Praėjusią vasarą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) atsirado naujovė – dvipusiai kontraktai. Taip komandoms atsirado galimybė prie įprastų 15 vietų komandos sudėtyje prijungti dar du krepšininkus be garantuotų kontraktų.
Iš esmės dvipusius kontraktus komandos pasirašo su NBA lygio talentais, kurie dar nesugebėjo išsikovoti pilanvertės vietos nė vienoje komandoje. Tokie žaidėjai dažniausiai yra išsiunčiami į Plėtojimosi lygą ir vėliau pašaukiami, kai kuris pagrindinės sudėties krepšininkas patiria traumą.
Pagal dvipusio kontrakto taisykles, tokią sutartį pasirašęs žaidėjas su NBA komanda gali praleisti tik 45 dienas. Įvykdžius šią kvotą, jis likusią sezono dalį turi būti įkalintas Plėtojimosi lygoje, atleistas, arba sulaukti garantuoto kontrakto.
Problema yra tai, kad garantuotų kontraktų šie krepšininkai sulaukia retai, o jiems mokama yra kaip Plėtojimosi lygos žaidėjams. Tai reiškia, kad daug mažesni komisiniai už darbą su šiais žaidėjais nubyra ir krepšinio agentams. NBA klubai įsigudrino piktnaudžiauti šiomis taisyklėmis, pigiai užpildydami kelias sudėties vietas, o vėliau tiesiog pakeisdami krepšininkus.
„Komandos naudojasi šia taisykle ir išimtimis sugeba išvengti kompensacijų mokėjimo. Nėra gero būdo, kaip NBA sukontroliuotų šiuos sandorius. Agentai už tai praktiškai negauna pinigų ir komandos tiesiog meluoja žaidėjams tam, kad galėtų piktnaudžiauti dvipusiais kontraktais“, – portalui „Def Pen“ atskleidė prisistatyti nenorėjęs agentas.
Jo žodžiuose yra tiesos – komandos dvipusiais kontraktais mėtosi į kairę ir į dešinę, o šių naudą žaidėjams įžvelgti yra išties sunku. Krepšininkai susižavi galimybe pasirašyti bet kokį kontraktą su NBA klubu, tačiau vėliau didžiąją dalį laiko praleidžia Plėtojimosi lygoje ir net yra supančioti vienos ekipos, be galimybės apsivilkti kitos susidomėjusios komandos marškinėlius.
Norėdami komentuoti prisijunkite.