Prieš maždaug savaitę Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius netryško optimizmu, kalbėdamas apie komandos papildymą.
Treneris tada sakė, kad nenori imti žaidėjo, kuris nebūtų pranašesnis už turimus gynėjus, o laisvųjų agentų sąrašuose gerų kainos ir kokybės variantų nelabai yra.
Prabėgus vos trims dienoms po sunkios „Žalgirio“ pergalės Valensijoje klubas paskelbė apie 35-erių slovėno Beno Udriho įsigijimą.
Trylika metų Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) praleidęs 191 cm ūgio gynėjas tikrai turi ką pasiūlyti istorines aukštumas Eurolygoje šiame sezone šturmuojančiam „Žalgiriui“.
Žaidimo stilius
Nors amžius krepšininko pase gali kelti pagrįstų abejonių dėl B.Udriho fizinių galimybių, didelio pagrindo nerimauti nėra.
Taip jau yra, kad krepšinyje anksčiausiai karjeros saulėlydį išgyvena tie, kurie savo žaidimą grindė atletinėmis savybėmis. Kai šios sumenksta, jiems sunku tai kompensuoti kitais dalykais, kurių galbūt jie neįvaldė.
B.Udrihas – visiškai kitoks žaidėjas. Slovėnas nuo pat karjeros pradžios buvo laikomas neatletišku gynėju. Šuolis, greitis niekada nebuvo tie parametrai, kuriais savo oponentus pranokdavo įžaidėjas.
Maždaug prieš savaitę jis net pajuokavo, kad praėjusiame sezone buvo ilgiausiai į krepšį neįdėjęs NBA rungtyniaujantis krepšininkas.
Tačiau tai nesutrukdė B.Udrihui ilgus metus neprarasti savo vertės stipriausios planetos lygos rinkoje. Slovėnas visada būdavo kandidatų sąrašuose tų komandų, kurioms reikėdavo patikimo organizatoriaus nuo atsarginių žaidėjų suolelio.
Žaidimo organizavimas yra stipriausia B.Udriho pusė. Tai įžaidėjas, kuris aikštelę stengiasi matyti komandos draugų akimis. Ši jo unikali savybė visada žavėjo buvusį bendražygį Brentą Barry.
„Jis būdavo nuolat nusivylęs ir pasipiktinęs tuo, kas vykdavo aikštelėje. Taip buvo todėl, nes Beno visada stengėsi mąstyti už savo komandos draugus. Jo krepšinio suvokimas mane visada žavėjo. Beno visada norėjo, jog žaidimas taptų paprastesnis jį supantiems“, – apie buvusį komandos draugą šiltai atsiliepė B.Barry.
Kaip ir Š.Jasikevičiaus, taip ir B.Udriho geriausi sugebėjimai atsiskleidžia žaidime „du prieš du“. Slovėnas puikiai jaučia komandos draugus ir skaito varžovų veiksmus. Jei oponentai jam suteikia pernelyg daug laisvės, kairiarankis gynėjas baudžia metimu iš vidutinio nuotolio, kas visą karjerą buvo jo vizitinė kortelė.
Slovėnas niekada nesijautė patogiai užbaigdamas prasiveržimus. Juolab dabar, kai jo atletinės savybės dar labiau sumenko. Tačiau ūgis jam leido smarkiai kompensuoti trūkumus, rungtyniaujant prieš atletiškiausius planetos krepšininkus.
Eurolygoje jo varžovai nebus tokie aukšti ir šoklūs, tad B.Udrihui turėtų būti lengviau operuoti baudos aikštelėje. Tam turėtų padėti ir puiki kamuolio valdymo technika bei firminė verpstė, kuri kažkada iš koto išvertė ir patį Kobe Bryantą.
B.Udrihas niekada nebuvo labai pavojingas metikas iš tolimų distancijų, tačiau jis puikiai realizuoja tritaškius iš statinių padėčių – panašiai, kaip Vasilije Micičius.
Atsižvelgiant į faktą, jog tritaškio linija NBA yra labiau nutolusi nei Europoje, tolimi metimai Eurolygoje B.Udrihui turėtų priminti tolimus vidutinio nuotolio šūvius NBA.
Didžiausias klaustukas – dabartinė fizinė būklė. B.Udrihas, kuris visą savo karjerą būdavo persekiojamas smulkių traumų, pastarąjį kartą aukšto lygio krepšinį „penki prieš penkis“ žaidė balandžio 9-ąją, kai atstovaudamas Detroito „Pistons“, per 21 minutę į Memfio „Grizzlies“ krepšį įmetė 11 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.
Tiesa, slovėnas visada buvo giriamas už darbo etiką, tad veikiausiai, jog pastaruosius devynis mėnesius jis praleido ne drybsodamas ant sofos ir valgydamas bulvių traškučius.
Jo „Instagram“ profilyje galima rasti vaizdo klipų, kuriuose B.Udrihas sportuoja individualiai, atlikdamas modernius jėgos pratimus.
Svarbi priežastis B.Udrihui
Atsisveikinimas su NBA B.Udrihui gali tapti naujo etapo pradžia. Krepšininkas prisipažino, jog savo ateitį regi vyriausiojo trenerio vaidmenyje.
Darbas su Š.Jasikevičiumi yra idealus pasirinkimas, siekiant šio tikslo.
B.Udrihas savo karjeros pradžioje trejus metus gynė San Antonijaus „Spurs“ klubo garbę, o tai jau nemažai sako apie patį slovėną. Tuos trejus metus jis galėjo kiekvieną rytą mokytis iš geriausiojo – Greggo Popovičiaus.
„Rungtynėse ir treniruotėse aš ne tik stebėjau, ką darė Manu Ginobili ar Tony Parkeris, tačiau akylai sekiau ir Greggo Popovičiaus veiksmus“, – yra pripažinęs B.Udrihas.
Labai patyręs ir visokių krepšinio sistemų paragavęs slovėnas gali tapti dešiniąja Š.Jasikevičiaus ranka. Šaras pagaliau turės įžaidėją, kuriuo galės bet kada pasitikėti, nors tokiu šiame sezone jau tapo ir patirtį sparčiai kaupiantis Kevinas Pangosas.
Bus labai įdomu stebėti, kaip formuosis Š.Jasikevičiaus ir B.Udriho santykiai. Gali būti taip, jog pastarasis Kaune užsibus ir ilgiau, galbūt net kaip trenerio asistentas, jei Kaunas taps paskutine jo stotele karjeroje.
„Žalgiris“ šį sezoną daro labai daug gerų dalykų, tačiau kauniečiams pastaruosius kelis metus labiausiai stigo patirties.
B.Udrihas yra tas žmogus, kuris įneš labai daug patyrimo. Ir svarbiausia, žaidimo organizatoriaus vaidmenyje.
Gali būti, kad slovėnui teks išgyventi pereinamąjį laikotarpį, kol jis susigrąžins optimalią sportinę formą ir pripras prie europietiško krepšinio dinamikos. Tačiau jo dosjė ir žaidimo stilius perša pozityvią prognozę, jog visa tai truks neilgai.
Kol dauguma 2017-ųjų „Žalgirio“ pirkinių, išskyrus galbūt puikiai savo vaidmenį atliekantį Aaroną White'ą, vis dar pratinasi prie Eurolygos lygio, paskutinėmis metų dienomis komandą papildysiantis slovėnas gali tapti geriausiu metų pirkiniu.
Jis galbūt ir taps ta trūkstama dėlionės dalimi, padėsiančia antroje reguliaraus sezono dalyje neprarasti išsikovotų pozicijų Eurolygoje.
Tam jis turi viską, ko reikia.
Norėdami komentuoti prisijunkite.