NKL: I.Urbonas žaidė karjeros mačą, M.Gecevičius žibėjo A.Trinchieri akivaizdoje (1)

Spalio 5 d., 17:58
I.Urbonas žaidė karjeros mačą (R.Lukoševičiaus nuotr.)
Šaltinis: NKL

Vilkaviškio „Perlas“ (1/1) nuskynė pirmąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) čempionate. Šarūno Zablockio kariauna namų tvirtovėje 75:73 (16:21, 23:17, 16:18, 20:17) dramatiškai palaužė „Alytų“ (0/2).

Likus paskutinėms trims žaidimo minutėms šeimininkai dar turėjo 8 taškų deficitą (62:70), tačiau pabaigoje buvo pasiruošę iš kortų kaladės ištraukti lemtingą kortą.

Antrą kvėpavimą pagavę Vilkaviškio ekipos krepšininkai pademonstravo milžinišką energiją greitajame puolime ir per 2 artimiausias minutes pelnė 13 taškų be atsako (75:70).

Tiksint lemiamoms 10 sekundžių alytiškių įžaidėjas Malekas Davisas tolimu metimu dar galėjo išplėšti pergalę, bet šis bandymas skriejo pro šalį ir „Perlas“ apgynė namų sienas – 75:73.

Šeimininkams Modestas Žaunieriūnas per 26 minutes pelnė 17 taškų (1/2 dvit., 5/6 trit., 0/3 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Bryce'as McBride'as, kuris per 35 minutes surinko 20 taškų (6/8 dvit., 2/8 trit.), 3 sugriebtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 21 efektyvumo balą.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Ronaldas Rutkauskas, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 24 taškai (8/13 dvit., 8/11 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 9 išprovokuotos pražangos bei 31 naudingumo balas.

Į pirmąsias Vilkaviškio ekipos namų rungtynes susirinko 650 sirgalių.

„Perlas“: Bryce'as McBride'as 20 (6/8 dvit., 2/8 trit., 5 rez. perd.), Modestas Žaunieriūnas 17 (5/6 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 26 naud.), Rokas Stankevičius 14 (5/13 dvit., 6 atk. kam.), Seyi Reiley 8 (4/4 dvit., 8 atk. kam.), Rokas Pocius 7.

„Alytus“: Ronaldas Rutkauskas 24 (8/13 dvit., 8/11 baud., 12 atk. kam., 31 naud.), Issacas Stanbackas 15 (5/5 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok., 4 kld.), Juozas Balčiūnas 10 (2/5 trit., 4 rez. perd.), Lukas Kazlauskas 8 (3/7 dvit.), Albertas Tatevosianas 7 (2/6 trit.).

Driokstelėjusio I.Urbono karjeros mačas padėjo „Rytui-2“ triumfuoti Joniškyje

Karjeros rungtynes sužaidusio Igno Urbono vedamas Vilniaus „Rytas-2“ (1/1) atsidarė naujo „7bet-NKL“ sezono pergalių sąskaitą. Gintaro Kadžiulio auklėtiniai išvykoje 80:70 (32:21, 20:20, 16:16, 12:13) pranoko septyniesę žaidusius Joniškio „Delikateso“ (0/2) krepšininkus.

Šešiolikmetis puolėjas užfiksavo įspūdingą dvigubą dublį. Per beveik 36 minutes Urbonas surinko 27 taškus (11/14 dvit., 1/3 trit., 2/3 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvius perdavimus, 1 perimtą kamuolį, 1 bloką ir 41 naudingumo balą.

Šiuo pasirodymu „Ryto“ sistemos auklėtinis „7bet-NKL“ pirmenybėse pagerino asmeninius rekordus pelnytų taškų, naudingumo balų ir atkovotų kamuolių kategorijose.

Aukštą tempą diktavę vilniečiai, I.Urbono pastangomis, stipriai atitrūko jau pirmojo kėlinio pabaigoje ir dvigubai lenkė priešininkus (32:16).

Visgi į tai „Delikateso“ krepšininkai atsakė surengdami 14:1 spurtą ir priartėdami per vieną metimą (30:33), bet atkarpų kupiname mače sostinės ekipa sudavė antrąjį smūgį.

Likus 3,5 minutės iki ilgosios pertraukos šeimininkų puolimo traukinys sustojo ir užsivedė tik trečiojo ketvirčio pradžioje. Tuo sėkmingai pasinaudoję svečiai surinko 17 taškų be atsako ir galutinai nurūko į priekį (57:41).

Užtikrintai likusią dvikovos dalį Joniškyje sužaidę „Ryto“ dubleriai pasiekė pirmąją sezono pergalę – 80:70.

Šeimininkams Kennethas Milleris per 40 minučių pelnė 26 taškus (6/8 dvit., 4/9 trit., 2/3 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 efektyvumo balą.

„Delikatesas“: Kennethas Milleris 26 (6/8 dvit., 4/9 trit., 5 per. kam.), Andre Jacksonas 15 (3/7 dvit., 3/8 trit., 4 per. kam., 4 kld.), Domantas Šarauskas 12 (3/7 dvit., 6/7 baud., 5 atk. kam.).

„Rytas-2“: Ignas Urbonas 27 (11/14 dvit., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 41 naud.), Arūnas Rimkus (5/11 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.) ir Džiugas Remeikis (3/7 trit.) po 13, Danielius Kasparas 10 (4/4 dvit.), Gabrielius Jokubauskas 9 (5/6 baud.).

Kaune į pergalę „Telšius“ atvedė naudingas M.Gecevičiaus pasirodymas

„Telšių“ (2/0) komandoje solidų žaidimą demonstruojantis veteranas Martynas Gecevičius, „7bet-NKL“ čempionate nuvedė telšiškius į antrąją pergalę paeiliui. Žemaičiai svečiuose 76:63 (14:16, 15:16, 24:13, 23:18) parklupdė Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkus.

Veteranas per 35 minutes surinko 18 taškų (3/4 dvit., 1/5 trit., 9/10 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, po dukart klydo ir perėmė kamuolį bei surinko 26 naudingumo balus.

Šią dvikovą stebėjo ir pagrindinės Kauno komandos atstovai – Sylvainas Francisco, Andrea Trinchieri, Massimiliano Menetti, Andrew Antelidze, Vytautas Pliauga ir Gediminas Navickas.

Pirmoji rungtynių pusė buvo paženklinta įnirtinga kova, tačiau po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungę telšiškiai nurūko į priekį ir priartėti žalgiriečių dubleriams neleido.

Gecevičiui solidžiai talkino Gediminas Leščiauskas, ant parketo praleidęs 30 minučių. Per jas krepšininkas spėjo pasižymėti 12 taškų, sugriebti 5 kamuolius ir surinkti 14 efektyvumo balų.

Kauniečių gretose išsiskyrė Aleksas Bieliauskas per 27 minutes pelnęs 15 taškų (5/6 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 6 kamuolius bei surinkęs 14 efektyvumo balų.

„Žalgiris-2“: Aleksas Bieliauskas 15 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), Dovydas Buika (5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kristupas Smirnovas (2/4 trit.) po 8.

„Telšiai“: Martynas Gecevičius 18 (1/5 trit., 9/10 baud., 4 rez. perd., 26 naud.), Gediminas Leščiauskas (4/6 dvit., 5 atk. kam.) ir Nojus Radžius (0/5 trit., 6/8 baud., 5 per. kam.) po 12, Deividas Rasys 10 (7 atk. kam.), Ignas Razutis ir Lukas Valantinas (3/10 dvit., 3/9 baud., 9 atk. kam.) po 9.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui

Gairės: perlas, alytus