Dėl nelaimės šeimoje išvykus Donnie McGrathui, Vilniaus „Lietuvos rytas“ suskubo rasti jam pamainą. Pasirašyta sutartis su Europoje mažai žinomu 28 metų 185 cm ūgio amerikiečiu, turinčiu Gruzijos pasą, Corey Fisheriu.
„Lietuvos rytas“ ir galimybė žaisti Europos taurės turnyre šiam atakų organizatoriui gali tapti tramplinu į aikštesnį lygį. Iki šiol jam dar nėra tekę rungtyniauti Europos taurėje arba Eurolygoje.
C.Fisherio pirmieji žingsniai į profesionalų krepšinį buvo žengti nusikalstamumu pagarsėjusiame Niujorko Bronkso rajone, kur jo dėdė buvo gerai žinomas narkotikų prekeivis.
Savo kaip krepšininko identitetą šis amerikietis formavo gatvėje. Jo žaidimo stilius tai puikiai atspindi – platus klaidinančių judesių arsenalas, daug žaidimo vienas prieš vieną, pomėgis imtis iniciatyvos ir priklausomybė nuo emocijų.
Toks C.Fisheris buvo ir Vilanovos universitete, kuriame praleido ketverius metus.
Pirmaisiais metais universitete amerikietis jau buvo gana svarbus universiteto komandos žaidėjas, aikštelėje praleidęs po 22 minutes ir rinkęs po 9 taškus. Sulig kiekvienais metais C.Fisherio svarba Vilanovos komandai augo. Augo ir jo statistiniai rodikliai.
2009 m. C.Fisheris buvo pakviestas atstovauti Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) nacionalinei jaunimo rinktinei Belgrado universiadoje. Ten amerikiečiai kiek netikėtai iškovojo tik bronzos medalius.
Ruošdamasis paskutiniam sezonui Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA), 2010 m. rugpjūčio 7 dieną, C.Fisheris parodomosiose rungtynėse savo gimtajame Bronkse surinko 105 taškus (23/28 tritaškiai), o jo komanda laimėjo 138:130.
Ketvirtaisiais metais C.Fisheris buvo sunkiai sulaikomas NCAA – 15,6 taško, 4,8 rezultatyvaus perdavimo ir 2,8 atkovoto kamuolio. Didžiąją sezono dalį jo pastangomis Vilanovos universitetas buvo sunkiai sulaikoma jėga vienoje stipriausių „Big East“ konferencijoje, tačiau sezono pabaigoje C.Fisheriui susirgus kelio tendinitu, jo komanda įkrito į duobę ir viskas baigėsi liūdnai.
Asmeniškai sėkmingas paskutinis sezonas universitete atkreipė Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) skautų dėmesį. C.Fisheriui buvo prognozuojamas šaukimas 2011 m. naujokų biržoje, tačiau savo pavardės jis neišgirdo.
Profesionalo karjerą amerikietis pradėjo Turkijoje, kur apsivilko Antalijos „Buyukšehir“ marškinėlius. Šioje komandoje jis tęsė tai, ką darė universitete – ėmėsi lyderio vaidmens. Turkijos pirmenybėse C.Fisheris sužaidė 30 rungtynių, kuriose vidutiniškai rinko 17,2 taško (39 proc. trit.), atliko 4,4 rezultatyvaus perdavimo ir atkovojo 3,5 kamuolio.
Antraisiais metais Europoje C.Fisheris persikėlė į tuo metu dar stipriausią nacionalinį čempioną – Ispanijos pirmenybėse. Jis tapo Badalonos „Joventut“ komandos vienu iš lyderių – 32 rungtynės, 13,8 taško (36 proc. trit.), 2,7 rez. perd., 2,1 atk. kam.
2013–2014 m. sezoną amerikietis praleido Rusijoje. Atstovaudamas Krasnojarsko „Jenisej“ ekipai C.Fisheris Vieningoje lygoje vidutiniškai rinko 16,8 taško, atliko 3,4 rezultatyvaus perdavimo ir atkovojo 2,9 kamuolio.
Tame sezone C.Fisheris turėjo galimybę pirmą kartą susipažinti su „Lietuvos ryto“ komanda. Vieningoje lygoje įvyko du susitikimai, kuriuos abu laimėjo vilniečiai – 103:97 ir 83:77.
Pirmojoje akistatoje C.Fisheris surinko 11 taškų (4/10 dvit., 0/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir pasižymėjo 9 naudingumo balais. Antrajame mače Vilniuje amerikietis buvo rezultatyvesnis – 17 taškų (1/8 dvit., 5/8 trit.), 4 rez. perd., 2 atk. kam., 11 naud. bal.
2014–2015 m. sezoną C.Fisheris pradėjo Kinijoje, tačiau sužaidęs vos 9 rungtynes, jis nusprendė palikti Fudžiano komandą ir likusią sezono dalį praleido be darbo.
2015 m. liepos mėnesį amerikietis pasirašė sutartį su Zagrebo „Cibona“ ekipa, tačiau Kroatijos klube įsitvirtinti jis nesugebėjo. Sužaidęs vos trejas rungtynes Adrijos lygoje, kuriose jis aikštelėje praleido po 9 minutes ir pasižymėjo 3,7 taško (14 proc. trit.), amerikietis buvo atleistas.
Sezoną jis pabaigė Venesueloje, kur sužaidė 31 rungtynes „Marinos de Anzoategui“ komandoje. Šalies pirmenybėse C.Fisheris vidutiniškai rinko 14,6 taško (40 proc. trit.), atkovojo 3,2 kamuolio ir atliko 2,7 rezultatyvaus perdavimo.
Corey Fisheris
Stiprybės:
– Milžiniškas pasitikėjimas savo jėgomis, kas leidžia jam šaltakraujiškai žaisti lemiamomis akimirkomis.
– Mėgsta žaisti į kontaktą, ypač užbaigdamas prasiveržimą. Tai jam leidžia provokuoti pražangas ir neleisti aukštaūgiams blokuoti metimų.
– Pasižymi minkštu ir išdirbtu užbaigimu šalia krepšio.
– Nuostabi fizinės jėgos, staigumo ir koordinacijos kombinacija.
– Turi platų klaidinančių judesių žaidime vienas prieš vieną arsenalą.
– Labai kūrybingas, net ir poziciniame žaidime.
– Pajutęs metimą gali tiesiog užmėtyti varžovus tritaškiais.
– Gerai įvertinta situacijas, kada atakuoti krepšį metimu iš tolimesnių distancijų, o kada – prasiveržimu.
Silpnybės:
– Kartais dėl savo ugningo charakterio gali tapti pagrindiniu savo paties varžovu aikštelėje.
– Dėl milžiniško agresyvumo kartais pernelyg forsuoja įvykius, meta neparuoštus metimus, pameta žaidimo ritmą.
– Labai daug reikalauja iš savo komandos draugų. Akivaizdžiai rodo nepasitenkinimą, jei komandos draugai daro klaidas.
– Gynyboje linkęs rizikuoti – kartais pernelyg ieško galimybių perimti kamuolį, kas kartais padaro daugiau žalos nei naudos jo komandai.
– Vienas prieš vieną gynyboje nepersistengia.
– Universitete turėjo problemų su antsvoriu.
– Pažeidžiamas prieš aukštesnius oponentus dėl savo ūgio ir vertikalaus šuolio stokos.
Norėdami komentuoti prisijunkite.