Trečiadienį baigėsi Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) reguliarusis sezonas, kuriame komandos sužaidė po 36-is mačus ir jau šeštadienį pradės atkrintamąsias varžybas.
Portalas Krepsinis.net išdalinti simbolinius reguliaraus sezono Oskarus, kuriuose išskyrė naudingiausią žaidėją, geriausiai besiginantį krepšininką, geriausią trenerį, didžiausią pažangą padariusį atletą, geriausią šeštąjį žaidėją, naujoką bei legionierių.
Kšištofas
Naudingiausias žaidėjas: Kšištofas Lavrinovičius, Panevėžio „Lietkabelis“ (21 min., 13,4 tšk., 4 atk. kam., 1,6 rez. perd., 15,7 naud. bal.)
Prieš sezoną buvo daug kalbama apie tai, kad 37-erių 209 cm ūgio Kšištofas gali neišlaikyti įtempto grafiko, kai didžiąją sezono dalį „Lietkabelis“ žaisdavo po dvejas rungtynes – Europos taurės ir LKL. Aukštaūgis nepatyrė traumos ir rungtyniavo visose 36-uose susitikimuose. Trečias pagal rezultatyvumą ir trečias pagal naudingumo balus yra šis vilnietis. Aukščiau esantis Jamaras Diggsas žaidė šiek tiek naudingiau (16 naud. bal.), bet jo ekipa liko penkta, o antras esantis Artūras Gudaitis (15,83 naud. bal.) praleido septynis reguliaraus sezono mūšius. K.Lavrinovičius nusipelnė MVP prizo ir dėl savo žaidimo, ir dėl „Lietkabelio“ trečios pozicijos.
Gordonas
Geriausias legionierius: Drew Gordonas, Vilniaus „Lietuvos rytas“ (22 min., 10,3 tšk., 7,7 atk. kam., 1,7 rez. perd., 15,1 naud. bal.)
Ilgą laiką šiame sąraše aukštaūgis konkuravo su komandos draugu Davidu Loganu, bet jis išvyko į Italiją, todėl prizą pelnytai galima skirti D.Gordonui. Jeigu ne trenerių kaita „Lietuvos ryte“, D.Gordonas galėjo net tapti reguliaraus sezono MVP, bet pasikeitusi rotacija lėmė, jog jis iš sunkaus krašto tapo „centru“ ir taip prarado dalį minučių bei sužaidė eilę blankių rungtynių. Vis dėlto D.Gordonas vėl rado savo žaidimą ir tikrai šiame sezone parodė, jog yra aukšto lygio krepšininkas. Amerikietis užėmė trečią vietą pagal atkovotus kamuolius ir penktąją poziciją pagal naudingumą.
Maksvytis
Geriausias treneris: Kazys Maksvytis, Panevėžio „Lietkabelis“ (25 pergalės ir 11 pralaimėjimų, 3 vieta)
Panevėžiečiai subūrė konkurencingą komandą, bet prieš sezoną mažai kas drįso prognozuoti, kad reguliariajame sezone „Lietkabelis“ užims trečiąją vietą ir tai padarys taip užtikrintai – ketvirtąją ekipą aplenkė net 4 laimėjimais. „Lietkabelis“ pernai buvo 7-as, užpernai – 8-as. Šiųmetis šuolis tikrai turėtų džiuginti panevėžiečius, bet kartėlis turėtų būti likęs, nes antroji pozicija buvo ranka pasiekiama, bet pralaimėjimai „Šiauliams“ ar „Dzūkijai“ nubraukė visus šansus finišuoti iš karto po Kauno „Žalgirio“. Kaip ir sakė pats K.Maksvytis, medaliai dar nėra laimėti – atkrintamosiose savo pranašumą teks įrodinėti iš naujo.
Kazakauskas
Didžiausią pažangą padaręs krepšininkas: Julius Kazakauskas, Alytaus „Dzūkija“ (28 min., 7,2 tšk., 8,1 atk. kam., 2,4 rez. perd., 15 naud. bal.)
26-erių puolėjas praėjusiame sezone „Lietkabelyje“ buvo atsarginis krepšininkas ir svarbaus vaidmens nevaidino – per 16 minučių įmesdavo 4,4 taško, atkovodavo 3,2 kamuolio ir rinkdavo 6,4 naudingumo balo. „Dzūkijoje“ 196 cm ūgio klaipėdietis sužibo kitokiomis spalvomis, nes labai tiko Andrejaus Urlepo propaguojamam krepšiniui – agresyviam „lipimui ant lentos“. Iš sunkiojo į lengvojo krašto puolėjo poziciją persistūmęs J.Kazakauskas turėjo problemų mesdamas iš toli (24,4 proc.), bet savo tiesioginius oponentus pranokdavo fizine jėga ir per mačą sugriebdavo 3,3 kamuolio puldamas, taip užfiksuodamas geriausią rezultatą lygoje. Lietuviškuoju Draymondu Greenu pavadintas J.Kazakauskas finišavo šeštoje vietoje pagal naudingumo balus ir užėmė pirmąją vietą pagal sugriebtus kamuolius. Pastebimas ir svarus J.Kazakausko progresas.
Echodas
„Kylančios žvaigždės“ prizas – Martynas Echodas, „Šiauliai“ (24 min., 10,9 tšk., 5,9 atk. kam., 1 rez. perd., 13,4 naud. bal.)
Debiutiniame sezone LKL pirmenybėse M.Echodas pateko į autsaiderių gretas, bet jam ši komanda tapo itin palankia, nes 19-metis aukštaūgis gavo daug žaidimo laiko ir daug trenerio pasitikėjimo. Paskutiniajame sezono mače prieš Klaipėdos „Neptūną“ M.Echodas surinko 53 naudingumo balus ir taip užfiksavo šio sezono rekordą bei 8-ą geriausią rezultatą LKL istorijoje. „Žalgiriui“ priklausantis aukštaūgis pademonstravo, kad jau yra pasiruošęs žaisti stipriausioje šalies lygoje.
Gudaitis
Geriausias šeštas žaidėjas – Artūras Gudaitis, Vilniaus „Lietuvos rytas“ (20 min., 11 tšk., 6,4 atk. kam., 1 rez. perd., 15,8 naud. bal.)
Antras pagal naudingumą LKL reguliaraus sezono žaidėjas vos 2 iš 29 rungtynių pradėjo startiniame penketuke. Vidurio puolėjas buvo kamuojamas traumų, todėl praleido 7 susitikimus. A.Gudaitis dominuodavo prieš savo tiesioginius oponentus LKL pirmenybėse, ką byloja per trumpą laiką užfiksuojama solidi statistika. Pagal atkovotus kamuolius lietuvis užėmė penktąją vietą bei liko trečias pagal blokuotus metimus. Šį sezoną A.Gudaitis užfiksavo geriausią statistiką šalies pirmenybėse per penkis sezonus, kuriuos jis žaidžia šioje lygoje. Puikus žaidėjas ne tik žaisti nuo suolo, bet ir pasirodyti ant parketo nuo pirmųjų minučių.
Jomantas
Geriausiai besiginantis krepšininkas – Artūras Jomantas, Vilniaus „Lietuvos rytas“ (19 min., 5,1 tšk., 4,6 atk. kam., 1,6 rez. perd., 1 per. kam., 7,5 naud. bal.)
Puolime toli gražu ne pavojingiausias žaidėjas, bet gynyboje šis 31-erių 200 cm ūgio mažeikiškis vis dar yra didžiulis ramstis. Ne veltui A.Jomantą vertino Tomas Pačėsas ir dabar taip pat vertina Rimas Kurtinaitis. Dabartiniame LKL puikiai gebantis gintis prieš didžiąją daugumą lygos sunkiųjų kraštų A.Jomantas užsitarnavęs vietą startiniame penketuke. Verta pažymėti ir jo gebėjimą gerai kovoti dėl kamuolių, kas yra labai svarbu, nes tokie mobilūs sunkieji kraštai, kurie anksčiau buvo „treti numeriai“, turi problemų dėl atkovojamų kamuolių, bet A.Jomantas šį elementą atlieka puikiai. Beje, A.Jomantas tokį apdovanojimą atsiėmė jau pernai LKL sezono uždarymo šventėje. Realu, kad taip nutiks ir šiemet, ypatingai, jeigu vilniečiai pasieks finalą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.