Ryškiausios Europos krepšinio žvaigždės viena po kitos palieka savo rinktinių stovyklas. Smulkios traumos verčia krepšininkus patiems priimti sprendimus, ar dalyvauti Europos čempionate ir daugelis renkasi saugesnį variantą – turnyrą praleisti.
Visų geriausių žaidėjų į vieną turnyrą surinkti nepavyksta niekada – traumos rinktinių sudėtis praretina kasmet. Tačiau šiemet situacija yra kiek kitokia – krepšininkai nusprendžia nerizikuoti net ir įgiję smulkias traumas, o ir savo noru nevykti į čempionatą nusprendusių žaidėjų yra kaip niekad daug. Patriotizmas yra drastiškai sumažėjęs.
Krepšininkų sprendimas praleisti šių metų turnyrą gali pasirodyti keistokas, nes pailsėti jie galėtų kitą vasarą, kai pagal pasikeitusią tvarką, FIBA jokio stambaus tarptautinio turnyro neorganizuos. Nepaisant to, nemaža dalis žvaigždžių nemato reikalo atstovauti savo šaliai ir šią vasarą. Kodėl taip įvyko?
Visų pirma – šių metų turnyras atrodo beprasmis. Kitaip nei kaskart anksčiau, Europos čempionate nebėra dalijami bilietai į Pasaulio čempionatus ir Olimpines žaidynes. Dabar šiems turnyrams bus vykdomos atskiros atrankos, tad Europos čempionatas praranda dalį savo buvusio prestižo.
Teodosičius
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komandos vis gausiau savo žaidėjams iš Europos nerekomenduoja vykti į rinktines. Jei anksčiau į tai buvo žiūrima kreivokai, o rinktinei keletą vasarų neatstovavusio krepšininko reputacija gerokai sumenkdavo, dabar požiūris yra gerokai pasikeitęs. Vasarą paskirti tobulėjimui ar paklusti klubo norams tapo savaime suvokiamu dalyku. Juk pagrindinis krepšininkų darbas, atnešantis finansinį saugumą į jų gyvenimą, yra žaidimas klubuose, o rinktinės – tik garbės ir noro reikalas, tad tai tapo antraeiliu prioritetu. Kas moka, tas ir muziką užsako.
Galima prognozuoti, kad netrukus požiūris į Europos čempionatą taps į panašus į tą, kurį demonstruoja Pietų Amerikos ar Azijos komandos savo žemynų analogiškuose turnyruose. Į juos yra siunčiamos rezervinės rinktinės, skirtos patikrinti ant pagrindinės rinktinės slenksčio esančius krepšininkus, o triumfas turnyre svarbus nebent krepšinio sirgaliams.
Klubinio sezono metu vyksiančiose Pasaulio čempionato atrankos mačuose situacija gali būti ir dar prastesnė. Rekomendacijas žaidėjams nežaisti rinktinėse iš NBA turėtų perimti ir Europos klubai, tad šalys tarpusavyje grumsis antrosiomis, ar net trečiosiomis sudėtimis.
Sabonis
Kol kas galima tik spėlioti, kaip FIBA atliktos vasaros turnyrų pertvarkos atsilieps krepšiniui, tačiau Europos čempionatui naujoji sistema akivaizdžiai neišėjo į naudą. Bent tris krepšininkus prarado daugelis pajėgiausių Senojo žemyno rinktinių, o net ir palyginus mažai nukentėjusi Lietuva liko be pusės savo priekinės linijos – Domanto Sabonio, Pauliaus Jankūno ir Antano Kavaliausko. Jei pastarojo nugaros būklė būtų užkirtusi kelią į čempionatą bet kokiu atveju, tai D.Sabonis ir P.Jankūnas reikšmingesnio turnyro ko gero praleidę nebūtų.
Europos čempionate nerungtyniausiančios žvaigždės: Marcinas Gortatas (Lenkija), Vasilis Spanoulis, Giannis Antetokounmpo, Ioannis Bourousis (Graikija), Rudy Gobertas, Nicolas Batumas, Tony Parkeris, Alexis Ajinca, Fabienas Causeur (Prancūzija), Zoranas Dragičius (Slovėnija), Kirilas Fesenko, Eugene‘as Jeteris, Aleksandras Lenas (Ukraina), Paulius Jankūnas, Domantas Sabonis, Antanas Kavaliauskas (Lietuva), Viktoras Sanikidzė (Gruzija), Andre Bargnani, Danilo Gallinari, Alessandro Gentile (Italija), Dirkas Nowitzki, Tiboras Pleissas, Paulas Zipseris (Vokietija), Mario Hezonja, Miro Bilanas, Ante Žižičius, Ivica Zubacas, Ante Tomičius (Kroatija), Janas Vesely, Ondrejus Balvinas (Čekija), Rudy Fernandezas, Nikola Mirotičius, Serge‘as Ibaka, Victoras Claveras, Sergio Llulas (Ispanija), Luolas Dengas (Didžioji Britanija), Milošas Teodosičius, Nemanja Bjelica, Miroslavas Raduljica, Nemanja Jokičius, Marko Simonovičius (Serbija), Andžejus Pasečnikas (Latvija), Enesas Kanteris, Ersanas Ilyasova, Omeras Ašikas (Turkija), Mattas Lojeski (Belgija).
Norėdami komentuoti prisijunkite.