Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezoną nuspręsta sustabdyti, o lygos klubams pavesta pasirūpinti savo žaidėjų sveikata. Vis dėlto tai nėra tokia paprasta užduotis.
Daugelis klubų jau uždarė žaidėjus į karantinus bei ėmėsi koronaviruso testavimo darbų, tačiau tai gali užtrukti. Pasirodo, Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) nėra tinkamai pasiruošusios tokioms situacijoms ir testų jau trūksta nacionaliniu mastu.
Pavyzdžiui, Sakramento „Kings“ žaidėjams teks gerokai palaukti. Sakramento apygardoje, kurioje yra apie 1,5 milijono gyventojų, medikai pajėgūs per dieną atlikti vos 20 koronaviruso testų. San Francisko „Golden State Warriors“ pranešta, kad jiems testai bus atliekami tik pasireiškus simptomams. Daugybėje teritorijų testų jau trūksta ar nebėra įmanoma užsisakyti.
Rudy Gobertas ir Donovanas Mitchellas jau sulaukė teigiamų koronaviruso testų ir pradėjo gydymą. Buvo pasklidę gandai apie dar vieno Jutos „Jazz“ gynėjo Emanuelio Mudiay‘aus užsikrėtimą, tačiau juos paneigė pats krepšininkas. Blogai pasijautęs Orlando „Magic“ treneris Steve‘as Cliffordas išvežtas į ligoninę, kai blogai pasijautė tiesiog rungtynių metu, toks pats likimas ištiko ir Nebraskos universiteto trenerį Fredą Hoibergą. NBA legenda Charlesas Barkley paskelbė besijaučiantis prastai ir laukiantis koronaviruso testo rezultatų.
JAV atsisuko į prezidentą Donaldą Trumpą, kuris tvirtina, kad pasitikrinti galės visi norintys. Vis dėlto jau dabar aišku, kad tai nėra tiesa. JAV šiuo metu per dieną yra atliekami 23 testai milijonui gyventojų, o kitose išsivysčiusiose šalyse šis skaičius – gerokai didesnis (Japonijoje – 66, Didžiojoje Britanijoje – 345, Olandijoje – 350, Italijoje – 826, Izraelyje – 401, Pietų Korėjoje – 3692).
Prie problemos prisideda ir tai, kad JAV, kitaip nei daugelyje šalių, šie testai yra mokami ir gyventojams atsieina net po 1,3 tūkstančio JAV dolerių.
Norėdami komentuoti prisijunkite.