Jau rugsėjo 18 dieną startuoja naujasis Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas. Didžioji dalis komandų jau yra sukomplektavusios savo sudėtis, tad galima detaliau pažvelgti, kokį vaidmenį ekipose atliks jaunieji žaidėjai.
Kėdainių „Nevėžis“
Kėdainių klubas nekeičia savo vizijos ir šios komandos sudėtyje vėl bus gausu jaunų bei talentingų krepšininkų.
Bene įdomiausi ekipos jaunieji krepšininkai yra aštuoniolikmečiai Arielis Hukporti ir Abramo Canka. Pastarasis italas šią vasarą ilgam susisaistė su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komanda ir į „Nevėžį“ atvyksta nuomos pagrindais. Tai ne pirmas kartas, kai Kėdainių ekipa bendradarbiauja su šiuo Rusijos klubu. Pernai Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujama komanda trumpam buvo paskolinusi Zacharą Vediščevą.
200 cm ūgio žaidėjas iki šiol daugiausiai žaisdavo „antruoju numeriu“, tačiau realu, kad Kėdainiuose jam dažnai gali tekti rungtyniauti ir lengvuoju kraštu, kadangi šioje pozicijoje Mariaus Kiltinavičiaus pasirinkimas skurdžiausias.
Tvirtu kūnu ir geru prasiveržimu pasižymintis A.Canka turėtų gauti gan svarbų vaidmenį „Nevėžyje“ ir realu, kad iš visų jaunųjų lygos žaidėjų turės bene solidžiausius skaičius.
Hukporti ir Canka
Kitas „Nevėžio“ jaunuolis A.Hukporti yra 213 cm ūgio vidurio puolėjas iš Vokietijos. Jaunasis talentas Liudvigsburgo „MHP Riesen“ ekipoje turėjo tik simbolinį vaidmenį, tad Kėdainiuose jam bus labai svarbus minučių skaičius.
Įdomu, kaip M.Kiltinavičius sugebės rotuoti savo priekinės linijos žaidėjais, kadangi aiškiai išreikšti vidurio puolėjai yra ir Vaidas Čepukaitis, bei Ignas Lukošius, o „ketvirtojo numerio“ pozicija su Juliumi Kazakausku ir Grantu Vasiliausku atrodo kiek skurdžiau. Tokia sudėtis leidžia tikėtis A.Hukporti išbandyti ir vienu metu aikštėje su kitu aiškiu vidurio puolėju.
Neabejotina, kad „Nevėžis“ ir šį sezoną talento prasme bus vienas iš įdomiausių LKL klubų. Net 7 komandos žaidėjai yra iki 21 metų amžiaus (imtinai), tad daug jaunatviškos energijos turintis klubas veikiausiai vargu ar galės pasižymėti stabilumu, tačiau jau praėjusį sezoną buvo galima įsitikinti, kad pasitaikius gerai dienai tokio modelio komanda gali kautis ir su lygos lyderiais.
Alytaus „Dzūkija“
Kol kas nei apie Alytaus komandos jaunimą, nei apskritai šios ekipos sudėtį, kažką detaliau komentuoti sunkiai įmanoma, kadangi komplektacijos darbai dar toli gražu nėra baigti.
Iki pirmųjų oficialių rungtynių likus dviems savaitėms klubams oficialiai yra paskelbęs tik apie 5 žaidėjus, tad artimiausiu metu turėtų užplūsti naujienos iš Alytaus.
Vis dėlto net ir žvelgiant į jaunų žaidėjų rinką, sunkiai galima rasti perspektyvių krepšininkų, kurie šiuo metu galėtų sustiprinti „Dzūkija“.
20-metis Tomas Pačėsas ateinantį sezoną galbūt jau gali tikėtis ne tik visiškai epizodinio vaidmens, bet ir realių minučių. „Hoptrans 3x3“ turnyre jaunuolis pademonstravo ne tik gerą metimą iš distancijos, bet ir sustiprėjusį kūną. Taip pat T.Pačėas trenerių yra giriamas už savo darbą treniruotėse, tad nurašyti jo tikrai nereikėtų.
„Šiauliai“
„Šiaulių“ ekipoje yra 5 žaidėjai, kuriuos galima laikyti klubo jaunimu: Eimantas, Stankevičius, Ernestas Jonkus, Paulius Danusevičius, Danielis Baslykas ir Jonas Paukštė. Realu, kad pastarieji trys krepšininkai paraleliai gali žaisti ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Visi šie krepšininkai realios naudos gali atnešti ateityje, tačiau vargu ar kitą sezoną juos bus galima dažnai matyti su „Šiaulių“ apranga.
E.Jonkus turėtų turėti aiškų vaidmenį pagrindinėje komandoje. Iš „Gargždų“ persikėlęs gynėjas pasižymi geru ir staigiu metimu iš distancijos, o tai turėtų patikti vyriausiajam komandos treneriui A.Sireikai.
Jaunasis įžaidėjas taip pat trenerių yra giriamas už pavyzdingą darbo etiką ir gerai prižiūrimą savo kūną. Galima teigti, kad E.Jonkus atsidūrė šiuo metu jam labai tinkamoje aplinkoje ir geras žaidimas „Šiauliuose“ jam galėtų praverti ir stipresnių klubų duris.
Stankevičius
E.Stankevičiaus pagrindinis ginklas yra tolimi metimai. Tai yra aiškiai išreikštas snaiperis, kuriam tik reikia sukurti progų metimams. Tokie žaidėjai „Šiauliuose“ gan nesunkiai atsiskleidžia, tad realu, kad ir E.Stankevičius sužais proveržio sezoną.
Vis dėlto „Šiauliai“ nors savo sudėtyje ir turi jaunų žaidėjų, tačiau ateinantį sezoną jaunimo kalve netaps. Klubas šįkart nuėjo kitu keliu ir į savo gretas pasikvietė daugiau patirties turinčių lietuvių bei pasirašė kontraktus su 4 legionieriais, kurie ir turėtų tapti pagrindiniais komandos vedliais.
Pasvalio „Pieno žvaigždės“
Pasvaliečiai rimčiau jaunimo ugdymu užsiėmė tik pirmaisiais savo metais LKL čempionate. Tuomet ekipai vadovavo Robertas Štelmaheris, o jaunus žaidėjus jiems maloniai skolino Vilniaus „Lietuvos rytas“.
Dabartinis Pasvalio klubas jau kurį laiką praktiškai nebando išsiugdyti talentų sau patys. Išimtimi galima laikyti nebent Ivarį Žvigurį, kurį prieš pora sezonų į savo gretas su ilgalaike perspektyva buvo pasikvietusios „Pieno žvaigždės“.
Komandoje ir toliau lieka Laurynas Balkūnas bei Redas Venclovas, tačiau naivu būtų tikėtis, kad šių žaidėjų vaidmuo bent kažkuo skirsis nuo praėjusio sezono.
Prienų „CBet“
Akivaizdu, kad Prienų klubas jau nebėra tas pats, kuris buvo, kai ekipą treniravo Virginijus Šeškus. Vargu ar galima teigti, kad bandymas praėjusį sezoną bendradarbiauti su „Žalgiriu“ pasiteisino, tad šį sezoną ekipa vėl eina kitu keliu.
Iš pamatų atsinaujinantis „CBet“ pasikvietė du „Ryto“ sistemos talentus – Simą Jarumbauską ir Einarą Tubutį. Reikia pripažinti, kad galimybė prisivilioti juos prieniškiams atsirado tik dėl to, kad pagrindinės Vilniaus komandos jie nesudomino, o NKL lygį jau yra išaugę.
Iki praėjusią žiemą įvykusio incidento E.Tubutis žaidė karjeros sezoną Vilniaus „Perlo“ gretose. Savybių, kurių užteko dominuoti NKL – aukštesniame lygyje bent kol kas bus mažoka. E.Tubučiui reikia stiprinti kūną visomis prasmėmis. Tik pagerinęs savo fizines galimybes jis gali tapti tvirtu LKL lygio žaidėju.
Jarumbauskas
S.Jarumbauskas jau buvo pradėjęs virti savo sultyse, tad šis perėjimas jam buvo tiesiog būtinas. Kol kas sunku vertinti šio kairiarankio potencialą, tačiau jeigu Prienų klubas nebeieškos pastiprinimo „trečiojo numerio“ pozicijoje, tuomet vilnietis turėtų gauti užtektinai laiko atsiskleisti.
Ekipoje taip pat lieka Ernestas Mankauskas, tačiau šio žaidėjo galimybes žaisti LKL lygiu vis dar kelia rimtų abejonių. Taip pat komandoje bus 20-metis Khadimas Sow, kuris dar būdamas 15 metų prisijungė prie Madrido „Real“ ekipos akademijos.
210 cm ūgio aukštaūgis yra vienas labiausiai intriguojančių šio tarpsezonio „CBet“ ėjimų. Praėjusius metus Vilerbano ASVEL ekipoje žaidęs senegalietis tikrai turi potencialo iššauti ir jau šį sezoną duoti apčiuopiamos naudos komandai.
„CBet“ turėtų tapti ta komanda, kurioje gali atsiskleisti pagrindinių lygos komandų nedominantys jaunuoliai. Vienu tokiu gali tapti ir 22-ejų metų Justinas Jogminas, kuris žaisdamas NKL išsiskyrė savo fizine jėga. Anksčiau dažnai geriausius antrosios pagal stiprumą lygos žaidėjus susirinkdavo Utenos „Juventus“, tačiau prieniečiai dabar gali perimti šią estafetę.
Utenos „Juventus“
Vienas iš pagrindinių minusų Utenos klube buvo tas, kad jiems niekaip nepavyksta išsiugdyti savo jaunimo, tačiau „Juventus“ labai dažnai pataikydavo pasikviesdami žaidėjus iš žemesnio lygio ir jie iššaudavo būtent šios komandos gretose.
Utenos klubas šiuo metu vis tik bando pajungti jaunus ir perspektyvius savo krašto krepšininkus, o ateityje tam planuojama skirti dar daugiau dėmesio.
Šį sezoną ekipoje registruoti 16-metis Redas Šiukšta ir 17-metis Martynas Žvirblis. Kol kas tai daugiau simboliniai ėjimai nei bandymai integruoti jaunimą į savo gretas.
„Juventus“ šį sezoną pasitinka, kaip komanda, turinti bene daugiausiai patyrusių žaidėjų. Klube yra daugiausiai žaidėjų visoje lygoje, kurie jau yra pradėję kopti ketvirtą dešimtį – 5.
Klaipėdos „Neptūnas“
„Neptūną“ galima drąsiai vertinti, kaip labiausiai „ant popieriaus“ susilpnėjusią lygos komandą. Vis dėlto riboti finansai „Neptūno“ ekipos nepaskatino stiprintis vien jaunais ir perspektyviais žaidėjais.
Komandoje nebus nė vieno žaidėjo, kuris būtų jaunesnis nei 20 metų, o jauniausi ekipoje yra 21-erių jau sulaukęs Džiugas Slavinskas ir 20-metis Klaidas Metrikis.
Metrikis
Be abejo, prie jaunų ir perspektyvių vis dar galima priskirti ir metais vyresnius Matą Jogėlą bei Tada Pažėrą.
Keista, kad turėdami dukterinę komandą kuri sėkmingai rungtyniauja NKL pirmenybėse, klaipėdiečiai šiuo tarpsezoniu iš dublerių pasikvietė tik K.Metrikį, kuris pagrindinėje ekipoje jau debiutavo ir prieš pat praėjusio sezono sustabdymą.
Jeigu net esant sunkiai finansinei situacijai „Neptūnas“ negali surasti papildymo iš savo dublerių komandos, natūraliai kyla dvejonių, ar tikrai piramidės principas veikia teisingai ir ar klubas sugeba į savo sistemą įtraukti tinkamus žaidėjus.
Galbūt dublerių komandos vairą perėmęs Simonas Serapinas sugebės paruošti daugiau talentų ir jau sezono eigoje arba pačioje jo pradžioje kažkas iš jaunimo sugebės praverti ir pagrindinės komandos duris.
Panevėžio „Lietkabelis“
Panevėžiečiai yra vieninteliai iš pastarųjų kelerių metų LKL prizininkų, kurie neturi dublerių komandos NKL čempionate, tačiau „Lietkabelis“ įrodinėja, kad šiuo metu ji nelabai ekipai ir reikalinga.
Lyderius tarpsezoniu išbarsčiusi Panevėžio komanda į savo gretas sugebėjo prisivilioti nemažai talentingo jaunimo. Didžiausias laimėjimas yra 22-ejų Gyčio Masiulio įsigijimas, kuris turėtų tapti vienu iš ekipos lyderių.
Masiulis
Svarbų vaidmenį turėtų vaidinti ir kiti du „Žalgirio“ sistemos auklėtiniai – Erikas Venskus ir Marius Valinskas. „Žalgiriui“ nereikalingais kol kas tapę jaunuoliai puikiai tinka Europos taurės kovoms besirengiančiai Panevėžio komandai, kuri šiems žaidėjams tikrai suras laiko aikštėje.
Panevėžio ekipa iš „Šilutės“ pasikvietė perspektyvų aukštaūgį Paulių Pošką, kuris būdamas 206 cm ūgio pasižymi geru metimu iš distancijos, bei išsaugojo Tadą Vaičiūną.
„Lietkabelį“ galima įvardinti, kaip vieną iš komandų, kur jauni žaidėjai turės aiškų ir rimtą vaidmenį aikštėje.
Vilniaus „Rytas“
Nors vasaros pradžioje atrodė, kad vilniečių „dangus griūva“ ir visas perspektyvus jaunimas išsibėgios, tačiau Rolandui Jaručiui pavyko stabilizuoti situaciją ir bent keletą jaunuolių išlaikyti.
Kalbant apie laimėjimus jaunimo fronte, be abejo didžiausias jų – ilgalaikė sutartis su Augustu Marčiulioniu, kuriam tai bus debiutinis sezonas LKL. 18-metis praėjusį sezoną pagerino praktiškai visus savo žaidimo komponentus, o labiausiai metimą iš distancijos, ir tikrai įrodė, kad yra vertas šanso pagrindinėje komandoje.
Marčiulionis
Vilniaus komandai taip pat pavyko prisivilioti Luką Ulecką, kuris praėjusį sezoną žaidė Prienų „CBet“ gretose. Kol kas sunku pasakyti, koks bus šio krepšininko vaidmuo komandoje ir ar tai nebuvo noras šiek tiek dirbtinai pajauninti komandą.
Matant, kad „Ryto“ sudėtyje šiuo metu yra tik 4 aukštaūgiai, galima daryti prielaidą, kad komanda dar gali ieškoti pastiprinimo šioje grandyje. Galbūt taip vietos ekipoje atsiras ir dar kažkam iš jaunųjų krepšininkų.
Daugiau jaunų žaidėjų, kurie iš „Perlo“ artimiausiu metu galėtų prisijungti prie „Ryto“, surasti sunku, o arčiausiai pagrindinės komandos šiuo metu turbūt yra graikas Andreas Kalogiros.
Kauno „Žalgiris“
LKL čempionų jaunimo sąrašas ateinantį sezoną bus neįprastai kuklus ir vargu ar bus žaidėjų, migruojančių tarp antrosios ir pagrindinės ekipų.
Visi su dideliu nekantrumu laukia, kaip šį sezoną atrodys Marekas Blaževičius ir Rokas Jokubaitis, su kuriais siejamos didelės ateities viltys.
Klausimų kelia tik kokia bus naujojo vyriausiojo trenerio Martino Schillerio filosofija. Šarūnas Jasikevičius jaunimui tikrai negailėjo laiko LKL rungtynių metu ir kur kas sunkiau jį dalindavo per Eurolygos mačus. Įtemptas žalgiriečių tvarkaraštis sezono metu tikrai turėtų suteikti šansų abiems žaidėjams parodyti save.
Blaževičius
R.Jokubaitį praėjusį sezoną persekiojo mini traumos, kurios taip ir neleido iki galo atsiskleisti, tačiau gavęs šansą net ir Lietuvos rinktinėje – jis atrodė solidžiai. Draugiškų rungtynių metu prieš Latvijos ir Estijos rinktines įžaidėjas atrodė sutvirtėjęs fiziškai, o fiziškumo trūkumas anksčiau dažnai lemdavo jo klaidas lygiose vietose.
Jau dabar kalbama, kad sėkmingo sezono „Žalgiryje“ atveju šis krepšininkas galėtų pretenduoti ir į Lietuvos rinktinę, kuri dalyvaus olimpinėje atrankoje.
M.Blaževčiaus be abejo laukia sunkus sezonas tiek psichologiškai, tiek ir fiziškai. Žaidėjui tai bus pirmi prisilietimai prie Eurolygos, o jau dabar jam yra keliami dideli lūkesčiai. „Ryte“ šis krepšininkas minučių būtų gavęs neabejotinai daugiau, tačiau kovotojo charakteriu išsiskiriantis vidurio puolėjas neturėtų pražūti ir kur kas konkurencingesnėje aplinkoje.
Tiesiogiai iš dublerių komandos perėjimas į „Žalgirį“ šiuo metu yra sudėtingas, tad didžioji dalis talentų dar turi pasistažuoti kituose LKL klubuose ar užsienyje, kol praveria Eurolygos komandos duris.
Norėdami komentuoti prisijunkite.