Montepaschi“ antrajame rate žais sėkmingiau ir prasibraus į „Top 16“ etapą.
Geriausias pirmojo rato žaidėjas – Nikola Mirotičius (13,6 tšk., 6,2 atk. kam., 20,8 naud. bal.).
Sunku patikėti, tačiau N.Mirotičiui yra vos 22-eji, tačiau šis žaidėjas neabejotinai jau dabar yra vienas geriausių savo pozicijos krepšininkų Europoje. Jeigu praėjusiame sezone, ypatingai reguliariajame sezone, N.Mirotičiui trūko stabilumo, tai šį kartą jis žaidžia užtikrintai. Labiausiai bauginančiai atrodo aukštaūgio pataikymas – 70 procentų dvitaškių (14/20) ir 64,3 proc. tritaškių (9/14). Įspūdingi skaičiai. Prie viso to reikėtų pridėti, kad Nikola laimėjo geriausio spalio mėnesio žaidėjo prizą, o „Real“ šiuo metu yra geriausia Eurolygos komanda.
Labiausiai nustebinusi pirmojo rato rungtynių baigtis – JSF pergalė išvykoje prieš „Barcelona“
Prancūzijos čempionų pelenės istorija toliau tęsiasi. Per dvejus metus iš antrosios lygos klubo į Eurolygos komandą išaugusi JSF neketina apsiriboti vien dalyvavimu pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre. Nantero ekipa pirmajame rate iškovojo dvi pergales ir turi visus šansus kautis dėl vietos „Top 16“ etape. Varžovų neįvertinęs CSKA vos išnešė sveiką kailį, bet to nepavyko padaryti „Barcelona“ klubui, kuris namuose (!) susitikimą pralaimėjo rezultatu 67:71. Tikimės, kad JSF pateiks ir daugiau staigmenų.
Mačiulis
Lietuvių simbolinis penketukas:
Darjušas Lavrinovičius (16,4 tšk., 5,6 atk. kam., 18,2 naud. bal.)
Paulius Jankūnas (10 tšk., 6,6 atk. kam., 2,2 rez. perd., 13,8 naud. bal.)
Linas Kleiza (11,4 tšk., 3,8 atk. kam., 12,6 naud. bal.)
Jonas Mačiulis (11 tšk., 5 atk. kam., 1,6 rez. perd., 12,2 naud. bal.)
Martynas Gecevičius (14,6 tšk., 2,8 atk. kam., 2,4 rez. perd., 15,4 naud. bal.)
Pirmajame Eurolygos rate netrūko ir efektingų lietuvių pasirodymų. Labiausiai savo žaidimu išsiskyrė Kijevo „Budivelnik“ „centras“ D.Lavrinovičius. 34-erių Ukrainos klubo naujokas buvo tikras varžovų siaubas ir prasčiau jam sekėsi tik mačas su Maskvos CSKA, kai nors ir įmetė 11 taškų, bet liko su 2 naudingumo balais. Brolis yra rezultatyviausias ir naudingiausias „Budivelnik“ žaidėjas.
Kauno „Žalgirio“ kapitonas išlieka stabilus ir rungtyniauja patikimai. Po peties traumos sugrįžęs sunkusis krašto puolėjas keturiose iš penkerių rungtynių rinko 14 ir daugiau naudingumo balų. P.Jankūnas taip pat yra naudingiausias „Žalgirio“ krepšininkas.
Po sėdėjimo ant Toronto „Raptors“ atsarginių žaidėjų suolelio į Europą sugrįžęs L.Kleiza ėmėsi darbo. Puolėjas mače su Belgrado „Partizan“ surinko -3 naudingumo balus, tačiau likusiose ketveriose rungtynėse buvo naudingas ir nemažai prisidėjo prie to, kad Stambulo „Fenerbahce Ulker“ baigtų pirmąjį ratą be pralaimėjimų.
Antrą sezoną Atėnų „Panathinaikos“ gretose rungtyniaujantis J.Mačiulis vėl yra vienas lyderių. Lietuvis šiuo metu savo komandoje pirmauja tiek pagal naudingumą, tiek pagal rezultatyvumą. Nors PAO stringa ir turi 2 pergales bei 3 nesėkmes, tačiau sėkmingas puolėjo žaidimas vertas pagyrų.
Praėjusį sezoną Pirėjo „Olympiacos“ gretose beveik nerungtyniavęs M.Gecevičius vėl gavo šansą žaisti ir jį išnaudoja puikiai. Gynėjas tritaškius meta 50 procentų taiklumu – tikslą pasiekė 17 metimų iš 34 bandymų. Tokio taiklumo pavydėtų daugelis lygos snaiperių. M.Gecevičius yra tiek naudingiausias, tiek rezultatyviausias Vilniaus „Lietuvos ryte“.
Norėdami komentuoti prisijunkite.