Milano „AX Armani“ komandą šį sezoną jau galėjome įprasti vadinti „lietuviškąja“ – ypač nuo tada, kai ją iškart po Naujųjų metų papildė trečiasis tautietis Mindaugas Kuzminskas.
Jei Italijos pirmenybėse Milano ekipa ir gali džiaugtis pirmąja vieta, tai Eurolygoje „AX Armani“ reikalai vėl prasti: jau trečią sezoną iš eilės ji pasirodymą baigs dar po reguliaraus sezono. Ir tai tikrai nebuvo tie tikslai, kuriuos vasarą komplektuodami sudėtį sau kėlė klubo vadovai. Šiuo metu su 9 pergalėmis ir 19 pralaimėjimų „AX Armani“ užima tryliktą vietą turnyre.
Kontrastingai reikalai klostosi ir trims madų sostinės krepšinio podiumu žengiantiems lietuviams.
Vilniaus „Lietuvos ryte“ likti nenorėjęs ir tą atvirai deklaravęs Artūras Gudaitis demonstruoja puikų krepšinį. 24-erių lietuvis yra trečias daugiausiai kamuolių atkovojantis (6,2) žaidėjas Eurolygoje, ketvirtas pagal blokus (1,1), penktas pagal dvitaškių taiklumą (67,2 proc.), devintas pagal naudingumą (14,9). Pelno aukštaūgis po 10 taškų.
M.Kuzminskui taip pat neblogai pavyko įsilieti į komandą. Po to, kai paliko Niujorko „Knicks“ gretas, puolėjas buvo ištroškęs krepšinio ir Eurolygoje dabar fiksuoja 11,1 taško, 2,4 atkovoto kamuolio bei 1,3 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.
Vis tik Manto Kalniečio padėtis Lietuvos krepšinio sirgalių akims nėra labai miela: Italijos pirmenybėse jis išvis nėra registruojamas rungtynėms, o Eurolygoje pastarąjį mačą sužaidė vasario 1 dieną Barselonoje.
Flavio Portaluppi
„AX Armani“ komandos generalinis direktorius Flavio Portaluppi Krepsinis.net portalui pripažino, jog klubas jau susitaikė su dabartine situacija ir ėmė koncentruotis į Italijos lygos kovas. Ir tai, kaip vėliau kalbės jis, ir tapo pagrindine priežastimi, kodėl M.Kalnietis buvo pastumtas į antrą planą bei tą saldų jaudulį prieš rungtynes turėjo pakeisti į juodą darbą treniruočių salėje.
Tokios lietuviškų akcentų turinčios Milano komandos dar nesame matę niekada, nors šioje Italijos ekipoje anksčiau yra rungtyniavę tokie lietuviai kaip Jonas Mačiulis, Mindaugas Katelynas, Linas Kleiza ar Marijonas Petravičius.
Tiek lietuvių Milane – ne atsitiktinumas, tvirtina komandos bosas F.Portaluppi.
„Mes turime puikias tradicijas su lietuviais žaidėjais, prisiminkime tokius žmones kaip Katelynas ar Mačiulis. Lietuviai sunkiai dirba, išmano krepšinį, yra pasiruošę atiduoti save komandos labui. Džiaugiamės, galėdami savo komandoje turėti žaidėjus iš jūsų šalies ir tai yra ta mūsų kultūros dalis, kurią puoselėjame“, – gerais žodžiais apie mūsiškius atsiliepė jis.
F.Portaluppi žavisi A.Gudaičio demonstruojamu krepšiniu ir galimybėmis. Tikras kovotojas, turintis puikią darbo etiką ir didžiulį potencialą – taip aukštaūgį apibūdina jis.
Gudaitis
Pasitenkinimą A.Gudaičiu „AX Armani“ pademonstravo ir padedama jam stalo naują kontraktą, kurį lietuvis pasirašė ir įsipareigojo komandai iki 2021-ųjų metų. Tiesa, lieka sąlyga, kad A.Gudaitis galės persikelti į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA).
Jei toliau lietuvis bus toks ryškus Eurolygoje, tokia tikimybė neatrodo nereali. Juolab ir pats A.Gudaitis minėjo, jog Klivlando „Cavaliers“ komanda rodo dėmesį jam ir vasarą norėtų jį išvysti iš arčiau.
„Gudaitis yra kietas žaidėjas, nebijantis jokios fizinės kovos po krepšiu, jei tik jis papildytų judesių arsenalą, tarp ginklų turėtų metimus iš 3–4 metrų, jis gali tapti įspūdingu žaidėju. Tokiu atveju jis turėtų realų šansą žaisti NBA. Artūras turi didžiules galimybes tobulėjimui.
Tačiau matome jį kaip svarbią savo komandos dalį ateityje, tad tikimės lipdyti savo ekipos žaidimą aplink jį“, – išsaugoti lietuvį dar ilgam tikisi F.Portaluppi.
Kuzminskas
„AX Armani“ sprendimas pasirašyti kontraktą su M.Kuzminsku atrodė gana netikėtas: ekipoje netrūko individualiai pajėgių žaidėjų, tačiau tai didelių rezultatų nenešė, todėl buvo sunku tikėtis, kad pasipildymas iš NBA atvykstančiu lietuviu pakeistų situaciją.
„Mums patinka turėti komandą, kur galėtume varijuoti „trečios“ ir „ketvirtos“ pozicijos žaidėjais, taip išnaudojant mismatche’ų situacijas. Mindaugas turi tinkamą ūgį bei sugebėjimus, kurių ieškojome.
Jis padidino mūsų grėsmę ties perimetru bei taip pat suteikia laisvės mūsų gynėjams atlikti savo darbą“, – M.Kuzminsko reikšmę komandai vardino F.Portaluppi.
Tačiau ar galima tikėtis, kad reikšmės „AX Armani“ komandai turės M.Kalnietis?
Truputį daugiau nei dvejus metus Milane rungtyniaujantis įžaidėjas Eurolygoje per 20 mačų vidutiniškai žaidė po 16 minučių, metė po 4,5 taško, atkovodavo po 1,8 kamuolio bei atlikdavo 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Tokios mažos reikšmės savo ekipai jis neturėjo jau kone dešimt metų.
Kalnietis
Pats M.Kalnietis po rungtynių Stambule prieš „Fenerbahče“ nusišypsojo lietuvių žurnalistams ir nenorėjo leistis į kalbas apie tokią situaciją, o M.Kuzminskas apgailestavo, kad jo bičiulis atsidūrė tokioje padėtyje.
„Norėtųsi ir aikštėje praleisti daugiau laiko kartu, vienas kitą gerai suprantame, tiek metų kartu žaidėme, bet yra, kaip yra“, – tada sakė M.Kuzminskas.
Jau buvome įpratę, kad dėl legionierių taisyklės (3 amerikiečiai, 4 europiečiai, 5 italai) po Italijos čempionato rungtynių negalėjome aptarti įžaidėjo pasirodymo, buvo pasigirdę ir gandų apie kitų komandų dėmesį M.Kalniečiui, tačiau F.Portaluppi išskyrė priežastį, kodėl pastaruoju metu nematėme lietuvio ir ant Eurolygos parketo.
„Mantas pastaruosius porą metų buvo didelė mūsų komandos dalis ir jo indėlis į tuos keturis trofėjus Italijoje, kuriuos iškovojome, nėra diskutuotinas. Deja, bet Italijoje mus riboja legionierių limitas ir tai nuskriaudė Mantą.
Tuo tarpu dabar, kai artėja lemiamas sezono etapas ir nusprendėme prioritetą atiduoti Italijos lygai, mums teko siaurinti rotaciją ir atiduoti jo Eurolygos minutes tiems žaidėjams, kuriais naudosimės ir vietiniame čempionate, pavyzdžiui, Činčiarini. Ir tiek. Tokioje situacijoje esame dabar.
Nepaisant to, jaučiame didelę pagarbą Mantui tiek kaip žaidėjui, tiek kaip vyrui“, – kalbėjo „AX Armani“ generalinis direktorius.
Norėdami komentuoti prisijunkite.