0

Kamerūną palaužę latviai – per žingsnį nuo olimpiados (11) FOTOGALERIJA

liepos 6 d., 21:04
R.Šmitas svariai prisidėjo prie pergalės (FIBA nuotr.)

Rygoje vykstanti olimpinė atranka finale turės šeimininkus – latviai perlipo pusfinalio barjerą.

Luca Banchi auklėtiniai po atkaklios kovos 72:59 (23:19, 15:16, 15:15, 19:9) palaužė Kamerūną ir atsidūrė per žingsnį nuo olimpiados.

Latviai pirmavo beveik visų rungtynių metų, tačiau įtvirtinti savo pranašumo nesugebėjo. Rolando Šmito tritaškis skirtumą dviženkliu pirmą kartą pavertė tik ketvirtajame kėlinyje (60:50), tačiau afrikiečiai ir vėl atsitiesė.

Likus žaisti dvi minutes svečiai priartėjo iki šešių taškų (59:65), o Davio Bertanio veiksmai buvo teisėjų peržiūrimi dėl nesportinės pražangos grėsmės, tačiau nuobaudos latvis išvengė.

Kristeris Zorikas tuomet pataikė vieną baudos metimą, Rihardas Lomažas sumetė abu (68:59). Likusias varžovų atakas atlaikę latviai pergalės iš savo rankų nepaleido.

Solidūs buvo Lietuvoje sezoną praleidę latviai. Buvęs žalgirietis Rolandas Šmitas surinko 13 taškų ir 6 atkovotus kamuolius, o jo atkovotą atkarpą Latvija laimėjo net 18 taškų skirtumu (geriausias rezultatas komandoje). Tuo tarpu Vilniaus „Wolves Twinsbet“ marškinėlius vilkėjęs Arturas Žagaras surinko 6 taškus ir išdalino 5 rezultatyvius perdavimus.

L.Banchi auklėtiniai nežymiai laimėjo kovą dėl kamuolių (43:40), o didžiausią darbą atliko ties perimetru, apribodami varžovus iki 11 procentų tritaškių pataikymo (3/27).

Atrankoje šeimininkaujantys latviai finale susidurs su Brazilija. Rinktinės jau susidūrė pernykštėje Pasaulio taurėje ir tuomet latviai triumfavo net 104:84.

Šios atrankos laimėtojai Paryžiuje grumsis su Prancūzija, Vokietija ir Japonija.

Kamerūnas: Williamsas Narace'as 14 (5 atk. kam.), Tamenangas Chohas 9 (7 atk. kam.), Fabienas Ateba ir Paulis Eboua (0/3 tritaškių) po 6.

Latvija: Rihardas Lomažas 20 (1/7 tritaškių, 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Rolandas Šmitas 13 (6 atk. kam.), Davis Bertanis 12 (4/9 tritaškių), Kristeris Zorikas 7, Arturas Žagaras 6 (5 rez. perd.).

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ klaustukai, valdymas, neliečiamas žaidėjas, kokį pasitikėjimo kreditą turi Trinchieri bei PAO ir OLY klaustukai