Eurolygos sezonas jau beveik pasiekė savo pusiaukelę, tad galima jau daryti išvadas ne tik apie tam tikrų komandų pajėgumą, bet ir individualų krepšininkų rodomą žaidimą.
Tarpsezonio metu klubai visada dalyvauja savotiškoje loterijoje – ar pasirašytas žaidėjas sugebės pritapti kitoje aplinkoje bei žaidimo schemose, o galbūt net ir brangiai sumokėjus už jį gausi labai nuviliantį produktą. Apie penkis krepšininkus, kurie uždirba daug, bet rungtyniauja labai prastai – Krepsinis.net parengtame straipsnyje.
Ioannis Papapetrou (28 metų 206 cm ūgio, Belgrado „Partizan“). Eurolyga: 21 min., 4,4 tšk., 2,9 atk. kam., 3,9 naud. bal.
Investuota suma – 1,5 mln. eurų
Nedaug trūko, kad Serbijos klubas būtų sumokėjęs 400 tūkst. eurų išpirką Atėnų „Panathinaikos“ ekipai, bet pats žaidėjas susitarė su „žaliaisiais“, kadangi jie jam buvo skolingi nesumokėtų atlyginimų. I.Papapetrou Belgrade atrodo itin blankiai ir neduoda naudos nei gynyboje, nei puolime. Niekada jis nebuvo snaiperis, bet 15,4 proc. (4/26) tritaškių pataikymas yra visiškas košmaras. Graikas dar turi sutartį ir kitam sezonui. Šiuo metu I.Papapetrou Eurolygoje turbūt yra bene blogiausias kainos–kokybės žaidėjas visame turnyre.
Thomasas
DeShaunas Thomasas (31 metų 201 cm ūgio, Milano „EA7 Emporio Armani“). Eurolyga: 11 min., 3,4 tšk., 1,3 atk. kam., 1,4 naud. bal.
Investuota suma – 1,4 mln. eurų už du sezonus
Banguotai Miuncheno „Bayern“ komandoje rungtyniavęs amerikietis (9,6 tšk., 7,9 naud. bal.) vasarą sulaukė pasiūlymo keltis į Italiją, nors jau tada atrodė, kad puolėjų „Emporio Armani“ komandai pakanka. Vis dėlto vėliau Shavonas Shieldsas gavo traumą ir tarsi atsirado daugiau galimybių parodyti save, bet amerikietis visiškai nepateisina į jį dėtų vilčių, nes negali susitvarkyti net su menku vaidmeniu. Kai komanda žaidžia prastai, tada ir žaidėjų pasirodymai yra automatiškai blogesni, bet D.Thomaso atveju galima pasakyti, jog šansų jis pasireikšti turėjo, o Ettore Messina yra pabrėžęs, kad šio žaidėjo rodomos pastangos jo netenkina. Galima neabejoti, kad vasarą bus bandoma nutraukti kontraktą, kuriame yra „pliusas“.
Polonara
Achille Polonara (31 metų 202 cm ūgio, Stambulo „Anadolu Efes“). Eurolyga: 12 min., 2,9 tšk., 2,2 atk. kam., 4,4 naud. bal.
Investuota suma – 1 mln. eurų
Italas vasarą turėjo galimybę grįžti žaisti į namus, kadangi jį viliojo Bolonijos „Virtus“. Dabar atrodo, kad padarė klaidą, jog atmetė šį pasiūlymą ir sutiko likti Stambule, bet persikelti iš „Fenerbahče“ į „Anadolu Efes“ stovyklą. Jau praėjusiame sezone A.Polonara atrodė labai blankiai, o dabar apskritai neatrodo panašus į Eurolygos žaidėją, nors dar Europos čempionate Italijos rinktinėje buvo solidus žaidėjas. Galima būtų sakyti, kad Erginas Atamanas nemoka išnaudoti A.Polonaros ir labiau pasitiki iš Čempionų lygos atėjusiu Amathu M‘Baye, bet kai tokia situacija kartojasi dvejus metus iš eilės su skirtingais strategais, galima pradėti galvoti apie paties A.Polonaros problemas. Aukštaūgis kainavo brangiai, bet Eurolygos čempionų sudėtyje atrodo blankiai.
Radebaugh
Jonah Radebaugh (25 metų 191 cm ūgio, Valensijos „Valencia“). Eurolyga: 14 min., 3,3 tšk., 1,4 atk. kam., 1,2 naud. bal.
Investuota suma – apie 630 tūkst. eurų.
Praėjusiame sezone Liudvigsburgo „MHP Riesen“ komandoje FIBA Čempionų lygoje 13,7 taško ir 16,6 naudingumo balo vidurkį turėjęs gynėjas vasarą pasirašė sutartį su Tenerifės „Lenovo“, bet po mėnesio buvo išpirktas Eurolygos klubo, kuris Vilniaus „Ryto“ varžovams sumokėjo 75 tūkstančius eurų. Teigiama, kad „Valencia“ dar nepagailėjo apie 550 tūkstančių algos šiam žaidėjui, tad bendroje sumoje virš 600 tūkst. klubui kainavęs gynėjas kol kas yra visiškas nusivylimas. „Valencia“ labai norėjo gynėjo su europietišku pasu, o J.Radebaugh atitiko reikalavimą, nes turi Juodkalnijos pilietybę, tačiau kol kas investicija yra visiškai nesėkminga ir Eurolygos naujokas neišnaudoja progų net tada, kai nežaidžia Chrisas Jonesas. Vos 18 pataikytų metimų iš 58 bandymų (31 proc.) irgi yra iškalbingas skaičius.
Hollinsas
Austinas Hollinsas (31 metų 193 cm ūgio, Tel Avivo „Maccabi“). Eurolyga: 11 min., 2,5 tšk., 1,5 atk. kam., 1,6 rez. perd.
Investuota suma – 600 tūkst. eurų
Snaiperis vasarą pageidavo daugiau nei 800 tūkst. eurų algos, bet tokio pasiūlymo nesulaukė. Galbūt ir dabartinės algos jis negautų, jeigu ne horizonte atsiradusi „Maccabi“. Sunku pasakyti, kam Izraelio klubas įsigijo šį žaidėją, nes matome, jog minučių skaičius yra itin mažas, bet ir savo šansais A.Hollinsas visiškai nepasinaudoja – 25 proc. (6/24) tritaškių pataikymas snaiperiui yra kritikos vertas rodiklis. Net ir Wade‘ui Baldwinui patyrus traumą, A.Hollinsas vis tiek rotacijoje didelio vaidmens nevaidina, o per 14 minučių 0 išmestų metimų ir 4 surinktos pražangos Milane labai gerai atspindi jo šio sezono žaidimą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.