Po antrojo iš eilės Pirėjo „Olympiacos“ triumfo Eurolygoje prabėgus 5 mėnesiams ir 3 dienoms trečiadienį startuos naujasis pajėgiausios Europos lygos sezonas.
Turnyre esminių pakitimų neįvyko: toliau varžosi 24 komandos, antrajame etape žais 16 ekipų, kurios bus suskirstytos į dvi grupes po 8 klubus, o čempionas paaiškės madų sostinėje Milane gegužę. Nieko naujo ir Lietuvos fronte – kaip ir pernai, taip ir šį sezoną, Eurolygoje varžysis du mūsų šalies klubai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris šią teisę išsikovojo visai neseniai, laimėjęs atranką „Siemens“ arenoje.
Naujovių yra pačiose turnyro taisyklėse. Nuo šiol sutrumpinta pertraukėlė tarp kėlinių, atsirado 30 sekundžių pertraukėlės, sugrįžo ginčo kamuolys mačo metu ir už techninę pražangą liko vienas baudas metimas vietoj buvusių dviejų. Nežymūs taisyklių pokyčiai, pasak Eurolygos, turėtų rungtynes padaryti dar dinamiškesnėmis. Taisyklių pakitimas – pirmoji priežastis, kodėl įdomu bus stebėti Eurolygos kovas. Na, bent jau iš dalies, siekiant įžvelgti pakitusią rungtynių dinamiką.
„Žalgiris“. Gausiausią būrį sirgalių Lietuvoje turinti komanda yra didžiausia priežastis stebėti ne tik Eurolygą, bet ir, pavyzdžiui, Lietuvos krepšinio lygą (LKL). O ir intriguojančių momentų ekipoje netrūksta: būrys jaunimo, sugrįžęs treneris, sugrįžę krepšininkai ir Šarūnas Jasikevičius. 17 registruotų žaidėjų ir jų išnaudojimas arba neišnaudojimas. Nors Vladimiro Romanovo tradicinių laiškų neteks skaityti, bet Š.Jasikevičiaus interviu po kiekvienų namų rungtynių tikrai pažadame!
„Lietuvos rytas“. Atsibudę po košmaro praėjusiais metais, sostinės klubo vadovai subūrė tikrai simpatišką komandą. Laimėjęs kelialapį į Eurolygą „Lietuvos rytas“ įsigijo Darių Songailą ir taip savotiškai užsitikrino dar papildomus kelis šimtus žiūrovų rungtynėse „Siemens“ arenoje. Įdomu bus stebėti, kaip LKL vicečempionams seksis sunkioje D grupėje, kur teks kautis ir su pajėgiais graikais, ir su kovingais serbais, ir su turtingais rusais.
Lankomumas: Kaunas prieš Vilnių. Šalies grandų namų rungtynių lankomumo skalėje įsivyravo tokia tendencija – „Žalgirio“ arena „į vieną kasą“ deda „Siemens“ areną. Turbūt visi pamena, kaip praėjusį sezoną Kaune arenoje būdavo sausakimša, o Vilniuje – vos penki–šeši tūkstančiai sirgalių. Šį kartą viskas gali pakrypti vilniečių naudai. Kodėl? Pirmiausia, „Žalgiris“ nebeturi tiek žvaigždžių kaip praėjusį sezoną. Antra, „Lietuvos rytas“ nebeturi tiek blogų žaidėjų kaip pernai. „Žalgirio“ sirgaliams bus iššūkis įrodyti, kaip jie myli krepšinį, o vilniečiams – parodyti, kad jie myli krepšinį.
Linas Kleiza. Prisimenate, ką L.Kleiza išdarinėjo savo debiutiniame sezone Eurolygoje? Jeigu ne, primename: 17,1 taško, 6,5 atkovoto kamuolio, 17,9 naudingumo balo ir rezultatyviausio turnyro žaidėjo prizas. Prabėgo treji metai ir puolėjas sugrįžo į Eurolygą, kur vilkės Stambulo „Fenerbahce Ulker“ marškinėlius. Vienas Lietuvos rinktinės lyderių jau spėjo prisidirbti, kai „kalės vaikais“ išvadino Prezidento taurės finale dirbusius arbitrus ir už tai gavo ne tik dvejų rungtynių diskvalifikaciją, bet ir solidžią baudą. Bus įdomu skaičiuoti ne tik Lino taškus ir naudingumo balus, bet ir technines pražangas.
Kada išbėgs Domantas Sabonis. Joanas Plaza myli Lietuvą ir lietuvius. Savo meilę jis įrodė į „Unicaja“ klubą pasikviesdamas Mindaugą Kuzminską ir 17-metį Domantą Sabonį. Pastarasis sekmadienio Ispanijos pirmenybių susitikimą pradėjo startiniame penketuke (!) ir tapo jauniausiu klubo žaidėju, kuris buvo pasirodęs ant parketo šalies pirmenybėse. Sunku būtų patikėti, kad J.Plaza ryšis D.Sabonį mesti į aikštę rungtynėse Pirėjuje prieš Eurolygos čempionus. Bet sezonas ilgas, tad Arvydo Sabonio sūnus turėtų pasirodyti aikštelėje, juolab, kad „Unicaja“ žais grupėje su Zielonos Goros „Stelmet“ ekipa, kuri neturėtų pridaryti daug rūpesčių.
Sabonis
Eurolygos veteranai Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis. Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ debiutuos Eurolygos turnyre. O žinote, kas šioje komandoje daugiausiai sezonų yra praleidę Eurolygoje? Taip, tai M.Kalnietis ir S.Jasaitis. Mantui neseniai sukako 27-eri, bet jis Eurolygoje žais jau aštuntąjį sezoną. Tuo tarpu praėjusią vasarą vestuvėms ir poilsiui paskyręs S.Jasaitis – šeštąjį. Toliau rikiuojasi ketvirtuosius sezonus žaisiantys Aleksandras Maričius ir Richardas Hendrixas. Ar Rusijos klubui užteks patirties ir parako tam, kad nuveiktų kažką panašaus, ką padarė praėjusiame sezone Europos taurėje?
Naujokų likimas. Iš viso turnyre bus šeši naujokai. Be jau minėto Krasnodaro klubo, taip pat pirmą kartą Eurolygoje pasirodys Zielonos Goros „Stelmet“, Belgrado „Crvena Zvezda“, Nantero JSF, Miuncheno „Bayern“ ir Kijevo „Budivelnik“. Akivaizdu, kad šias komandas galima padalinti į dvi stovyklas: galinčios kažką nuveikti ir nelabai galinčios kažką nuveikti. Lenkijos čempionai „Stelmet“ ir Prancūzijos geriausia komanda JSF subūrė gana kuklias sudėtis ir sunku būtų iš jų tikėtis daugiau nei 2 pergalių per sezoną. Solidžiai atrodo kitos trys naujokės – „Lokomotiv-Kuban“, „Bayern“ ir „Budivelnik“. Pastarosios dvi ekipos turėtų dėkoti Eurolygai, nes į turnyrą gavo vardinius kvietimus. Nenorėdamas darytis sau gėdos, Vokietijos ir Ukrainos komandos iš peties padirbėjo vasaros žaidėjų turguje ir nebus patrankų mėsa. Paslaptingiausiai atrodo „Crvena Zvezda“ ekipa. Su „Lietuvos rytu“ rungtyniausianti Serbijos komanda išlaikė šiai valstybei būdingą braižą: būrys vietinių žaidėjų ir trys amerikiečiai. Aišku tiek, kad Belgrade nebus lengva niekam.
CSKA, „Olympiacos“ ar „X faktorius“. Ar yra tokių drąsuolių, kurie lažybų kontorose prieš sezoną padėjo pinigų sumelę už tai, kad Pirėjo „Olympiacos“ trečią kartą (!) laimės Eurolygą? Turbūt daugiau yra tokių, kurie analogišką statymą padarė už CSKA triumfą šiame turnyre. Viskas atrodo logiškai: CSKA vėl „ant popieriaus“ atrodo geriausiai, turi neribotus išteklius ir visas galimybes laimėti Eurolygą. Bet... du sezonus iš eilės suklupo lemiamoje sezono stadijoje – finaliniame ketverte. Abu sykius jiems kelią užtvėrė „Olympiacos“ ekipa. Krepšinio ekspertai abejoja „Olympiacos“ šansais laimėti Eurolygą ir stato už CSKA, „Real“, „Barcelona“ arba „Fenerbahce Ulker“. Visada būna „X faktoriai“ ir tikėsimės jų sulaukti šį sezoną.
Kas pasirodys geriau – „Žalgiris“ ar „Lietuvos rytas“. Neišvengiamas klausimas ir tiesiog amžina abiejų komandų gerbėjų diskusija. Galima drąsiai sakyti, kad šį kartą vilniečiai pateko į pajėgesnę grupę už kauniečius, tad laukia tikrai įdomios diskusijos ir ekipų pasirodymų palyginimai, kad ir po rungtynių su „Panathinaikos“ ir „Real“. Tai kuri iš šių komandų yra pajėgesnė?
Norėdami komentuoti prisijunkite.