Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA) sustabdžius koronavirusui, šio sporto mėgėjai liko nežinioje. Aukščiausio lygio kovos šį sezoną į ekranus gali ir nebegrįžti.
Net jei NBA sezonas ir bus pratęstas, negalima atmesti tikimybės, kad šis startuos iškart nuo atkrintamųjų. Reguliariojo sezono pabaiga gali reikšti ir tai, kad individualių apdovanojimų siekiantys žaidėjai nebeturės galimybių pakelti savo akcijų.
Portalas Krepsinis.net apžvelgs, kas išsidalintų apdovanojimus, jei likusi sezono dalis sužaista taip ir nebūtų.
Naudingiausias žaidėjas (MVP)
Žvelgiant į šį apdovanojimą itin paprastai, jis turėtų būti skiriamas geriausiam lygos lyderių žaidėjui, o šiuo metu tokiu yra Giannis Antetokounmpo. Graiko statistika taip pat nenuvilia – 31 minutė, 29,6 taško (31 procentas tritaškių), 13,7 atkovoto kamuolio bei 5,8 rezultatyvaus perdavimo.
G.Antetokounmpo prieš sustabdant NBA sezoną patyrė traumą, o Milvokio „Bucks“ pirmą kartą suklupo tris sykius paeiliui. Siekiant apginti pernai pelnytą MVP titulą, graikui tai net išeitų į naudą, nes puikiai parodo jo svarbą komandai. Sezono stabdymas „Bucks“ pravertė ir dėl to, kad Los Andželo „Lakers“ buvo pradėję lipti jiems ant kulnų, tačiau dabar bus priversti atvėsti.
Kiti pretendentai: LeBronas Jamesas, Anthony Davisas (abu – Los Andželo „Lakers“), Kawhi Leonardas (Los Andželo „Clippers“), Luka Dončičius (Dalaso „Mavericks“).
Geriausias naujokas
Galingai sezoną pradėjęs bei Memfio „Grizzlies“ atkrintamųjų ekipa pavertęs Ja Morantas tikrai nusipelnė šio apdovanojimo. Lygos debiutantas per 30 minučių renka 17,6 taško (37 procentai tritaškių), 3,3 atkovoto kamuolio bei 6,9 rezultatyvaus perdavimo. Tai bet kam būtų solidūs skaičiai, o naujokui – ypač.
Įžaidėjas pretenduoja tapti vos šeštuoju naujoku lygos istorijoje, kuriam pavyko tapti rezultatyviausiu į atkrintamąsias patekusiame klube. Maža to, jis lyderiauja ir pagal rezultatyvius perdavimus, tik atkovotus kamuolius palikdamas Jonui Valančiūnui.
J.Morantui į naudą išeitų ir tai, kad būtų pristabdyta galinga Ziono Williamsono karjeros pradžia. Naujojo Orleano „Pelicans“ debiutantas renka net 23,6 taško per rungtynes, tačiau spėjo sužaisti vos 19 mačų, o už tokias atkarpas apdovanojimų niekas nedalina. Įdomus sutapimas, kad prieš sezoną šie naujokai atsidūrė priešingose spektro pusėse. J.Morantas buvo lengviausiu lygos žaidėju (79 kilogramai), Z.Williamsonas – sunkiausiu (129 kilogramai).
Kiti pretendentai: Z.Williamsonas („Pelicans“), R.J.Barrettas (Niujorko „Knicks“), Coby White‘as (Čikagos „Bulls“), Kendrickas Nunnas (Majamio „Heat“).
Geriausiai besiginantis žaidėjas
Šis apdovanojimas iškart juokais buvo užkabintas Rudy Gobertui, kuris susirgdamas koronavirusu sugebėjo sustabdyti visą lygą. Vis dėlto šį trofėjų jis susižėrė du pastaruosius sezonus, todėl prancūzo kandidatūros negalima atmesti ir šiemet. Vis dėlto Jutos „Jazz“ nebėra tokia tvirta kaip ankstesniais sezonais (praleidžia 107,9 taško, devintas rezultatas lygoje), todėl reikėtų pasidairyti po kitus kandidatus.
Žvelgiant grynai statistiškai, lygoje yra vos šeši krepšininkai, sugebantys per mačą atlikti po bloką ir perimti po kamuolį (G.Antetokounmpo, Robertas Covingtonas, Bamas Adebayo, Nerlensas Noelis, Andre Drummondas ir Anthony Davisas). Tarp jų ženkliai išsiskiria pastaroji pavardė.
A.Davisas šį sezoną blokuoja 2,4 metimo ir perima 1,5 kamuolio, taip tik parodydamas, kaip puikiai suderinama gynybą po krepšiu ir ties perimetru. Šiuo metu jis yra turbūt universaliausias lygos žaidėjas, kamšantis visas spragas gynyboje bei leidžiantis „Lakers“ pagal šį rodiklį užimti trečią vietą lygoje (106,9 praleisto taško per mačą). Jei L.Jamesas sulaukia daugiau dėmesio MVP rinkimuose, tai A.Davisas turėtų būti pripažintas šioje srityje.
Kiti pretendentai: R.Gobertas („Jazz“), R.Covingtonas (Hjustono „Rockets“), Hassanas Whiteside‘as (Portlando „Trail Blazers“), Marcusas Smartas (Bostono „Celtics“).
Labiausiai patobulėjęs žaidėjas
Čia derėtų mesti į šalį visą lietuvišką kuklumą bei atkreipti dėmesį į Domantą Sabonį. Šį sezoną kandidatų į apdovanojimą yra kaip niekada daug, nes net dešimt jaunų žaidėjų debiutavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, tačiau D.Sabonis išsiskiria net tarp šių asmenybių.
Pagrindinis lietuvio argumentas – jis į apdovanojimą pretenduoja jau antrą sezoną paeiliui ir nesustoja toliau gerinti savo žaidimo. Šį sezoną D.Sabonio statistika siekia 35 minutes, 18,5 taško, 12,4 atkovoto kamuolio, 5 rezultatyvius perdavimus bei keturis trigubus dublius. Praėjusį sezoną lietuvis rinko 14,1 taško, 9,3 atkovoto kamuolio bei 2,9 rezultatyvaus perdavimo.
Aukštaūgis pirmą kartą priėmė NBA klubo lyderio rolę ir tempia Indianos „Pacers“ penktoje Rytų konferencijos vietoje (39/26). Maža to, per vieną vasarą jis tapo rezultatyvių perdavimų meistru, pagal atkovotus perdavimus apskritai užimta penktąją vietą lygoje, pagal pataikymą „iš žaidimo“ – šešioliktą (54 procentai).
Kiti pretendentai: L.Dončičius („Mavericks“), Brandonas Ingramas (Naujojo Orleano „Pelicans“), Devonte Grahamas (Šarlotės „Hornets“), Jaysonas Tatumas (Bostono „Celtics“)
Geriausias šeštasis žaidėjas
Nors pastaruosius du sezonus šis trofėjus atiteko Lou Williamsui, atėjo laikas pokyčiams. Galingą sezoną žaidžiantis Oklahomos „Thunder“ gynėjas Dennisas Schroderis atrodo labiau nusipelnęs tokio pripažinimo.
Vokietis daugelyje NBA komandų gautų vietą starto penkete, tačiau Oklahomoje atidavė šturvalą Chriso Paulo ir Shai‘aus Gilgeouso-Alexanderio tandemui bei pats užsiima energijos įnešimu nuo suolelio. Tai jis atlieka nuostabiai – 31 minutė, 19 taškų (38 procentai tritaškių), 3,7 atkovoto kamuolio bei 4,1 rezultatyvaus perdavimo.
„Thunder“ šį sezoną pranoksta visus lūkesčius, o D.Schroderis yra viena pagrindinė to priežasčių, nors starto penkete šį sezoną pasirodė vos kartą. Vokietis taip pat geriausiai savo karjeroje meta iš toli bei „iš žaidimo“ (47 procentų taiklumas).
Kiti pretendentai: L.Williamsas, Montrezlas Harrellas (abu – „Clippers“), Derrickas Rose‘as (Detroito „Pistons“), Davis Bertanis (Vašingtono „Wizards“).
Geriausias treneris
Tenka pripažinti, kad Pasaulio taurėje nesužibėjęs Nickas Nurse‘as žino, kaip reikia tvarkytis su NBA komanda. Strategas puikiai darbuojasi su Toronto „Raptors“ (46/18) klubu, kuris vasarą dykai prarado Kawhi Leonardą bei buvo visą sezoną kamuojamas traumų, tačiau išlaikė trečią geriausią tempą visoje lygoje.
Mažiau nei dešimt mačų dėl traumų praleido tik trys „Raptors“ žaidėjai (O.G.Anunoby, Terence‘as Davisas bei Chrisas Boucheras), tačiau N.Nurse‘ui tai nesutrukdė sausio viduryje pradėti net penkiolikos pergalių serijos, kuri tapo geriausiu pasiekimu klubo istorijoje. Toronto klubas tik dėl gero trenerių štabo įdirbio pretenduoja apginti praėjusį sezoną iškovotą titulą.
Kiti pretendentai: Mike‘as Budenholzeris („Bucks“), Erikas Spoelstra („Heat“), Frankas Vogelis („Lakers“), Rickas Carlisle‘as („Mavericks“).
Norėdami komentuoti prisijunkite.