Pirmadienio vakarą startavusiame XXII Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate pergales iškovojo trys iš keturių namuose rungtyniavusių komandų. Tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), Vilniaus universiteto (VU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai bei išvykoje rungtyniavę Klaipėdos universiteto (KU) atstovai.
Tiesa, jau sezono pradžioje neapsieita be itin karštų emocijų, masinių grumtynių ir didžiulio būrio žaidėjų diskvalifikacijų.
Tai įvyko Vilniaus universiteto (VU) sporto salėje, kurioje kovėsi aikštės šeimininkai ir praėjusį sezoną LSKL Mažąją taurę iškovoję svečiai iš Klaipėdos – LCC tarptautinis universitetas (LCC).
Vilniuje paleido į darbą kumščius
Iki dvikovos pabaigos likus 4 min. 45 sek. ir vilniečiams pirmaujant gana solidžiu skirtumu – 81:64 ant grindų dėl kamuolio kovoti virto LCC žaidėjas serbas Nikola Pavičius ir VU žaidėjas Žilvinas Kubilius. Staiga pradėjo lietis emocijos ir į darbą buvo paleisti kumščiai.
Į įvykio epicentrą stojo ir kiti tiek LCC, tiek VU ekipos žaidėjai. Vyko apsistumdymai ir grumtynės. Nuo suolelio pakilo net abiejų ekipų žaidėjai, tad net treneriams teko išbėgti į aikštelę ir raminti aistras.
Galiausiai teisėjai skyrė diskvalifikacines pražangas net 16 žaidėjų – po 8 iš kiekvienos ekipos.
Rungtynes toliau tęsė tik po 4 kiekvienos komandos žaidėjus (po 3 krepšininkus, kurie nesistumdė ir po 1 žaidėją, likusį sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio), o visi kiti krepšininkai teisėjų sprendimu turėjo palikti aikštę.
Iš LCC komandos rungtynes galėjo tęsti tik Domantas Strikulys, Ginas Mulevičius, Ernestas Jaškus ir Stefano Manavis.
VU komandos gretose nediskvalifikuoti liko šie žaidėjai: Linas Einikis, Vytautas Saulis, Janas Zemanas ir Domantas Pikūnas.
„Treneriu dirbu jau 21-erius metus ir toks atvejis mano karjeroje pirmasis. Nesu nieko panašaus regėjęs. Nemaloni situacija, bet galbūt teisėjai galėjo į viską atlaidžiau pažiūrėti ir diskvalifikuoti gal po du labiausiai į grumtynes įsivėlusius kiekvienos komandos žaidėjus, bet ne po aštuonis žaidėjus. Buvo galima ir greičiau nuraminti aistras“, – savo nuomonę po rungtynių išsakė VU ekipos treneris Rimantas Kaminskas.
Jo vertinimu, per daug karštai į situaciją sureagavo LCC ekipos žaidėjas serbas Nikola Pavičius.
„Kiek aš mačiau ir kiti mano žaidėjai kalbėjo, jis, praradęs ginčytinoje situacijoje kamuolį, pirmasis paleido į darbą kumščius“, – aiškino treneris.
LCC treneris Marius Tamolis negalėjo pasakyti, kuris žaidėjas dėl šios situacijos yra kaltas.
„Žaidėjai kovojo dėl kamuolio, ritinėjosi ant žemės, galbūt kažkas užkliuvo ar pataikė su koja ir prasidėjo chaosas, grumtynės. Kiekvienos komandos žaidėjai puolė ginti saviškius ir visas incidentas“, – sakė M. Tamolis.
Aikštę paliko ir LCC asistentas Jurgis Petrauskas. Jis iškeliavo į rūbinę raminti žaidėjų aistras.
Po varžybų teisėjai surašė paaiškinamąjį raštą dėl įvykusio incidento ir LSKL varžybų direktoratas plačiau aiškinsis šio įvykio aplinkybes bei spręs, kokias nuobaudas skirti muštynėse dalyvavusiems žaidėjams.
Galiausiai VU pergalę šventė rezultatu 102:69 (28:11, 23:29, 24:14, 27:15).
VU komandą į pergalę vedė Dominykas Bučas, pelnęs 26 taškus (8 atk. kam.), Vytautas Saulis pridėjo 20 taškų (4/4 dvit., 4/7 trit., 5 atk. kam., 4 rez. pers. 28 naud. balai), Žilvinas Kubilius – 19 taškų (5/6 trit.), Linas Einikis – 15 tšk.
LCC gretose Ignas Staponas surinko 15 taškų (8 atk. kam.), Nikola Pavičius – 14, Wamulundi Simwinga – 10 tšk.
LCC laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 42:34, tačiau dažniau klydo – 23 ir 17 klaidų.
VU krepšininkai tritaškius metė 46 proc. taklumu (15/32), o LCC – vos 9 proc. taiklumu (2/22).
LCC į Vilnių atvyko su maždaug 30 sirgalių būriu, tačiau šįkart jiems pergalingų akimirkų išvysti nepavyko.
Klaipėdos ekipos sirgaliai rungtynes stebėjo iš balkono, tad muštynių epicentre atsidurti nespėjo.
Ramūno Butauto debiutas
Debiutas LSKL čempionate kiek apkarto buvusiam Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriui Ramūnui Butautui. Šio treniruojama Lietuvos sporto universiteto (LSU-2) antroji komanda, kurioje rungtyniauja krepšinio trenerių specialybės siekiantys studentai, svečiuose rezultatu 56:79 (12:16, 13:19, 17:24, 14:20) nusileido Kauno technologijos universiteto (KTU) komandai.
KTU gretose išsiskyrė Paulius Steikūnas, surinkęs 18 taškų, Laurynas Andriuškevičius pridėjo 13, Linas Kolosovas – 11 tšk.
LSU-2 komandai dviženklį taškų skaičių pelnė Robertas Balčius (12 tšk.) ir Eimantas Maksvytis (11 tšk.).
„Mūsų komanda – jauna. Rungtyniauja net keturi pirmakursiai, vienas moksleivis, tad reikia kantriai dirbti ir palaipsniui gerinti žaidimą. Tada ateis ir pergalės. Mūsų komandoje rungtyniauja būsimieji krepšinio treneriai, tad tikslas ne tik pergalės, bet ir iš arčiau susipažinimas su šia profesija, taktikų įvairove ir panašiai“, – sakė LSU-2 komandos treneris Ramūnas Butautas.
VGTU ir KU ekipų pergalės
Dviženkliais taškų skirtumais pergales iškovojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir Klaipėdos universiteto (KU) komandos.
VGTU namuose rezultatu 86:76 (19:25, 24:14, 11:22, 32:15) pranoko Vilniaus kolegiją (VK), o KU svečiuose rezultatu 95:78 (19:19, 30:19, 25:27, 21:13) nukovė Kauno kolegijos (KK) ekipą.
VGTU komandą į pergalę vedė Mantas Vavilovas. Jis pelnė 30 taškų (5/10 dvit., 4/7 trit., 8/8 baudos, 8 atk. kam., 4 rez. perd., 33 naud. balai). Ignas Bilinskas surinko 20 taškų ir po krepšiais atkovojo 17 kamuolių (29 naud. balai), Jurgis Šventickas – 11 tšk.
VK komandą nuo pralaimėjimo bandė gelbėti įspūdingas rungtynes sužaidęs Mantas Šerkšnas. Jis pelnė 35 taškus (6/10 dvit., 4/10 trit., 11/11 baudos, 5 atk. kam., 3 rez. perd., 33 naud. balai). Edvinas Lebickas surinko dvigubą dublį – 13 tšk. ir 13 atk. kam. Tadas Užolinskas pelnė taip pat 13 taškų.
„Pergalė yra pergalė, bet žaidimu ir gynyba tikrai nesu patenkintas. Darėme daug klaidų, trūko susikalbėjimo. Gerai kas gerai baigiasi“, – po iškovotos pergalės sakė VGTU treneris Gintaras Šerkšnas.
Netrukus jis pridūrė, jog VGTU – tikra krepšinio mėgėjų studentų ekipa.
„Mes neturime nė vieno LKL ar NKL žaidėjų, tačiau kiekvienose rungtynėse stengsimės kovoti ir tobulėti“, – sakė VGTU treneris.
KU gretose, kuri rezultatu 95:78 nugalėjo KK ekipą, lyderio vaidmens ėmėsi Herkus Kumpys, pelnęs 20 taškų ir Ernestas Jonkus, pridėjęs 18 taškų (10 atk. kam.). Dovydas Romančenko surinko 15 taškų, Tadas Poška – 14 tšk.
Iš KK komandos išsiskyrė Rytis Sasnauskas, pelnęs 21 tašką ir Nojus Verbickas, surinkęs 16 taškų.
„Mes šį sezoną po ilgos pertraukos neturime nė vieno LKL žaidėjo, tačiau yra daug motyvuotų NKL krepšininkų. Pirmosios rungtynės ir pirmasis įspūdis – teigiamas. Atvykome į Kauną ir gražiai atidirbome. Džiugu vadovauti tokiai motyvuotai komandai. O kaip mums pavyks toliau – matysime. Labai norėčiau, kad ir toliau žaidėjai taip gražiai kovotų“, – po pirmosios pergalės kalbėjo KU treneris Mindaugas Stašys.
Čempionai ir vicečempionai ilsėjosi
2019–2020 metų sezoną LSKL čempionate iš viso kaunasi 10 ekipų, suskirstytų po 5 komandas į Rytų ir Vakarų divizionus. Likusios dvejos ekipos – praėjusio sezono čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai dvikovas pradės nuo antrojo turo kitą pirmadienį.
Visos 2019–2020 metų sezono LSKL rungtynės, kaip jau įprasta, vyks pirmadieniais.
Vakarų divizione rungtyniauja keturios Kauno komandos – Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, antroji Lietuvos sporto universiteto komanda ir Kauno kolegija bei viena pajūrio ekipa – Klaipėdos universitetas.
Rytų divizione varžosi trys Vilniaus komandos – Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Vilniaus kolegija ir po vieną Kauno ir Klaipėdos komandą – Lietuvos sporto universitetas ir LCC tarptautinis universitetas.
„Šįkart padarėme išimtį – leidome Lietuvos sporto universitetui užregistruoti dvi komandas su sąlyga, kad šios komandos kovos skirtinguose divizionuose. Nebus jokių galimų spekuliacijų ar susitarimų, kurie lemtų kitų komandų rezultatus“, – sakė LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas.
– Mes skatiname LSU ekipos pavyzdžiu pasekti ir kitus universitetus. Norime, kad studentų krepšinis būtų masiškesnis. Praėjo ta didžioji Lietuvos švietimo ir mokslo reformos banga, kai kurie universitetai susijungė. Studentų sumažėjo, tad kai kurie universitetai taupė sporto – krepšinio – sąskaita. Dabar jau lyg viskas normalizavosi. Kai kurie universitetai abejojo, ar dalyvaus, man pačiam teko važiuoti po universitetus, pakalbėti su rektoriais. Pokalbiai buvo produktyvūs. Mato, kad yra daromas didžiulis darbas, ir sutiko dalyvauti LSKL čempionate. Mykolo Romerio universitetas (MRU) anksčiau buvo lygos pasididžiavimas, tapęs ir Lietuvos, ir Europos studentų čempionu. Tikimės, kad jie kitais metais vėl grįš į mūsų lygą. Buvo norima juos sujungti su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, tačiau dabar lyg ir tą jungtį nori atidėti keleriems metams. Taigi, šiemet MRU nebespėjo įsilieti į LSKL, tačiau kitąmet gali būti, kad jų krepšinio komandą vėl išvysime mūsų lygoje. Tikimės, kad suburs išties konkurencingą komandą. Norėtųsi, kad kitąmet grįžtų ir Šiaulių universiteto ekipa“, – akcentavo LSKL prezidentas.
Varžybų sistema
LSKL 2019–2020 metų sezoną komandos savo divizionuose varžysis dviem ratais (namuose ir išvykose). Antrajame etape kovas tęs po keturias geriausias kiekvieno diviziono komandas ir jau čia susikirs skirtingų divizionų komandų keliai: pirmąją vietą užėmusi komanda kausis su kito diviziono komandos ketvirtoje vietoje likusia komanda, antrosios vietos laimėtojai – su trečia komanda.
Bus žaidžiamos dvejos rungtynės: pirmosios vyks aukštesnę vietą pogrupyje užėmusios komandos aikštėje, antrosios – išvykoje. Bus sumuojamas bendras dviejų rungtynių rezultatas.
Komandos, iškovojusios pergales, pateks į keturių komandų finalinį turnyrą ir kovos dėl LSKL didžiosios taurės.
Komandos, I etape užėmusios 9–10 vietas ir II etape, užėmusios 5–8 vietas, rungtyniaus dėl LSKL mažosios taurės.
„Praėjusių metų patirtis parodė, kad tokia sistema tik dar labiau padidina konkurencingumą ir intrigą. Praėjusį sezoną iki pat paskutinio turo nebuvo aišku, kurios ekipos pateks į atkrintamąsias varžybas. Abejose divizionuose net teko skaičiuoti bendrų susitikimų santykį. Jei prieš kelerius metus buvo galima iš anksto nuspėti, kuri ekipa nugalės, tai paskutiniais metais dvikovos būna nenuspėjamos ir permainingos. Nuo to žiūrovams tik įdomiau. Juk sporto misija – sužadinti žiūrovų emocijas“, – pabrėžė R. Cibauskas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.