0
10-17, 21:30
0
0

I.Zubaco tempiami kroatai tik paskutinėmis atakomis peržengė Dominikos Respublikos barjerą (7) FOTOGALERIJA

liepos 6 d., 22:48
I.Zubacas kontroliavo baudos aikštelę (FIBA nuotr.)

Olimpinės atrankos turnyre Pirėjuje po dramatiškos kovos paaiškėjo ir antrieji finalo dalyviai.

Kroatijos rinktinė pusfinalyje tik paskutinėmis atakomis 80:77 (16:15, 21:17, 16:21, 27:24) palaužė Dominikos Respubliką.

Kroatams viso mačo metu niekaip nepavyko atitrūkti – trečiojo kėlinio viduryje Mario Hezonja sukūrė dviženklę persvarą (50:40), tačiau ir ši ilgai neišsilaikė. Dominikiečiai rezultatą lygino dar ketvirčiui nesibaigus (53:53).

Likus žaisti tris minutes Eloy’us Vargas metimu iš po krepšio persvarą rezultatą, netrukus tuo pačiu atsakė Ivica Zubacas (72:71). Rungtynių laikrodžiui rodant mažiau nei dvi minutes rezultatyviai prasiveržė Jaleenas Smithas (74:71).

Tuomet Dario Šaričius tuomet sumetė abu baudų metimus, o likus žaisti septynias sekundes Jeanas Montero atsakė trimis – 78:77. M.Hezonja sumetė baudų metimus, o Chrisas Duarte dar turėjo šansą išplėšti pratęsimą, tačiau jo mestas tritaškis išsisuko iš lanko.

Dar vieną dominuojantį pasirodymą surengė I.Zubacas – 33 minutės, 25 taškai (10/10 dvitaškių, 5/6 baudų metimų), 9 atkovoti, perimtas ir prarastas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai, 2 pražangos bei 37 naudingumo balai.

Abi komandos vienodai prastai metė tritaškius (6/22, 27 procentai), o kroatai dažnesnes klaidas (16:9) kompensavo gerokai solidesne kova dėl kamuolių (39:26).

Šios poros nugalėtojai dėl olimpinio bilieto atrankos finale grumsis su šeimininke Graikija.

Atranką įveikusi rinktinė olimpiadoje grumsis su Australija, Kanada ir atrankos Ispanijoje čempionais.

Dominikos Respublika: Chrisas Duarte 17 (1/6 tritaškių, 6 klaidos), Jeanas Montero (1/11 metimų, 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Andresas Felizas po 13, Eloy'us Vargas 11 (4 atk. kam.), Angelis Nunezas 10.

Kroatija: Ivica Zubacas 25 (10/10 dvitaškių, 9 atk. kam., 37 naud. bal.), Jaleenas Smithas (2/6 tritaškių, 4 klaidos) ir Dario Šaričius (5 atk. kam.) po 14, Mario Hezonja 12 (2/6 tritaškių, 5 atk. kam., 4 rez. ped.).

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ klaustukai, valdymas, neliečiamas žaidėjas, kokį pasitikėjimo kreditą turi Trinchieri bei PAO ir OLY klaustukai