Spalio pradžioje startavusiame Eurolygos sezone komandos jau sužaidė po septyniolika mačų. Stipriausi 16 klubų baigė pirmąjį „Top 16“ etapo ratą ir ruošiasi antrajam, kuris prasidės jau šią savaitę.
Vienintelis likęs Lietuvos klubas Kauno „Žalgiris“ pirmajame rate savo gerbėjams padovanojo daug dramų ir skaudžių pralaimėjimų, tačiau viską užbaigė dviem pergalėm prieš Vokietijos komandas ir tęsia kovą dėl patekimo į ketvirtfinalį. Portalas Krepsinis.net jums parengė apžvalgą, kurioje išskiriami svarbiausi „Top 16“ etapo pirmojo rato akcentai.
Pirmojo „Top 16“ rato komanda – Barselonos „Regal Barcelona“ (6 pergalės/1 pralaimėjimas)
Prieš tai rengtoje reguliaraus sezono apžvalgoje būtent ši komanda laimėjo geriausios titulą. Šį kartą keblumų renkantis buvo daugiau, kadangi Madrido „Real“ iš pažiūros niekuo nenusileido katalonams ir net penkerias rungtynes žaidė išvykoje, tačiau E grupė atrodo silpniau už F, o tai jau daug reiškia. „Barca“ laimėjo ir prieš Eurolygos čempionus Pirėjo „Olympiacos“, ir išvykoje „Nokia“ arenoje prieš Tel Avivo „Maccabi“.
Xaviero Pascualio auklėtiniai „Top 16“ etapo rodo subalansuotą žaidimą: trečia vieta pagal praleistus taškus (72,1) ir antra pozicija pagal įmestus (81,6). Barselonos komanda išlaikė ir savo pozicijas pagal naudingumo balus – šioje kategorijoje geriau atrodo tik Maskvos CSKA. Nepaisant puikaus pasirodymo pirmajam rate, „Regal Barcelona“ neturi kada atsipalaiduoti, nes pirmą ir penktą vietas skiria vos dvi pergalės.
„Montepaschi“ klubas nustebino daugelį (Scanpix nuotr.)
Didžiausia staigmena – Sienos „Montepaschi“ (6/1)
Šioje kategorijoje Italijos čempionai turėjo taip pat lygiavertį varžovą – Stambulo „Anadolu Efes“, tačiau turkų progresas „Top 16“ etape ne tiek stebina, kiek Sienos komandos pažvelgus į ekipų sudėtis.
Lucos Banchio auklėtiniai per pirmąjį „Top 16“ ratą laimėjo daugiau sykių nei per visą reguliarųjį sezoną. Italai nusileido tik „Regal Barcelona“ komandai, išvykoje patiesė „Olympiacos“ ir „Fenerbahce Ulker“, o namuose susitvarkė su visais likusiais varžovais. „Montepaschi“ pasižymi šaltais nervais, nes visos pergalės pasiektos vidutiniu 7 taškų skirtumu, o tai reiškia įtemptas mačo pabaigas. „Montepaschi“ žaidimas nustebino visus, bet tikrieji išbandymai laukia antrajame rate, kai lauks išvykos į Tel Avivą, Chimkus, Stambulą ir Vitoriją.
Didžiausi nelaimėliai – Kauno „Žalgiris“ (3/4)
„Žalgiris“ yra viena iš dviejų Eurolygos komandų, kurios po pirmojo rato turi neigiamų pergalių ir pralaimėjimų balansą, tačiau įmestų ir praleistų taškų skaičius yra teigiamas – plius 29. Net „Panathinaikos“ su 4 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais turi –20 taškų balansą. Beje, 2 pergales ir 5 nesėkmes turinti F grupėje esanti „Maccabi“ turi taip pat teigiamą balansą (plius 2).
Kodėl žalgiriečiai didžiausi nelaimėliai? Turbūt klausimų nebūtų kilę visiškai, jeigu ketvirtadienį paskutinė ataką būtų pasibaigusi taip, kaip baigėsi Atėnuose, Madride ir Stambule. Pagaliau krepšinio dievai atsisuko į „Žalgirio“ pusę ir Marko Popovičiaus jau po sirenos sumetė baudas bei išplėšė gyvybiškai reikalingą pergalę Lietuvos čempionams.
Turbūt priminti nereikia, kas būtų, jeigu Darjušas Lavrinovičius būtų įmetęs beveik laisvas Atėnuose, M.Popovičius būtų pataikęs po puikaus derinio iš vidutinio nuotolio Madride, o Oliveris Lafayette‘as įmestų iš po krepšio Stambule. Vienintelio pralaimėjimo „Žalgiris“ „nusipelnė“, kai namuose neturėjo ginklų prieš Maskvos CSKA tritaškius. Vis dėlto ir dabar situacija nėra prasta – tereikia atsirevanšuoti „Panathinaikos“, „Real“ ir „Anadolu Efes“ namuose bei laimėti prieš Vokietijos klubus. Laukia labai įdomus antrasis ratas. Bent jau pirmoji jo pusė.
Bobby Brownas
Geriausias pirmojo rato žaidėjas – Bobby Brownas (21,3 tšk., 5 rez. perd., 22,7 naud. bal.).
Įspūdingai šį sezoną žaidžiantis amerikietis ir toliau demonstruoja, kad puiki sportinė forma reguliariajame sezone nebuvo atsitiktinumas. 28 metų krepšininko vedamas „Montepaschi“ klubas laimėjo šešis susitikimus pirmajame rate ir yra per žingsnį nuo Eurolygos ketvirtfinalio. Prie visų skaičių verta paminėti ir puikų atakų organizatoriaus pataikymą: 46,2 proc. dvitaškių, 42,2 proc. tritaškių ir 44 baudos metimai iš 45 bandymų. Taip pat vidutiniškai išprovokuojama 6,7 varžovo pražangos. Ar B.Brownas gaus naudingiausio žaidėjo prizą, priklausys tik nuo to, kiek toli žygiuos Siena.
Pirmojo rato lietuvis – Kšyštofas Lavrinovičius (10 tšk., 4,6 atk. kam., 1 rez. perd., 11,7 naud. bal.).
Kelio skausmų kamuojamas aukštaūgis pagaliau pradeda žaisti taip, kaip esame jį įpratę matyti dar „Montepaschi“ ekipoje. Jeigu 33 metų 209 cm ūgio lietuvis reguliariajame sezone vos du mačus baigė turėdamas dviženklį naudingumo koeficientą, tai „Top 16“ etape visas rungtynes baigė surinkęs 10 arba daugiau naudingumo balų. Reguliariajame sezone K.Lavrinovičius metė vos 12 tritaškių ir pataikė 3, o „Top 16“ etape jis jau realizavo 10 tolimų metimų iš 21 (47,6 proc.). Pagerėjo ir brolio kova dėl atšokusių kamuolių ir pataikymas iš dvitaškio, kurio pavydėti galėtų bet kas – 63,6 proc. Antrajame etape Joanas Plaza veteranui suteikia ir kiek daugiau žaidybinio laiko – 23 minutės vietoj beveik 19-os.
Norėdami komentuoti prisijunkite.