Koronavirusui pagaliau atsitraukus, pirmą kartą nuo 2019-ųjų stebėjome pilnavertę jaunimo rinktinių vasarą.
Iš viso įvyko aštuoni čempionatai – merginos ir vaikinai varžėsi šešiolikmečių, aštuoniolikmečių ir dvidešimtmečių Europos čempionatuose bei septyniolikmečių Pasaulio taurėje. Pasibaigus medalių dalyboms, galima įvertinti pasiektus rezultatus.
Daugelio šalių pasiekimai drastiškai svyravo. Tik penkios šalys (Ispanija, Prancūzija, Lietuva, Italija ir Lenkija) visas rinktines vežė į A diviziono turnyrus. Tiesa, lietuviai, lenkai ir italai nedalyvavo merginų U17 čempionate, o Lietuvos šešiolikmetės iškrito į B divizioną.
Tiek merginų, tiek vaikinų Pasaulio taurėse triumfavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinės, todėl Europos rinktinėms liko šeši titulai. Šiuos išsidalino trys valstybės.
Ispanijos rinktinės susišlavė vaikinų U18 ir U20 bei merginų U20 titulus, Lietuva triumfavo U18 merginų ir U16 vaikinų turnyruose, Prancūzija pajėgiausia U16 merginų pirmenybėse.
🏀 FIBA U20 | U18 | U17 WC | U16
— basket2⃣4⃣ (@basket24gr) August 27, 2022
🇪🇸 #Spain 🥇 | 🥇 | 🥈 | 🥈
🇱🇹 #Lithuania 🥈 | 7th | 4th | 🥇
🇫🇷 #France 5th | 5th |🥉 | 🥉
*2022 competitions/tournaments.
Tik šios trys šalys iškovojo daugiau nei vieną medalių komplektą A divizionuose. Ant pakylos po kartą lipo Serbija (U18 vaikinų bronza), Čekija (U20 merginų sidabras), Italija (U20 merginų bronza), Kroatija (U16 merginų bronza), Turkija (U18 vaikinų sidabras) ir Juodkalnija (U20 vaikinų bronza).
Fantastiški metai tai buvo ispanams. Visos aštuonios rinktinės pasiekė finalus, nors penkis iš jų ir pralaimėjo (po du amerikiečiams ir lietuviams, vieną – prancūzams). Ispanai pažėrė ir individualių talentų, MVP apdovanojimus susižėrė Claudia Contell, Juanas Nunezas ir Mario Saint-Supery, net du (U17 ir U18) – Izanas Almansa.
Likusius naudingiausių žaidėjų prizus atsiėmė Justė Jocytė, prancūzė Iyana Carrion ir amerikietė Juju Watkins.
Jocytė
Du aukso medalius nuskynę lietuviai pridėjo ir U20 vaikinų sidabrą, bendroje sumoje be ispanų nusileisdami tik prancūzams (U16 merginų auksas ir net keturios bronzos). Deja, aštuoniolikmečiams nepavyko pelnyti bilieto į kitų metų Pasaulio taurę, tačiau joje varžysis J.Jocytės vedamos merginos.
Keturi lietuviai pateko į simbolinius savo čempionatų penketukus (Nojus Indrušaitis, J.Jocytė, Paulius Murauskas ir Mantas Rubštavičius). Pagal šį skaičių taip pat nusileista tik ispanams (11) ir prancūzams (5).
J.Jocytė (19,1 taško), P.Murauskas (20,7) ir M.Rubštavičius (19,7) tapo rezultatyviausias savo amžiaus grupių žaidėjais.
Rubštavičius
Tuo tarpu jaunimo turnyruose paprastai žibantys serbai šiemet tuo pasigirti negali. Net trys šios šalies rinktinės žaidė B divizionuose. Jos visos pasiekė sugrįžimus į A divizionus, nors vargo turėjo – dvidešimtmečiai ketvirtfinalyje tik 79:76 palaužė latvius, aštuoniolikmetės tik mače dėl bronzos palaužė slovakes (62:50). Šešiolikmečiai tik paskutiniame mače išvengė iškritimo į B divizioną ir liko 13-ti.
Vienintelis pilnavertis serbų pasiekimas – U18 vaikinų bronza, tačiau ir ši neša savo dėmę. Pusfinalyje ispanams buvo pralaimėta beviltiškai (38:60), o visa rinktinė sukrapštė vos 19 naudingumo balų.
Nusivylimų būta ir daugiau. Be medalių liko tik du ketvirtfinalius pasiekę graikai, visos italų rinktinės pateko į dešimtukus, tačiau net keturios suklupo ketvirtfinaliuose, kroatų U18 ir U20 merginos neiškopė iš B diviziono, šešiolikmečiai iškrito į B divizioną, aštuoniolikmečiai to išvengė per plauką.
Pozityviai po vasaros gali juostis Suomijos atstovai. Visos vaikinų rinktinės pasiekė B diviziono pusfinalius, U16 ir U18 pakilo į A divizionus. Teigiamai stebino Portugalijos merginos – U16 ketvirtoji vieta, U20 šeštoji vieta, o U18 B divizione pasiektas sidabras.
Norėdami komentuoti prisijunkite.