Lietuvos rinktinė Pasaulio taurės turnyro atrankoje patyrė pirmąją nesėkmę, kai 65:70 nusileido Italijos krepšininkams.
Po rungtynių tiek žaidėjai, tiek vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis akcentavo tai, kad mūsiškiai suteikė italams net 18 antrųjų progų, tačiau ne tai nulėmė pralaimėjimą.
Statistika rodo, kad antrais šansais italai pelnė net mažiau taškų nei lietuviai – 8. Mūsiškiai savo 6 progas pavertė 10 taškų, taip užfiksuodami tikrai solidų rezultatą.
Paskaičiuokime: italai jau pirmosios rungtynių atakos metu sugriebė 3 kamuolius puolime ir vis tiek nepataikė į krepšį. Toliau per pirmąjį kėlinį buvo sugriebti dar 3 kamuoliai po lietuvių krepšiu ir pirmieji taškai buvo pelnyti po Martino Gebeno pražangos, kai Achille Polonara pataikė vieną baudos metimą iš dviejų.
Antrajame ketvirtyje Paulo Biligha sugriebė kamuolį ir pats pataikė dvitaškį, vėliau A.Polonara pagriebė kamuolį pirmas ir šią ataką tritaškiu baidė Awudu Abassas. Dar 4 antri šansai antrajame ketvirtyje baigėsi nerezultatyviai. Po dviejų ketvirčių lietuviai turėjo 7 taškų deficitą (35:42) ir italai buvo surinkę 6 iš 8 savo antrųjų šansų taškų.
#THISISMYHOUSE ❌ @Italbasket 🇮🇹
— Basketball World Cup (@FIBAWC) November 29, 2018
📺 https://t.co/yB4gFvW05u
📲 https://t.co/6BBBf6oObD
📝 https://t.co/pBU9D7bidS pic.twitter.com/zI4WGAA1Gg
Trečiajame kėlinyje italai turėjo tik vieną antrą šansą, bet Alessandro Gentile juo nepasinaudojo. Paskutinius taškus antru šansu italai pelnė ketvirtajame kėlinyje sužaidus minutę, kai kamuolį atkovojo ir pats dvitaškiu pasižymėjo jau minėtas P.Biligha, padidinęs atotrūkį iki 57:53. Vėliau dar 4 sugriebti kamuoliai puolant buvo bevaisiai.
Jonas Mačiulis buvo teisus sakydamas, kad su tiek varžovų antrųjų šansų mūsiškiams pasisekė, jog buvo pralaimėta tik 5 taškais, kadangi Italija iš 18 atakų tik 4 baigė taškais, kas yra vos 22,2 proc. progų realizacija. Bendrą kovą po krepšiais mūsiškiai pralaimėjo tik 36:40.
Didžiausia Lietuvos rinktinės problema buvo ne kamuoliai, bet žaidimas puolime. Gynyba buvo tikrai nebloga ir italai palikti su daugiau nei 10 taškų mažesniu rodikliu nei jiems įprastas šiame atrankos cikle, tačiau pats mūsiškių žaidimas prie varžovų krepšio buvo skurdokas.
Iškalbingai atrodo faktas, kad iki mačo Brešoje D.Adomaičio auklėtiniai per rungtynes vidutiniškai įmesdavo 86,3 taško, o Italijoje jų pelnė net 21 tašku mažiau. Žinoma, prie galingo vidurkio prisidėjo 99 ir 106 taškai į Kosovo krepšį bei 95 taškai rungtynėse su dviem pratęsimais prieš Olandiją. Vis dėlto tai nekeičia fakto, kad Lietuvos rinktinės puolimas buvo skurdokas. Prie to stipriai prisidėjo Italijos rinktinė, kuri gynyboje drąsiai naudojosi susikeitimų schemą.
Tam italai turėjo labai palankią sudėtį, kadangi neturėjo nė vieno lėto klasikinio „centro“ ir drąsiai galėjo keistis ginamaisiais po kiekvienos užtvaros. Aukščiausias žaidėjas buvo 205 cm ūgio A.Polonara, kuris net nežaidžia „centru“, o yra „trečias–ketvirtas numeris“.
Lietuviai neturėjo nei išsiskiriančių aukštaūgių, nei vienas prieš vieną individualiai stiprių žaidėjų perimetre, kurie likę prieš aukštesnį ir kiek lėtesnį varžovą galėtų viską išspręsti savo individualiomis savybėmis. Nepavyko ir įmesti kamuolio po krepšio aukštaūgiams mismatcho situacijose, nes italai puikiai dirbo padėtyse, kur turėjo ūgio deficitą.
Back 🚪 ➡️ @AwuduAbass! #FIBAWC #ThisIsMyHouse
— Basketball World Cup (@FIBAWC) November 29, 2018
📺 https://t.co/yB4gFvW05u
📲 https://t.co/6BBBf6oObD
📝 https://t.co/pBU9D7bidS @Italbasket 🇮🇹 pic.twitter.com/MHE4OE3Qxg
„Nebuvome pasiruošę italų fiziškumui. Ruošėmės kitai gynybai, jie viską keitėsi, todėl tai apsunkino mūsų puolimą. Pradžioje negalėjome įvesti kamuolio aukštaūgiams, kai šie likdavo prieš žemesnius varžovus“, – sakė debiutantas Martinas Gebenas, kuris per 16 minučių pelnė 3 taškus ir spėjo susirinkti 4 asmenines pražangas.
Šalia jaunų vidurio puolėjų Martyno Echodo ir M.Gebeno rinktinėje buvo Edgaras Želionis. Jis pirmoje mačo dalyje sužaidė beveik 9 minutes, likusią minutę su trupučiu susirinko trečiojo kėlinio pabaigoje–ketvirtojo pradžioje. E.Želionis tiesiog netiko prieš atletiškus oponentus, nes prastai žaidžia nugara ir nėra fizinio krepšinio šalininkas. Tai yra aukštaūgis, kuris gali praplėsti puolimą metimais iš toli. Tiesa, nė vieno metimo toliau nei už baudos aikštelės neišsimetė.
Akivaizdžiai rinktinei stigo pajėgaus „centro“ ir M.Gebenas bei M.Echodas dar nėra pasiruošę atlaikyti tokios naštos. Buvo nemažai situacijų, kai M.Echodas jau tarsi turėjo kamuolį savo rankose, bet tik gavęs varžovo kontaktą prarasdavo kūno kontrolę ir pamesdavo žaidimo įrankį arba taip jo iki galo ir neužvaldydavo. Vienintelis J.Mačiulis buvo tas žaidėjas, kuris ir sėkmingai atsivėrinėdavo varžovus, ir eidavo į kietą kontaktą, todėl sugriebė 10 kamuolių – trimis daugiau nei trys nominalūs vidurio puolėjai kartu sudėjus.
Jokia paslaptis, kad pastaraisiais metais vyrų rinktinėje yra akivaizdus individualiai stiprių žaidėjų trūkumas. Su nostalgija prisimename laikus, kai žaidė Ramūnas Šiškauskas ar Linas Kleiza. Šias problemas sėkmingai spręsdavo pajėgi priekinė linija su Jonu Valančiūnu priešakyje ir puikiai jam progas kuriantis Mantas Kalnietis.
Šiame „lange“ rinktinė neturi nė vieno pajėgaus vidurio puolėjo. Turbūt daugiausiai klausimų kelia, kodėl „atkabintas“ buvo Evaldas Kairys, o ne M.Echodas, jeigu jau buvo norima išbandyti M.Gebeną. Galbūt galima buvo pasikviesti Egidijų Mockevičių, kuris Italijoje žaidžia galingai: 11,9 taško, 11 atkovotų kamuolių ir 18 naudingumo balų. Be Pezaro „Consultinvest“ legionieriaus galima minėti Mindaugą Kupšą ar Vaidą Čepukaitį, bet vargu, ar jie būtų buvę solidesni nei dabartiniai rinktinės žaidėjai.
#TEAM @musukrepsinis 🇱🇹 #FIBAWC #ThisIsMyHouse
📺 https://t.co/yB4gFvW05u
📲 https://t.co/6BBBf6oObD
📝 https://t.co/pBU9D7bidS @JonasMaciulis8 pic.twitter.com/Y9JAqjzhx8REKLAMA— Basketball World Cup (@FIBAWC) November 29, 2018
Sekmadienį Lietuvos rinktinės laukia vėl rimtas išbandymas, kadangi Kroatija į „Siemens“ areną atvyksta toliau kabintis už šiaudo. Draženo Anzulovičiaus auklėtiniai vengrus pranoko 74:69 ir dabar nuo ketvirtoje pozicijoje esančių lenkų atsilieka vos vienu laimėjimu, o kitame „lange“ laukia tarpusavio mačas kroatų teritorijoje.
Kaip ir sakė D.Adomaitis, bus kitoks susitikimas nei su Italija, kadangi kroatai turi išreikštą vidurio puolėją, 213 cm ūgio Miro Bilaną, kuris vengrams primetė 22 taškus, sugriebė 14 kamuolių ir surinko net 31 naudingumo balą. Stabdyti M.Bilaną bus sudėtinga, bet gynyboje kroatai su juo nėra tokie fiziški ir agresyvūs kaip italai, kas lietuviams yra kur kas palankiau.
Lietuvos komanda žais namuose ir ten neturi nusileisti varžovams nei kovingumu, nei noru laimėti. „Popieriuje“ mūsiškiai taip pat atrodo solidžiau nei kroatai, todėl šį „langą“ galima tikrai baigti optimistine gaida, taip įtvirtinant savo pozicijas kovoje dėl pirmos vietos grupėje.
Norėdami komentuoti prisijunkite.