Kauno „Žalgirio“ klubas šiame Eurolygos sezone sužaidė 24 iš 34 reguliaraus sezono turų ir kol kas turnyrinėje lentelėje su 13 pergalių rikiuojasi 9-as.
Portalas Krepsinis.net, pasitelkęs formulę, palygino žalgiriečių likusį tvarkaraštį su pagrindiniais varžovais, kurie šiuo metu taip pat rungiasi dėl vietos atkrintamosiose: Madrido „Real“, Miuncheno „Bayern“, Stambulo „Fenerbahče“, Sankt Peterburgo „Zenit“, Stambulo „Anadolu Efes“, Valensijos „Valencia“, Vitorijos „Baskonia“, Vilerbano ASVEL, Pirėjo „Olympiacos“ ir Tel Avivo „Maccabi“.
Barselonos „Barcelona“ (18/7), Milano „AX Armani“ (16/8) ir Maskvos CSKA (16/8) galima laikyti tomis komandomis, kurios jau praktiškai ramios dėl vietos aštuonete, tad skaičiuoti jų tvarkaraštį didelės prasmės tikrai nėra. Lygiai taip pat Atėnų „Panathinaikos“ (9/14) ar Berlyno ALBA (8/17) į vietą aštuonete rimtai nebepretenduoja.
Metodas
Tam, kad įvertintume „Žalgirio“ tvarkaraščio sunkumą ir palygintume jį su pagrindiniais konkurentais dėl vietos aštuonete, pasitelkėme specialią formulę.
Modelis įpareigoja sumuoti visų būsimų 10 varžovų dabartinį pergalių skaičių, suteikiant nedidelį pranašumą išvykų varžovams. Darome logišką prielaidą, kad išvykose laimėti yra sunkiau nei namuose, nors žiūrovų arenose nėra niekur, išskyrus Rusiją. Išvykos turi įtakos dėl kelionių, išbalansuoto treniruočių ritmo, kitos arenos ir pan. Žinoma, kad šiame sezone šis faktorius yra sumažėjęs, bet tai išlieka šiokiu tokiu privalumu aikštės šeimininkams.
Susumavus būsimų „Žalgirio“ namų varžovų pergales ir pridėjus jas prie išvykų oponentų turimų laimėjimų skaičiaus, padauginto iš 1,5 (taip suteikiant varžovams išvykose pranašumą), gauname skaičių 14,9, kurį laikome paskutinių dešimties turų „Žalgirio“ tvarkaraščio sunkumo indeksu. Kadangi ekipos yra sužaidusios skirtingą mačų skaičių, tai privertė koreguoti įprastą modelį – gautą bendrą indeksą padalinome iš likusių rungtynių skaičiaus, taip gaudami sudėtingumo vidurkį. Reguliariajam sezonui artėjant į pabaigą, sužaistų turų skaičius vienodės ir galima bus paskaičiuoti dar tiksliau.
Ši formulė neatsižvelgia į daugybę kintamųjų, tad tai tik orientacinis įrankis, leidžiantis susidaryti bendrinį vaizdą. Šio metodo rezultatų negalima laikyti niekuo daugiau nei prielaidų, tačiau vertų dėmesio.
Likusių komandų tvarkaraščio sudėtingumo indeksas:
Stambulo „Fenerbahče“ (15/10) – 17,6
Stambulo „Anadolu Efes“ (14/10) –17,5
Vilerbano ASVEL (11/14) – 16,5
Vitorijos „Baskonia“ (12/13) – 16
Madrido „Real“ (15/10) – 15
Miuncheno „Bayern“ (15/10) – 15
Kauno „Žalgiris“ (13/11) – 14,9
Tel Avivo „Maccabi“ (10/13) – 14,6
Valensijos „Valencia“ (13/12) – 14
Pirėjo „Olympiacos“ (11/14) – 14
Sankt Peterburgo „Zenit“ (14/9) – 11,7
„Žalgirio“ likęs tvarkaraštis – teikiantis vilties
Matome, kad žalgiriečių likęs tvarkaraštis yra leidžiantis tikėtis, kad pavyks išsilaikyti lenktynėse dėl vietos aštuonete ir net įšokti į atkrintamųjų traukinį.
Martino Schillerio kariaunos rimčiausi išbandymai laukia Stambule su „Anadolu“ ir „Fenerbahče“, kadangi šios komandos antrajame rate skina pergalę po pergalės. Taip pat laukia sunkios išvykos į Madridą bei Miuncheną, bet abi ekipos tikrai nugalimos ir jų pačių arenose.
Į Kauną atvyksta jau šansų neturinti „Crvena Zvezda“, taip pat ALBA ir „Panathinaikos“. Nepaisant to, kad „Žalgiris“ žais namuose, nugalėti „AX Armani“ ar „Maccabi“ bus sudėtinga. Tikėtis taško galima dvikovoje su ASVEL, bet ši komanda pastaruoju metu rodo labai gerą sportinę formą ir yra kietas riešutas visiems varžovams.
„Žalgirio“ tvarkaraščio indekso žemą rodiklį lėmė tai, kad namuose lauks mažai pergalių turintys varžovai, o išvykose teks žaisti tik su „Real“, „Fenerbahče“ ir „Bayern“, kurios yra sukaupusios po 15 laimėjimų, kas yra 22,5 balo vedant rodiklį.
Gera naujiena ta, kad abu Stambulo klubai turės sunkiausius tvarkaraščius, o būtent jie šiuo metu yra akivaizdūs „Žalgirio“ konkurentai. „Bayern“ atrodo kaip ekipa, kurią žalgiriečiai galėtų išstumti iš pirmojo aštuoneto, bet vokiečių tvarkaraščio sudėtingumas yra praktiškai identiškas žalgiriečių.
Gudaitis
„Zenit“ 9 mačai namuose ir „Chimki“ taškų dalybos
Net dviem susitikimais mažiau sužaidusi „Zenit“ turi lengviausią tvarkaraštį iš visų skaičiuotų komandų. Anomalija, kad net 9 iš 11 susitikimų Xaviero Pasculio kariauna rungtyniaus savo arenoje – išvykose lauks tik „Olympiacos“ ir „Chimki“. Pastaroji vieną iš savo 2 laimėjimų pasiekė būtent prieš „Zenit“.
Tos ekipos, kurių dar laukia dvikovos su „Chimki“, gerokai pagerina savo vidurkį, kadangi šis klubas yra vos 3 balai išvykoje ir 2 namuose. Galima pritarti, kad pergalių kraitis ir sunkumo balai visiškai atspindi dabartinę šios komandos situaciją, kadangi ją talžo visi varžovai iš eilės, o finansiniai sunkumai tik dar labiau gilina visas „Chimki“ problemas.
Apskritai galima spėti, kad „Chimki“ šiame sezone nebelaimės prieš jokį varžovą. Iš likusių oponentų tik ALBA namuose ir „Crvena Zvezda“ atrodo įkandami riešutai, kadangi jie taip pat kovoja tik dėl garbės. Tuo tarpu kiti varžovai kaip „Maccabi“, „AX Armani“, „Real“, „Valencia“, „Zenit“ ASVEL, CSKA ar „Olympiacos“ tikrai lengvų taškų nedalins.
įtempti mėnesiai favoritams
Igoris Kokoškovas džiaugiasi 10 pergalių serija, bet „Fenerbahče“ laukia daug sudėtingų mačų ir visi 9 likę oponentai yra aštuonete arba arti jo. Tik ASVEL kiek labiau nutolusi, bet ji dar turi šansų pakovoti ir prieš „Fenerbahče“ žais savo arenoje, kur tikrai yra sunkiai nugalima bet kam.
Nukraujavęs ir blankiai atrodantis „Real“ dabar varžovus turbūt labiau gąsdina pavadinimu ir 220 cm ūgio milžinu Walteriu Tavaresu po krepšiu nei savo žaidimu. „Real“ tikrai negali jaustis rami dėl vietos aštuonete ir net gali patirti fiasko, kadangi iš lengvų oponentų laukia tik viešnagė pas „Chimki“. Tuo tarpu kiti varžovai yra tokie kaip „Fenerbahče“, „Anadolu“, CSKA, „Barca“, „Zenit“ ar tas pats „Žalgiris“ kitą savaitę.
Nepaisant to, kad „Olympiacos“ laukia vienas lengviausių tvarkaraščių, pastaruoju metu rodomas žaidimas ir 6 pralaimėjimų atkarpa didelių vilčių sirgaliams neturėtų suteikti. Graikijos žiniasklaida jau susitaikė su tuo, kad balandžio pradžioje OLY eis atostogauti, o PAO telksis tik vietinio fronto kovoms.
Labai geros pergalių serijos reikia ir „Maccabi“ ekipai, kuri yra sužaidusi net 2 mačais mažiau nei turėtų būti įvykę šiuo metų, tačiau pernelyg daug „geltonieji“ išbarstė pergalių paskutinėmis sekundėmis pirmajame rate. Šios komandos nepatekimas į aštuonetą būtų tikrai netikėtumas, jeigu lygintume su prognozėmis prieš turnyro startą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.