Lietuvos rinktinė sužaidė paskutines dvejas pirmojo Pasaulio taurės atrankos etapo rungtynes.
Lietuviai išvykoje 72:70 nugalėjo Bulgarijos rinktinę, tačiau namuose 72:83 turėjo pripažinti svečių iš Čekijos pranašumą.
Nepaisant pralaimėjimo prieš čekus, lietuviai su penkiomis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu F grupėje užėmė pirmąją vietą.
Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą per šias dvejas rungtynes ir įvertino jį pažymiais.
#1 Arnas Velička ( 11 min., 2 tšk., 1 rez. per 1 kld., 0,5 naud. bal.). Įvertinimas – 3.
Sublizgėti per šias dvejas rungtynes Italijoje praėjusį sezoną žaidusiam gynėjui nepavyko. Jeigu Bulgarijoje dar matėme neblogų A.Veličkos įėjimų į baudos aikštelę, tai prieš fiziškai stiprius varžovus iš Čekijos lietuvis atrodė sutrikęs. Net ir laimėtame mače prieš bulgarus įžaidėjo „plius/minus“ rodiklis buvo prasčiausias komandoje (-15), o prieš čekus jis siekė -18. A.Velička gali sėkmingai žaisti „1 prieš 1“ bei gerai jaučiasi greitajame puolime, tačiau jam sunkiai sekėsi organizuoti pozicinį komandos žaidimą ir Lietuvos rinktinė didelę dalį laiko žaidė tiesiog be įžaidėjų.
#3 Donatas Sabeckis (8 min., 0 tšk., 2 atk. kam., 2 kld., -3 naud. bal.). Įvertinimas – 2.
Bulgarijoje D.Sabeckis rungtynėms registruotas nebuvo, o už pasirodymą Klaipėdoje, deja, geresnio pažymio parašyti negalima. Gynėjas rungtynes pradėjo klaidomis lygiose vietose, po kurių varžovai bėgo į greitą puolimą, o jo paties 3 metimai „iš žaidimo“ skriejo pro šalį. Viena iš didžiausių rinktinės problemų su Čekija ir buvo kūrybos puolime stoka ir debiutantas D.Sabeckis su šiomis užduotimis nesusitvarkė.
Žukauskas
#4 Eigirdas Žukauskas (17 min., 6 tšk., 4,5 atk. kam., 1 rez. per., 1,5 kld., 1 per. kam., 7,5 naud. bal.). Įvertinimas – 6.
Tiek mače Bulgarijoje, tiek Klaipėdoje E.Žukauskas turėjo neblogų, tačiau trumpų atkarpų puolime. Su čekais puolėjas pademonstravo kovingumą pačioje rungtynių pabaigoje, kai Lietuva dar bandė bent jau sumažinti skirtumą iki 8 taškų. Gynyboje E.Žukauskas vėl keisdavosi ginamaisiais ir jeigu kojomis ne visada suspėdavo paskui varžovų gynėjus, tai dažnai kompensuodavo geru darbu rankomis bei savo dydžiu uždarydavo varžovų galimybes veržtis arčiau krepšio. E.Žukauskas yra žaidėjas, kuri nereikalauja kamuolio rankose ir geba atlikti nemažai sunkiai pastebimų dalykų, todėl puikiai tinka mažam vaidmeniui net ir aukštesniame lygyje.
#7 Gytis Radzevičius (13 min., 3 tšk., 2,5 atk. kam., 1 rez. per., 0,5 per. kam., 6 naud. bal.). Įvertinimas – 5.
Susitikime su bulgarais G.Radzevičius pademonstravo vieną iš savo stiprybių puolime – pataikė du tritaškius iš statinių padėčių. Vis tik antrajame mače su čekais puolėjas jau neturėjo blykstelėjimų puolant ir net turėtos progos arčiau krepšio liko neišnaudotos. Čekijos rinktinė pasiūlė daug kontakto ir jį Vilniaus „Ryto“ žaidėjas atlaikė, tačiau keliskart nesuspėjo paskui oponentus greitajame puolime bei klydo komandinėje gynyboje.
#8 Tadas Sedekerskis (11 min., 3,5 tšk., 3,5 atk. kam., 0,5 kld., 6,5 naud. bal.). Įvertinimas – 5.
Jau Bulgarijoje T.Sedekerskis turėjo rimtą išbandymą – dalį rungtynių jis prižiūrėjo Aleksandrą Vezenkovą. Reikia pripažinti, kad su šia užduotimi puolėjas iš Lietuvos tvarkėsi gana sunkiai ir paleisdavo varžovo kirtimus be kamuolio. Vėliau šio oponento priežiūrą K.Maksvytis jau patikėjo kitiems žaidėjams. Mačą su Čekija T.Sedekerskis pradėjo taikliu tolimu metimu, bet vėliau buvo sunkiai pastebimas ir antroje rungtynių pusėje jo aikštėje neišvydome. Rinktinės stategas po rungtynių tai aiškino tuo, jog lietuviams labiau reikėjo žaidėjų, galinčių duoti impulsą puolime, o ne gynyboje.
Brazdeikis
#9 Ignas Brazdeikis (22 min., 14,5 tšk., 3,5 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., 11,5 naud. bal.). Įvertinimas – 8.
Kanados lietuvis buvo geriausias žaidėjas Lietuvos rinktinėje per šiuos du susitikimus. Nors jam pavyko toli gražu ne viskas, tačiau I.Brazdeikis tai kompensavo tiek savo talentu, tiek kovingumu. Rungtynių su Bulgarija pabaigoje būtent šio žaidėjo lyderystė leido džiaugtis pergale, o su čekais du kėlinius tylėjęs I.Brazdeikis iššovė antroje mačo dalyje. Prieš bulgarus visus 6 tritaškius prametęs puolėjas treniruotėse daug dirbo būtent ties tritaškiu ir pirmadienį jis jau realizavo 3 iš 4 bandymų. Ko dar šiek tiek stigo I.Brazdeikio žaidime tai geresnio situacijų skaitymo. Keliskart lietuvis strigo varžovų gynyboje, o pats ne laiku arba per silpnai pažeisdavo taisykles. Šie aspektai yra lengvai ištaisomi, kadangi jam europietiškas krepšinis dar mažai pažįstamas, bet bendras paveikslas, kurį išvydome per šias rungtynes nuteikia išties optimistiškai.
#14 Martynas Echodas (9 min., 4,5 tšk., 0,5 atk. kam., 1 kld., 2,5 naud. bal.). Įvertinimas – 4.
Po kontrolinių rungtynių su latviais buvo tikimąsi, kad M.Echodas vis tik po truputį įsibėgės ir jau išvysime geresnę jo versiją. Vis tik taip nenutiko ir buvo akivaizdu, kad aukštaūgis šiuo metu nėra geroje formoje. Jeigu puolime M.Echodas savąsias progas dar išnaudojo gana neblogai, tai gynyboje problemų buvo gana nemažai. Ypatingai centras kentėjo „1 prieš 1“ dvikovose su galingais čekų vidurio puolėjais, kurie fiziškumu stipriai pranoko M.Echodą.
#15 Laurynas Birutis (22 min., 9,5 tšk., 5,5 atk. kam., 1 kld., 0,5 per. kam., 1 blk., 12,5 naud. bal.). Įvertinimas – 7.
Bulgarijoje centras puikiai išnaudojo savąsias progas ir realizavo visus 5 dvitaškius, tačiau leidosi apstumdomas po krepšiu žemesnių varžovų, kurie atkovodavo kamuolius puolime. Rungtynėse su čekais L.Birutis jau nebuvo toks efektyvus puolime, tačiau pats rinkosi kamuolius po netikslių komandos draugų metimų. Jam taip pat buvo sunku atlaikyti kontaktines dvikovas, o varžovų gynėjai L.Birutį stengėsi atakuoti ir „2 prieš 2“ situacijose. Šioje rinktinėje Kauno „Žalgiryje“ žaisiantis aukštaūgis turėjo pagrindinio vidurio puolėjo vaidmenį, tačiau efektyvesnis jis gali būti trumpose atkarpose, tad būtent toks vaidmuo jam būtų priimtinesnis.
#16 Karolis Lukošiūnas (12 min., 3 tšk., 1 per. kam., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 5.
Šanso Bulgarijoje nesulaukęs K.Lukošiūnas savo debiuto oficialiose rungtynėse sulaukė Klaipėdoje. Snaiperis prisistatė publikai tiksliu tolimu metimu bei pora gerų epizodų gynyboje. Vis tik vėliau K.Lukošiūnas jau turėjo problemų gindamasis asmeniškai, o puolime daugiau nieko pasiūlyti neįstengė.
Masiulis
#21 Gytis Masiulis (19 min., 7 tšk., 4 atk. kam., 0,5 rez. per., 1 per. kam., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 7.
G.Masiulis abejose rungtynėse nemažai buvo naudojamas su idėja išplėsti Lietuvos rinktinės puolimą. Bulgarijoje jo tritaškiai skriejo pro šalį, o Klaipėdoje vienas metimas buvo tikslus, o kitą kartą varžovai pažeidė taisykles. Žaidimas žemu penketu Klaipėdoje vis tik Lietuvos rinktinei daug naudos nedavė. Varžovai sėkmingai maitino kamuoliais savo aukštaūgius, prieš kuriuos likę lietuvių puolėjai šansų apsiginti neturėjo.
#30 Vytenis Čižauskas (14 min., 2 tšk., 2 atk. kam., 5 rez. per., 1 per. kam., 9 naud. bal.). Įvertinimas – 7.
K.Maksvyčio sprendimas pakviesti V.Čižauską pasiteisino. Rungtynėse su bulgarais jis atrodė solidžiai ir nors praktiškai nežiūrėjo į krepšį, bet gerai skirstė perdavimus komandos draugams, o gynyboje buvo kibus ir spaudė varžovų perimetro žaidėjus. Deja, bet gynėjas jau negalėjo padėti rungtynėse Klaipėdoje ir matant, kaip Lietuvai stigo solidesnio įžaidėjų žaidimo, galima teigti, kad V.Čižauskas bent šiek tiek komandai būtų pagelbėjęs.
Dimša
#33 Tomas Dimša (26 min., 8 tšk., 1 atk. kam., 3 rez. per., 2,5 kld., 2,5 naud. bal.). Įvertinimas – 6.
Susitikimo Bulgarijoje pabaigoje T.Dimša prarado kamuolį, kuris lietuviams galėjo kainuoti labai brangiai. Vis tik viskas baigėsi gerai ir tas epizodas lemtingu netapo. Abejose rungtynėse T.Dimša buvo aktyvus ir kovingas abejose aikštės pusėse, tačiau jam stigo geresnės progų realizacijos – per abu mačus jis pataikė 6 metimus iš 19 „iš žaidimo“. Tam įtakos galėjo turėti ir tai, kad T.Dimša buvo priverstas žaisti įžaidėjo pozicijoje ir daug laiko praleisti su kamuoliu. Įdomus momentas Bulgarijoje buvo, kai T.Dimša gynyboje trumpoje atkarpoje buvo naudojamas prieš A.Vezenkovą ir tai bent iš dalies pasiteisino.
#40 Marius Grigonis (29 min., 11,5 tšk., 5 atk. kam., 6 rez. per., 2 kld., 12 naud. bal.). Įvertinimas – 7.
Vieno iš rinktinės lyderių akys degė noru abejose rungtynėse, tačiau nukreipti tų emocijų vien teigiama linkme M.Grigoniui nepavyko. Ilgai be krepšinio buvęs žaidėjas per daug vėlėsi į varžovų provokacijas, ginčus su teisėjais ir taip išbalansuodavo ne tik savo, bet ir komandos žaidimą. Iš kapitono vis tik norėtųsi daugiau ramybės ir šaltakraujiškumo. Kalbant apie žaidimą, M.Grigoniui vis dar sunku atrasti savąjį metimą. Jeigu prieš bulgarus jo tolimi metimai atšokant atgal sukrito (pataikyti 3 iš 5 tritaškiai), tai prieš Čekiją buvo pramesti visi 6 tolimi metimai. Lietuvai trūko kuriančių žmonių, todėl labai daug žaidimo buvo grindžiama M.Grigonio ir aukštaūgių „pikenrolais“. Nors gynėjas atliko 9 rezultatyvius perdavimus, tačiau fiziškai stiprūs čekai neleisdavo lengvai M.Grigoniui įeiti į baudos aikštelę ir dažnai Lietuvos atakos užstrigdavo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.