Europoje savaitgalį praūžė kovos dėl nacionalinių taurių, kuriose spaudimo neatlaikė daugelis Eurolygos klubų.
Ispanijos Karaliaus taurę iškėlė Malagos „Unicaja“, finale 93:79 nugalėjusi Madrido „Real“. MVP pripažintas Kendrickas Perry.
Andalūzai trofėjų iškėlė antrą kartą per trejus metus.
Kelyje link titulo „Unicaja“ sutiko tik vieną Eurolygos klubą. Ketvirtfinalyje Malagos klubas 100:83 eliminavo Badalonos „Joventut“, pusfinalyje 90:83 pranoko Tenerifės „La Laguna“.
Būtent Tenerifės klubas ketvirtfinalyje 91:86 išmetė Barselonos „Barcelona“, o Vitorijos „Baskonia“ apskritai nepateko į stipriausiųjų aštuonetą.
Italijos taurėje kertiniu maču galėjo tapti ketvirtfinalis – į vieną porą sukrito Milano „EA7 Emporio Armani“ ir Bolonijos „Virtus“. „Dizaineriai“ triumfavo 91:77.
Pusfinalyje Ettore Messinos auklėtiniai 74:69 pranoko Brešos „Germani Basket“, bet finale net 63:79 nusileido Trento „Dolomiti Energia“.
Trento klubas šį trofėjų iškėlė pirmą kartą klubo istorijoje, prie to prisidėjo Eigirdas Žukaukas, finale surinkęs 8 taškus ir 9 atkovotus kamuolius.
Italijos taurė nuolat pažeria staigmenų – Eurolygos klubas finale krenta trečius metus paeiliui. 2023-aisiais Brešos klubas 84:76 pranoko „Virtus“, 2024-aisiais Neapolio „GeVi“ 77:72 įveikė Milano ekipą.
Graikijoje Eurolygos klubai nepasišiukšlino. Atėnų „Panathinaikos“ ir Pirėjo „Olympiacos“ triuškinančiai žygiavo iki finalo, o tarpusavio mūšį 79:75 laimėjo Ergino Atamano auklėtiniai.
„Panathinaikos“ titulą susigrąžino po trejų metų „Olympiacos“ dominavimo.
Graikijoje staigmenos yra retos. Nuo 2004-ųjų į Eurolygos klubų batalijas tik dukart įsiterpė Atėnų AEK (2018 ir 2020 metais).
Serbijoje penktą taurę paeiliui iškovojo Belgrado „Crvena Zvezda“, po pratęsimo 89:83 pranokusi Belgrado „Partizan“.
Šiame turnyre itin ryškus periodiškumas. „Partizan“ dominavo 2008–2012 metais, „Crvena Zvezda“ karaliavo 2013–2017 metais (2016-aisiais įsiterpė Belgrado „Mega Leks“), vėliau „Partizan“ iškovojo tris titulus paeiliui, o nuo 2021-ųjų neklumpa „raudonieji“.
Turkijos taurėje taip pat buvo laukiamas Eurolygos klubų finalas, tačiau Stambulo „Anadolu Efes“ dar ketvirtfinalyje 80:85 krito prieš Stambulo „Bešiktaš“.
Tuo tarpu Stambulo „Fenerbahče“ ketvirtfinalyje 87:56 nušlavė Stambulo „Bahčešehir“, pusfinalyje 89:74 nugalėjo Stambulo „Galatasaray“, o finale 104:81 nepagailėjo „Bešiktaš“.
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai apgynė pernai iškovotą titulą.
Eurolygos tandemas titulą Turkijoje tarpusavyje dalinasi nuo 2017-ųjų, nors 2021-aisiais turnyras buvo atšauktas dėl koronaviruso, o 2023-aisiais – dėl tūkstančių aukų pareikalavusių žemės drebėjimų.
Prancūzijos lygos taurėje vienas po kito krito visi trys Eurolygos klubai.
Paryžiaus „Paris“ dar ketvirtfinalyje 86:92 nusileido Sen Kventino „Basket-Ball“ ekipai, pusfinalyje susidūrė Monako „AS Monaco“ ir Vilerbano ASVEL. Vasilio Spanoulio auklėtiniai Eurolygos klubų mūšį laimėjo 91:78.
Tai negarantavo Donatui Motiejūnui titulo – finale „AS Monaco“ 96:104 krito prieš Le Mano „Sarthe Basket“.
Visi klubai dar turės šansą atsitiesti Prancūzijos taurėje, į kurią įtraukiami ir žemesnių lygų klubai. Vasario 25-ąją „AS Monaco“ ir ASVEL susigrums ketvirtfinalyje, „Paris“ jau iškovojo bilietą į pusfinalį.
Vis dėlto Prancūzijos taurė yra vienas konkurencingiausių turnyrų Europoje. Joks klubas nėra dvejus metus paeiliui triumfavęs nuo 2012-ųjų, kai titulą apgynė Šalono „Elan“. Pernai triumfavę Dižono JDA jau krito ketvirtfinalyje.
Vokietijos taurėje jau nestebinantį fiasko patyrė Berlyno ALBA, ketvirtfinalyje 67:80 kritusi prieš Bambergo „Brose Bamberg“.
Visuose frontuose stringančios ALBA pralaimėjimai jau nestebina, bet trečiąją vietą Eurolygoje besidalinantis Miuncheno „Bayern“ taip pat liko be nieko.
Bavarai pusfinalyje 93:95 nusileido Veisenfelso „Syntainics“ klubui, kuris vėliau iškėlė taurę, finale 97:87 pranokęs Bambergo klubą.
„Syntainics“ tokį trofėjų pasiekė pirmąjį kartą klubo istorijoje.
Dvi pastarąsias Vokietijos taures iškovojo „Bayern“, 2022-aisiais 11-ąjį savo trofėjų kėlė ALBA.
Lietuviams saldžiai baigė Izraelio taurė, kurioje triumfavo Roko Jokubaičio vedamas Tel Avivo „Maccabi“.
Odedo Kattasho auklėtiniai finalo ketverte atlaikė Europos taurės klubų iššūkius. Pusfinalyje 95:93 pranoktas Tel Avivo „Hapoel“, finale 87:72 nugalėtas Jeruzalės „Hapoel“.
R.Jokubaitis pusfinalyje surinko 27 taškus, finale – dar 20 ir buvo pripažintas MVP.
„Maccabi“ titulą susigrąžino pirmą kartą nuo 2021-ųjų. 2023-aisiais ir 2024-aisiais triumfavo Jeruzalės „Hapoel“, abukart MVP tapo taip pat puikiai Lietuvoje pažįstamas Kennethas „Speedy“ Smithas.
Karaliaus Mindaugo taurę (Citadele KMT) dramatiškai apgynė Kauno „Žalgiris“.
Andrea Trinchieri auklėtiniai po paskutinių atakų mūšio 91:89 atsilaikė prieš Klaipėdos „Neptūną“.
„Žalgiris“ taurę iškėlė šeštą kartą paeiliui, o nuo 2017-ųjų suklupo tik kartą. MVP pripažintas banguotai sezoną pradėjęs Ignas Brazdeikis.
Viską susumavus, Eurolygos klubai varžėsi dėl devynių taurių ir iškovojo penkis titulus. Tik „Žalgiris“ ir „Maccabi“ savo frontuose neturėjo kitų Eurolygos klubų konkurencijos.
13 Eurolygos klubų savaitgalį uždarė be trofėjų. Keturi iš jų buvo eliminuoti kitų Eurolygos ekipų, tik „Baskonia“ nepasiekė ketvirtfinalio.
Du Eurolygos klubus eliminavo Europos taurės klubai, tris – FIBA Čempionų lygos ekipos. „Brose Bamberg“ prieš ALBA triumfavo patirtį kaupdami tik Šiaurės Europos lygoje (ENBL), o Le Mano ir Veisenfelso klubai triumfavo apskritai nežaisdami tarptautiniuose turnyruose.
Europos taurių čempionai:
Graikija: Atėnų „Panathinaikos“
Turkija: Stambulo „Fenerbahče“
Prancūzija: Le Mano „Sarthe Basket“
Serbija: Belgrado „Crvena Zvezda“
Vokietija: Veisenfelso „Syntainics“
Ispanija: Malagos „Unicaja“
Italija: Trento „Dolomiti Energia“
Lietuva: Kauno „Žalgiris“
Izraelis: Tel Avivo „Maccabi“
Norėdami komentuoti prisijunkite.