Olimpinę atranką atidarė B.Caboclo vedamų brazilų pergalė (3) FOTOGALERIJA

liepos 2 d., 17:30
B.Caboclo žibėjo prieš juodkalniečius (FIBA nuotr.)

Ilgai laukta olimpinė atranka startavo pirmuoju maču Latvijos sostinėje Rygoje.

Brazilija (1/0) po slogaus starto ir atkaklios kovos B grupėje 81:72 (15:23, 21:19, 16:14, 29:16) pranoko Juodkalniją (0/1).

Brazilai lėčiau startavo, o atsiliekančiųjų vaidmenyje buvo ir po trijų kėlinių (52:56). Vis dėlto lemiamame ketvirtyje jie juokalniečius pranoko beveik dvigubai (29:16) ir šventė pergalę.

Nugalėtojų gretose siautė su balkanišku krepšiniu Belgrado „Partizan“ gretose puikiai susipažinęs Bruno Caboclo – 33 minutės, 25 taškai (11/15 dvitaškių, 1/1 tritaškio), 9 atkovoti, 2 perimti ir 2 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 3 blokai, 2 pražangos bei 34 naudingumo balai.

Simboliška, kad pernykštėje Pasaulio taurėje sunkią traumą patyręs ir visą sezoną nerungtyniavęs Raulis Neto ant parketo grįžo būtent atstovaudamas rinktinei. Stambulo „Fenerbahče“ priklausantis gynėjas per 18 minučių surinko 7 taškus.

Tuo tarpu didelę dalį juodkalniečių puolimo ant savo pečių laikantis Kendrickas Perry 11 taškų surinko itin neefektyviai – 3/10 dvitaškių, 1/8 tritaškių, 2/2 baudų metimų).

Šioje atrankos grupėje sumaišties įnešti sieks Kamerūnas, A grupėje Rygoje varžysis Latvija, Sakartvelas ir Filipinai.

Brazilija: Bruno Caboclo 25 (9 atk. kam., 11/15 dvitaškių), Marcelinho Huertas 17 (6 atk. kam.), Leo Meindlas 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Gui’us Santosas 9 (9 atk. kam.).

Juodkalnija: Nikola Vučevičius 17 (13 atk. kam., 5 klaidos), Marko Simonovičius 15 (6 atk. kam.), Kendrickas Perry 11 (4/18 metimų), Petaras Popovičius 10.

„Ilgoji pertrauka“: ant „Žalgirio“ slenksčio esantys gynėjai, gandai apie Kotsarą, Veličkos ir Tubelio likimas, Rubštavičiaus bei „Lietkabelio“ sąjunga ir Čempionų lygos burtai