2021–2022 metų krepšinio sezonas artėja savo kulminacijos link – reguliarieji sezonai pasiekė finišo tiesiąją, o po mėnesio prasidės atkrintamosios kovos.
Kai kurie gerai pažįstami Lietuvos krepšininkai šiame sezone taip ir nebeišbėgo ant parketo nė viename oficialiame mače. Apie 5 tokius žaidėjus – portalo Krepsinis.net paruoštame straipsnyje.
Pernai sąraše turėjome Steponą Babrauską ir Renaldą Seibutį, kurie jau baigė karjerą. Evaldas Žabas nerungtyniavo nei pernai, nei šiemet, o Karolis Guščikas ir Lukas Aukštikalnis šiame sezone grįžo ant parketo.
Šįkart sąraše turime keturis veteranus – Tautvydą Lydeką, Simą Jasaitį bei brolius Kšištofą ir Darjušą Lavrinovičius. Nors nė vienas iš jų nepaskelbė, kad baigė karjerą, tačiau viskas panašėja į tai, kad profesionaliame lygyje šie vyrai ant parketo nepasirodys.
Galima paminėti, kad šiame sezone Regionų krepšinio lygoje (RKL) rungtyniauja Justas Sinica, Arvydas Šikšnius, Kostas Jonuška ir Tadas Rinkūnas, kurie dar praėjusiame sezone krimto profesionalų duoną, bet dabar žaidimą Vilniaus „Rivilėje“ derina su savo darbais. A.Šikšnius jau baigė profesionalo kelią ir dabar yra „Amber Cargo“ vadovas.
Lavrinovičiai
Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai (42 metų)
Panašu, kad broliams paskutine karjeros stotele taps būtent Šakių „Vyčio“ klubas. Aukštaūgiai šiame sezone profesionaliame krepšinyje aikštelėje nepasirodė ir būtų sunku tikėtis, kad tai padarytų kitame sezone. Žinoma, kad Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) jie dar galėtų būti naudingi, bet čia reikia atsižvelgti į šių vilniečių norus dar žaisti krepšinį bent jau pusiau profesionaliai. Mėgėjų lygoje Lavrinovičiai su „BC Lidl“ komanda laimėjo Sostinės B lygos bronzos medalius, o dar jų laukia A lygos kovos. Pajėgiausioje mėgėjų lygoje veteranai sau neturi lygių, kur Darjušas renka 21,3 taško ir 32,7 naudingumo balo, o Kšištofas įmeta po 18 taškų ir fiksuoja 32,5 balo vidurkį. Formą Lavrinovičiai palaiko ir dar sportuoja uoliai, todėl galės ne vienerius metus siautėti mėgėjų lygoje. Įdomu, kodėl Lavrinovičiai nepaskelbė apie karjeros pabaigą, nes žaidimas mėgėjų lygoje tikrai nėra jų šlovingos karjeros tęsinys.
Simas Jasaitis (39 metų 202 cm ūgio)
Dar praėjusiame sezone Alytaus „Dzūkijoje“ žaidęs puolėjas (11,5 tšk., 4,7 atk. kam., 10,7 naud. bal.) dabar visiškai dingo į užmarštį. Su žiniasklaida bendrauti vilnietis nelabai mėgsta, todėl vengia dėmesio ir dabar. S.Jasaitis vasarą žaidė „Optibet Summer League“ kovose ir atrodė, kad dar žengs ant parketo ir rudenį, bet taip nenutiko. Pastaruoju metu S.Jasaitis matomas žaidžiantis tenisą ir smagiai leidžiantis laiką su šeima. Panašu, kad profesionalus sportas jau liko užnugaryje. Sunku būtų tikėtis, kad S.Jasaitis žengtų ant parketo kitame sezone, kai visus metus praleido be krepšinio. Įdomu tai, kad jeigu Lavrinovičiai lieja prakaitą mėgėjų lygose, tai S.Jasaitis net to nedaro. Veikiausiai, kad neturi nei noro, nei motyvacijos. Taip pat keista, kad S.Jasaitis nepaskelbė apie karjeros pabaigą, nes tikrai yra vertas pagerbimo.
Lydeka
Tautvydas Lydeka (38 metų 206 cm ūgio)
Praėjusio sezono pradžioje centras buvo užsivilkęs Vilniaus „Ryto“ aprangą, o pasibaigus trumpalaikiam kontraktui, pasuko į Prancūzijos trečios lygos Avinjono „Pontet Basket“ klubą (8,7 tšk., 4,5 atk. kam., 10,5 naud. bal.). Vis dėlto šiame sezone T.Lydeka nefigūruoja jokios lygos protokoluose ir tai greičiausiai reiškia, kad centras kabins sportbačius ant vinies. Per savo karjerą lietuvis pakeitė 17 klubų ir aplankė gausybę skirtingų lygų bei valstybių.
Jokūbas Gintvainis (27 metų 191 cm ūgio)
Dar praėjusį sezoną įžaidėjas pradėjo Europos taurės klube – Panevėžio „Lietkabelyje“. Ten jo trumpalaikis kontraktas pasibaigė ir jis persikėlė į Kėdainių „Nevėžį“. 6,4 taško ir 4,4 naudingumo balo vidurkius per 20 minučių šioje vidurio Lietuvos komandoje fiksavęs plungiškis vasarą su jokia komanda sutarties nepasirašė ir laisvuoju agentu yra iki šiol. Įdomu, kokios priežastys stabdo J.Gintvainį, bet reikia tikėtis, kad gynėjas dar nebaigs savo karjeros. J.Gintvainis yra žaidęs jaunimo rinktinėse ir buvo laikomas talentingu įžaidėju, bet koją jam nuolat kišdavo prastas metimas iš toli.
Gediminas Žylė (33 metų 210 cm ūgio)
Pastaroji lietuvio karjeros stotelė buvo Ispanijos antros lygos La Korunjos „Leyma Basket“ komanda, kurios garbę ginant patyrė sunkią traumą, todėl praėjusiame sezone sužaidė vos 14 rungtynių (5,8 tšk., 2,6 atk. kam., 6,4 naud. bal.). Dabar aukštaūgis yra atsigavęs po traumos, bet sutarties su jokia komanda nepasirašė. Mažiau besidomintiems krepšiniu galima priminti, kad G.Žylė Lietuvoje nežaidė nuo 2013 metų, o mūsų šalyje yra rungtyniavo NKL pirmenybėse, o LKL gynė Klaipėdos „Neptūno“, Kauno „Aisčių“ ir „Triobet“ garbę bei žaidė Kėdainių „Nevėžyje“.
Kvedaravičius
Lukas Kvedaravičius (24 metų 207 cm ūgio)
„Ryto“ sistemoje augęs ir net pagrindinėje komandoje debiutavęs puolėjas 2019–2020 m. sezone žaidė „Dzūkijoje“, o pernai gynė Prancūzijos trečiojo diviziono Anžerio „Etoile“ garbę, kur fiksavo 5,3 taško, 2,3 atkovoto kamuolio ir 4,7 naudingumo balų per 17 minučių vidurkius. Akivaizdu, kad L.Kvedaravičiaus karjera nesiklostė taip, kaip norėtų jis pats, todėl gali būti, jog jis tiesiog nusprendė baigti karjerą ir užsiimti kita veikla, kas nebūtų blogas sprendimas, nes žaidimas žemo lygio lygose turtų nesukraus.
Ignas Fiodorovas (26 metų 196 cm ūgio)
Perspektyviu ne vienerius metus vadintas puolėjas dvejus metus praleido Pasvalio „Pieno žvaigždėse“, tada du sezonus rungtyniavo NKL ekipose (Mažeikiuose bei Jonavoje), o praėjusiame sezone gynė Obervarto „Unger Steel Gunners“ garbę ir Austrijos lygoje buvo pastebimas – 10,8 taško, 4,5 atkovoto kamuolio, 2,2 rezultatyvaus perdavimo bei 7,3 naudingumo balo per 25 minutes. Jaunimo rinktinėse ir „Žalgirio“ dubleriuose žaidęs I.Fiodorovas šiame sezone nerungtyniauja niekur, bet yra vienas „JellyJim Nutrition“ įkūrėjų, tad, panašu, dabar neria į verslo subtilybes.
Norėdami komentuoti prisijunkite.