Iki NKL finalo ketverto laiko dar daug. Kaip ir kandidatų į antros pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygos čempionų titulą. Užtat pasibaigus reguliariajam sezonui galima daryti prielaidas, kurie NKL krepšininkai yra verti naudingiausio žaidėjo titulo.
Daugelyje NKL komandų „rezultatą daro“ keli lyderiai. Tai apsunkina naudingiausio žaidėjo paieškas. Tačiau pasitelkus griežtą filtrą – asmeninę žaidėjų statistiką, klubų rezultatus ir krepšininkų įtaką komandai – kandidatų gerokai sumažėja.
Šiame rašinyje apžvelgsime pagrindinius NKL rungtyniaujančius krepšininkus, pretenduojančius iškovoti sezono MVP. Kam šis garbingas prizas atiteks, spręs NKL komandų vyr. treneriai. O kuris krepšininkas jį laikys savo rankose, paaiškės tik NKL finalo ketverto metu.
Kandidatai į geriausio NKL žaidėjo titulą (krepšininkai išdėstyti atsitiktine tvarka):
Donatas Tarolis (Kauno „Žaliris-2“)
Po reguliaraus sezono kovų šis 19 metų 202 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas yra ketvirtas pagal rezultatyvumą (17,0 tšk.), daugiausiai metimų blokuojantis (1,61 bl.) ir antras naudingiausias iš lygoje vis dar žaidžiančių krepšininkų (19,8 naud. bal.). Abejonių, kad šis vyrukas vertas titulo, lyg ir nekyla, tačiau jo komanda reguliariajame sezone pralaimėjo dažniau nei laimėjo ir užėmė devintąją vietą. Tiesa, Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos tikslas – ne pergalės, o žaidėjų ruošimas pagrindinei komandai, tad grūdintis, t.y. pralaimėti, klysti ir mokytis iš savo klaidų jaunimas šioje komandoje tiesiog privalo.
Marius Valukonis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“)
Šis tvirtas vyras – vienas žemiausių, sunkiausių ir sunkiausiai sulaikomų NKL centrų. Per rungtynes jis renka vidutiniškai po 15,1 taško, 6,6 kamuolio ir 16,6 naudingumo balo. Geriausiose sezono rungtynėse prieš Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komandą šis 25 metų 198 cm ūgio marijampolietis sugebėjo pelnyti 31 tašką ir „sugraibyti“ 41 naudingumo balą. Tokie solo pasirodymai parodo tikrus krepšininko sugebėjimus. Ir nors „Sūduva-Mantinga“ gerokai per vėlai surado raktą į pergales, su M. Valukoniu ir be jo ji – lyg dvi skirtingos komandos.
Mindaugas Reminas („Mažeikiai“)
Patyręs, ramus, tvirtas, protingas. Tokio krepšininko „Mažeikių“ treneriui Aloyzui Rudžiui turėtų pavydėti daugelis kolegų iš NKL. Kai labai reikia, M. Reminas meta (15 ir daugiau taškų pelnė dvylikoje rungtynių), kai reikia, „užgesina gaisrą“ ar „patraukia“ į puolimą – viską daro užtikrintai. Per rungtynes 27 metų 187 cm ūgio gynėjas renka vidutiniškai po 13,2 taško, atkovoja 3,3 atšokusio kamuolio, atiduoda 3,6 rezultatyvaus perdavimo ir perima 1,5 kamuolio. Pagal jam esant aikštėje įmestus/praleistus taškus (+/-) M. Reminas yra penktas lygoje (vid. +7,5) ir nusileidžia tik komandos draugams Ignui Razučiui ir Dariui Tarvydui bei galimiems konkurentams finalo ketverte Osvaldui Mačerniui ir Žilvinui Petraičiui.
Evaldas Baniulis („Trakai“)
Krepšininkas, kuris NKL naujokų komandą pavertė pavojingu ginklu. Žmogus, kuris dienomis dirba FNTT, o vakarais paklūsta Dainiaus Miliūno muštrui. Per rungtynes renkantis vidutiniškai po 14,5 taško, 5,4 atkovoto kamuolio ir 2 rezultatyvius perdavimus, šis 26-erių metų 201 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas ne kartą ant savo pečių ištempė komandą iš neįtikėtinai sunkių situacijų. Universalus, taiklus ir aštrus – toks buvo „Sakaluose“ (LKL), toks liko ir „Trakuose“.
Gaidamavičius
Tomas Gaidamavičius (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“)
31-erių metų veteranas – Molėtų komandos akys, rankos ir smegenys. Ekspertai kalba, kad jis yra antras Lietuvoje po Šarūno Jasikevičiaus žaidžiant derinuką du prieš du. Taip išeina, kad NKL‘e pagal šį žaidimo elementą jis – pirmas. Kaip pernai vilkėdamas Pakruojo „Merestos“, taip ir šiemet Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ marškinėlius, T. Gaidamavičius varžovams bėdos pridaro visuose aikštės kampuose: įmeta po 10,9 taško, atkovoja po 3,6 kamuolio, atlieka po 6,1 rezultatyvaus perdavimo ir perima po 1,5 kamuolio per rungtynes.
Evaldas Šaulys („Šilutė“)
Dvidešimtmetis 196 cm ūgio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose rungtyniaujantis krepšininkas į atlapus kimba bet kuriam oponentui, ypač gerai kovoja dėl atšokusio kamuolio, meta tritaškį, dvitaškį ir pasitaikius progai deda į krepšį. Už tai jį myli Šilutės fanai, už tai juo tikėjo Arvydas Straupis, o dabar pasitikėjimą tęsia Gintautas Vileita. E. Šauliui (kartu su dar keliais krepšininkais, pasiekusiais tokį patį rezultatą) priklauso šio NKL sezono rezultatyvumo rekordas – 33 taškai. Vidutiniškai į varžovų krepšį šilutiškis meta po 14,3 taško, atkovoja 7,3 atšokusio kamuolio, atlieka 2 rezultatyvius perdavimus, perima 1,6 kamuolio ir renka 16,3 naudingumo balo per rungtynes.
Paulius Kleiza (Šakių „Zanavykas“)
Po 14,5 taško metantis Šakių komandos gynėjas yra sunkiai sustabdomas bet kuriai NKL komandai. Fiziškai tvirtas, pataikantis iš visų distancijų ir nebijantis prisiimti iniciatyvos P. Kleiza yra rimtas kandidatas tapti naudingiausiu NKL krepšininku, nors šioje asmeninės statistikos kategorijoje užima tik 23 vietą (vid. 14, naud. bal.). Kai šis krepšininkas pataiko dažniau nei kas trečią tritaškį ir pelno daugiau nei 12 taškų, jo komanda laimi. Tai LKL patirties turinčiam gynėjui pavyksta padaryti kas antrose NKL rungtynėse.
Paulius Vaitiekūnas (Jonavos „Petrochema“)
Nugaros problemų kamuojamas 21 metų 201 cm ūgio centras šiame sezone sužaidė mažiau nei pusę savo komandos rungtynių, tačiau iš tų, kuriose rungtyniavo, laimėjo net 83 procentų (10/12). Iškalbingi skaičiai skeptikams, kritikams ir nebetikintiems Europos jaunimo čempiono galimybėmis turėtų užčiaupti burnas. Kęstučio Naruševičiaus auklėtinis per aikštėje praleidžiamų 18 minučių pelno po 9,6 taško (68 proc. dvitaškių, 95 proc. baudų), atkovoja po 5a.6 kmuolio, blokuoja po 1 varžovo metimą ir aikštę palieka su 14,3 naudingumo balo.
Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“)
Vasarą prie pagrindinės Kauno „Žalgirio“ komandos slenksčio stovėjęs 180 cm ūgio įžaidėjas tobulėti liko NKL. Visišką trenerio pasitikėjimą bei laisvę aikštėje turintis krepšininkas šiais dalykais nepiktnaudžiauja, tačiau būdamas vos 19 metų pranoskta daugelį vyresnių oponentų. Jei ne sezono viduryje pasitaikiusi duobė, jaunasis žalgirietis rikiuotųsi kur kas aukščiau. Dabar jis – „tik“ trečioje vietoje rezultatyvių perdavimų statistikos kategorijoje (vid. 5,7), „tik“ penktas – efektyviausių krepšininkų sąraše (vid. 17,8) ir tik trisdešimt antras tarp rezultatyviausių (vid. 12,1 tšk.).
Saulius Kuzminskas (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“)
Šis 31 metų 211 cm ūgio Molėtų komandos naujokas vos apšilo NKL čempionate (8 sužaistos rungtynės), kai baigėsi reguliarusis sezonas. Nepaisant to, aukštaūgis pelno po 13,8 taško, atkovoja po 7,3 kamuolio, atlieka po 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir blokuoja po 1 varžovo metimą ir renka 19,8 naudingumo balo per rungtynes. Kad ir sužaidęs vos trečdalį reguliaraus sezono rungtynių, šis vyras pretenduoja gauti ne vieno NKL trenerio balsą naudingiausio žaidėjo rinkimuose.
Jermaine'as Love'as („Palanga“)
Tai vienintelis legionierius, pretenduojantis į naudingiausio NKL žaidėjo titulą. Po pirmųjų penkių sezono rungtynių savo rolę komandoje supratęs amerikietis tapo tikru ekipos lyderiu. Individualiais veiksmais nepiktnaudžiaujantis 190 cm ūgio gynėjas pelno po 15,6 taško, atkovoja 5,1 kamuolio ir atlieka 2,3 rezultatyvaus perdavimo per mačą. „Palangos“ legionierius visoje lygoje yra antras pagal tritaškių taiklumą (41,3 proc.) bei septintas perimtų kamuolių statistikos kategorijoje (vid. 1,8).
Arnas Kazlauskas („Šilutė“)
„Šilutę“ palikus Tomui Lekūnui, komandai skubiai reikėjo solidaus pastiprinimo. Ir ji sulaukė Arno Kazlausko. Vos prisijungęs prie pajūrio komandos 37-erių metų veteranas iškart tapo jos vedliu. Sužaidęs 9 rungtynes šis 204 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas tapo rezultatyviausiu ir naudingiausiu krepšininku ne tik savo komandoje, bet ir visoje lygoje. Per mačą A. Kazlauskas vidutiniškai pelno 20,6 taško, atkovoja 4,8 kamuolio, atlieka 3,4 rezultatyvaus perdavimo ir renka 23 naudingumo balus. „Šilutės“ lyderis yra taikliausias NKL tritaškių metikas (49 proc.), ir aikštės nepalieka nepelnęs dviženklio taškų skaičiaus.
Julius Kazakauskas („Trakai“)
Jei pirmoje reguliaraus sezono dalyje šis tvirtas 197 cm vyras karts nuo karto užbuksuodavo, tai antrajame NKL čempionato rate „Trakų“ puolėjas tapo visų komandų siaubu – keturiolikoje paskutinių rungtynių J. Kazakauskas rinko po dviženklį naudingumo balą. Antrajame rate gerokai pakilo ir asmeninės krepšininko statistikos vidurkiai: darbštumu ir kovingumu aikštėje pasižymintis Dainiaus Miliūno auklėtinis pelno po 11,8 taško, atkovoja po 8,3 kamuolio (iš jų 3,2 – puolime), atlieka po 2,1 rezultatyvų perdavimą, o jo naudingumo vidurkis – 16,9 balo.
Darius Tarvydas
Darius Tarvydas („Mažeikiai“)
Rezultatyviausias geriausios reguliaraus NKL sezono komandos krepšininkas renka po 15 taškų, 4,9 atkovoto kamuolio, 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir 14,1 naudingumo balo per rungtynes. Komandoje su ilgu ir stipriu atsarginių žaidėjų suolu tai – solidus rezultatas. Pagal aikštėje esant įmestus/praleistus taškus (+/-) D. Tarvydas yra geriausias šioje statistikos kategorijoje visoje lygoje +9. Kartu su E. Šauliu ir P. Beliavičiumi šis 22 metų 200 cm ūgio krepšininkas dalijasi sezono rezultatyvumo rekordu (33 tšk.), kurį pasiekė rungtynėse prieš Jonavos „Petrochemą“.
Aivaras Kvedravičius (Joniškio „Delikatesas“)
Dažnas kandidatas į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą jau keletą metų yra vienas Joniškio „Delikateso“ lyderių. 25 metų ir 185 cm ūgio gynėjas – ir vienas pagrindinių trenerio Roberto Stankevičiaus ginklų tiek puolime, tiek gynyboje. NKL kovose patikrinantis ir nestringantis ginklas šiemet į varžovų krepšį „sušaudo“ po 13,4 taško, atkovoja 4,5 kamuolio, atlieka 3,3 rezultatyvaus perdavimo, perima 1,7 kamuolio ir sukaupė 16,3 naudingumo balo vidurkį.
Osvaldas Mačernis (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“)
Vienas rimčiausių Molėtų komandos pirkinių praėjusią vasarą pasiteisino. NKL čempionas varžovus baudžia 14 taškų, 4,3 atkovoto kamuolio, 1,9 rezultatyvaus perdavimo ir 15,4 naudingumo balo per rungtynes vidurkiu. Negana to, tiek lengvojo, tiek sunkiojo krašto pozicijose galintis rungtyniauti 31 metų 200 cm ūgio O. Mačernis yra antras daugiausiai kamuolių NKL čempionate perimantis krepšininkas (vid. 2,3), o klysti jis nemėgsta (vid. 1,3). Būtent dėl šių priežasčių šis universalus krepšininkas yra daugiausiai laiko aikštėje praleidžianti „TiuMeno-Ežerūno“) žaidėjas (vid. 32:12 min.).
Verti paminėti:
Tadas Sebežiovas (Jonavos „Petrochema“) – 17,2 tšk., 3,3 atk. kam., 1,8rez perd., 5,4 išpr. praž., 15,1 naud. bal.
Deividas Keburys (Plungės „Olimpas“) – 14,5 tšk., 6,1 atk. kam., 1,3 rez. perd., 5 išpr. praž., 19,2 naud. bal.
Viktoras Chodosovskis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“) – 14,3 tšk. (64 proc. dvit.), 5,4 atk. kam., 1,1 rez. perd., 13 naud. bal.
Paulius Beliavičius (Šakių „Zanavykas“) – 14,8 tšk., 3,9 atk. kam., 3,4 rez. perd., 12,3 naud. bal.
Paulius Petrilevičius (Kauno „JAZZ-KTU“) – 12 tšk., 8,6 atk. kam., 1,8 rez. perd., 1,1 per. kam., 1,2 bl., 16,2 naud. bal.
Audrius Mineikis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“) – 12,7 tšk.( 67,8 proc dvit.), 7 atk. kam., 1,4 rez. perd., 16,2 naud. bal.
Norėdami komentuoti prisijunkite.