Niekam ne paslaptis, kad Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) vyrauja puolamasis žaidimo stilius ir būtent taškus renkantys krepšininkai yra labiausiai vertinami.
Vis dėlto čia galioja sena taisyklė: puolimas laimi rungtynes, o gynyba – čempionatus. Tam daugelis NBA klubų savo gretose ir turi po 1–2 krepšininkus, kurie individualiai gynyboje galėtų susitvarkyti su ryškiausiomis lygos žvaigždėmis. Krepsinis.net pateikia 17 žaidėjų, kurie geriausiai žaidžia gynyboje.
Alas Horfordas ir Joshas Smithas (Atlantos „Hawks“)
„Hawks“ – viena keisčiausių NBA komandų: kampuota ir nelabai simpatiškai žaidžianti. Vis dėlto tai Atlantos ekipai netrukdo būti vienai Rytų konferencijos lyderių. „Hawks“ sėkmę lemia A.Horfordo ir J.Smitho tandemas, kuris sugeba sustabdyti bet kurį krepšininką. Labiausiai žavi šių vyrukų paprastumas, nes jie nesidaužo į krūtinę, nešokinėja iš laimės ir nerėkauja po sėkmingo epizodo gynyboje. Tiesiog jie daro tai, ką moka geriausiai – ginasi.
Luolas Dengas (Čikagos „Bulls“)
Viena iš svarbiausių „Bulls“ vyriausiojo trenerio žaidimo sistemos dalių. L.Dengas tikrai vienas geriausių puolėjų lygoje: aukštas, gerai sudėtas vyrukas, yra gretas ir spėja paskui savo varžovus, puikiai dirba kojomis bei gynyboje atiduoda visas jėgas, o tik tuomet pradeda galvoti apie puolimą. Ir rungtyniauja tiek, kiek jam leidžia treneris, neatsižvelgdamas į traumas ar nuovargį.
Roy‘us Hibbertas (Indianos „Pacers“)
Vasarą šis vidurio puolėjas sudarė maksimalų kontraktą su „Pacers“ ekipa ir visą tarpsezonį skyrė ne atostogoms, o treniruotėms. Krepšininkas bandė pagerinti žaidimą gynyboje ir tai jam pavyko. Nepaisant to, kad „Pacers“ sezono pradžia klostosi sunkokai, ekipa yra viena iš lyderių pagal gynybos efektingumą. To „kaltininkas“ yra būtent R.Hibbertas, kuris cementuoja Indianos klubo gynybą.
Andre Iguodala (Scanpix nuotr.)
Andre Iguodala (Denverio „Nuggets“)
Šis krepšininkas senokai garsėja kaip vienas iš geriausių gynėjų ties tritaškiu. Varžovams sunku pataikyti tolimą metimą, kai juos prižiūri A.Iguodala. Tiesa, net ir geras gynėjo žaidimas gynyboje nekompensuoja „Nuggets“ skylėtos it rėtis gynybos. Juk ne veltui sakoma, kad vienas lauke – ne karys.
Chrisas Paulas (Los Andželo „Clippers“)
Ch.Paulas ir kompanija sugebėjo „komandą katastrofą“ paverti į vieną iš pretendenčių į čempionų titulą. Ch.Paulo reikšmė „Clippers“ yra tokia didelė, kad ją sunku apsakyti žodžiais, įvertinti efektingumo balais ar taškais. Tiesiog Ch.Paulas gynyboje žaidžia pasiaukojančiai ir užduoda toną geram komandos žaidimui. Verta paminėti, kad Ch.Paulas pirmauja lygoje pagal perimtus kamuolius (2,7 per mačą), o „Clippers“ yra vienas iš geriausiai besiginančių ekipų.
Andersonas Varejao (Klivlando „Cavaliers“)
Tipinis žaidėjo pavyzdys, kurį visi myli, kai jis už juos ir visi nekenčia, kai jis prieš juos. „Cavaliers“ yra viena blogiausių lygos komandų, bet netgi ir tame fone brazilas yra tiesiog nuostabus. Kartais kiek per grubiai gynyboje žaidžiantis krepšininkas atiduoda visas jėgas po savuoju krepšiu.
Tony Allenas ir Mike‘as Conley (Memfio „Grizzlies“)
Su šiais vyrukais niekas nesiskaito: T.Alleno pasirodymas aikštelėje lieka nepastebimas, o M.Conley sutarties suma dažnai kelia juoką. Tiesą pasakius, šiuos krepšininkus mažiausiai jaudina, ką kalba kiti, nes jie atlieka svarbiausią dalyką – ginasi. Dėl to, ir dėl Marco Gasolio, „Grizzlies“ yra vienas iš patikimiausiai gynyboje rungtyniaujančių klubų. Tiek T.Allenas, tiek M.Conley yra tarp lyderių pagal perimtus kamuolius.
Omeras Ašikas (Scanpix nuotr.)
Omeras Ašikas (Hjustono „Rockets“)
Turkas jau sezono pradžioje turėjo užčiaupti visus skeptikus, kurie teigė, jog aukštaūgis nevertas kontrakto su „Rockets“. Donato Motiejūno komandos draugas po krepšiu užpildė spragą ir neleidžia varžovams ne tik kartoti jų pačių metimų, bet ir patikimai kovoja dėl kamuolių. Akivaizdu, kad 213 cm ūgio žaidėjai šiaip sau nesimėto.
Larry Sandersas (Milvokio „Bucks“)
Tikras blokų specialistas turėtų rungtyniauti ilgiau (25 min.), bet Scottas Skilesas neleisdavo to daryti šiam amerikiečiui. Mače prieš Minesotos „Timberwolves“ L.Sandersas blokavo 10 metimų ir rungtynes baigė su trigubiu dubliu. 211 cm ūgio krepšininkas pasižymi ir puikia kova dėl atšokusių kamuolių (8,4 atk. kam. per susitikimą), tad „Bucks“ gerbėjai gali būti ramūs – po krepšiu stovi rimta siena.
Andrejus Kirilenka (Minesotos „Timberwolves“)
Šis rusas savo gynybiniais sugebėjimais pasižymėjo visos karjeros NBA metu. Jutos „Jazz“ komandoje būdavo sunku įsivaizduoti, kas galėtų sucementuoti gynybą taip gerai, kaip tai darydavo Andrejus. Praėjusį sezoną Maskvos CSKA komandoje praleidęs krepšininkas savo sugebėjimus demonstravo ir Europoje. Po metų sugrįžęs į NBA užsivilko „Timberwolves“ marškinėlius ir savo darbą sėkmingai tęsia Vakarų konferencijos komandoje, kuriai šį sezoną kol kas sekasi ne taip ir prastai – 15 pergalių ir 15 pralaimėjimų bei 10 vieta Vakaruose.
Serge‘as Ibaka (Oklahomos „Thunder“)
Ispanijos pilietybę turintis afrikietis šiuo metu yra pats efektingiausias gynyboje žaidžiantis krepšininkas. Tikrai ne visada jis teisingai užsiima padėtį ir nespėja paskui iš toliau metančius aukštaūgius, bet varžovai labiausiai bijo būtent S.Ibakos, kuris yra vienas geriausių lygos blokų specialistų. Niekas neabejoja, jog be S.Ibakos žaidimo gynyboje, „Thunder“ klubas pernai nebūtų pasiekęs NBA finalo.
Timas Duncanas (Scanpix nuotr.)
Timas Duncanas (San Antonijaus „Spurs“)
Senas arklys vagos negadina – šis pasakymas puikiai apibūdina „Spurs“ aukštaūgį. Šis krepšininkas nežino, ką reiškia senti ir toliau atlieka puikų darbą po „Spurs“ krepšiu. T.Duncanas praktiškai neprasižengia, kadangi tiksliai žino, kurioje vietoje reikia stovėti gynyboje. 36-erių veteranas per susitikimą dar „išrašo“ po 2,6 bloko ir sugriebia 9,6 kamuolio. „Spurs“ turėtų pasakyti ačiū T.Duncanui už tai, kad ši ekipa eilinį sezoną yra tarp kandidačių laimėti NBA.
Kevinas Garnettas (Bostono „Celtics“)
Gynyba šį sezoną tapo viena iš silpniausių „Celtics“ vietų, tačiau Bostono ekipos gynybos smogiamoji jėga išliko tokia pati. K.Garnettas žino visas komandų puolimo kombinacijas ir iš anksto nuspėja, kaip norės ataką užbaigti vieni ar kiti oponentai. Tai pripažino net ir Bruklino „Nets“ vyriausiasis treneris, kuris sakė, jog K.Garnettas žaidimo schemas žino geriau už patį trenerį. Vis dėlto K.Garnettas kol kas komandai negali atnešti tiek daug naudos gynyboje, kadangi rungtyniauja ne itin daug – po 29 minutes. Paskaičiuota, kad be K.Garnettto „Celtics“ praleidžia 9 taškais daugiau (per 100 atakų), nei jam esant aikštelėje.
Joakimas Noah (Čikagos „Bulls“)
Dar vienas „Bulls“ atstovas šiame geriausiai besiginančių žaidėjų sąraše. „Bulls“ komanda žengia ketvirtoje Rytų konferencijos vietoje net ir žaisdama be savo lyderio Derricko Rose‘o, o prie to labai prisideda gera gynyba. Vyr. trenerio sistema yra būtent tokia, kokia tenkina prancūzą. Faktas: J.Noah esant aikštelėje, „Bulls“ praleidžia 10 taškų mažiau (per 10 atakų), nei jam nebūnant ant parketo.
Marcas Gasolis (Memfio „Grizzlies“)
„Grizzlies“ išlieka viena iš geriausiai gynyboje rungtyniaujančių komandų. Nors kartu su M.Gasoliu penkete dažnai būna jau minėti T.Allenas bei M.Conley, būtent su ispanu ant parketo „Grizzlies“ praleidžia mažiausiai taškų. M.Gasolis nepasižymi fenomenaliais gynybiniais sugebėjimais, negąsdina savo varžovų įspūdingu šuoliu, jis paprasčiausiai puikiai „perskaito“ atakos eigą ir atsiduria reikia metu, reikiamoje vietoje. Taip jis užtveria savo varžovui kelią krepšio link. Jeigu „Grizzlies“ ekipa ir toliau liks ištikima savo demonstruojamam krepšiniui, kuris atnešė sėkmę sezono starte, tai M.Gasolis bus pagrindinis kandidatas į geriausiai besiginančio žaidėjo prizą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.