Nenumaldomai artėjant 2014 metų Pasaulio taurės turnyrui, portalas Krepsinis.net tęsia supažindinimą su būsimųjų planetos pirmenybių dalyvėmis. Šį kartą siūlome jums susipažinti su po daugybės metų į elitą sugrįžusiu Egiptu.
Planetos pirmenybes Egiptas pradės A grupėje kartu su Brazilijos, Prancūzijos, Irano, Serbijos ir Ispanijos rinktinėmis.
Praėjusiais metais Afrikos vicečempione tapusi Egipto rinktinė FIBA nare tapo dar 1934 metais, tačiau tarptautinėje arenoje ryškesniais laimėjimais pasigirti negali. Olimpinėse žaidynėse ši komanda buvo pakilus iki dvyliktosios pozicijos, o pasaulio čempionate aukščiausias pasiekimas buvo iškovota penktoji vieta, tačiau tai pavyko padaryti dar 1950-ais metais.
Tiesa, vienu rezultatu Egipto krepšininkai gali didžiuotis iki šiol. 1949-ais metais šios šalies krepšininkai tapo Europos čempionais. Ir tai nėra klaida. Nuo 1937-ųjų iki 1953-ųjų metų egiptiečiai varžėsi Senojo žemyno pirmenybėse ir be aukso medalių dar yra pasidabinę ir bronzos. Tai nutiko 1947-ais metais.
Visgi šie pasiekimai – tik šlovingas prisiminimas. Pastaruosius pora dešimtmečių Egipto krepšininkai ne tik nefigūravo elitiniuose turnyruose, tačiau nieko įspūdingo nepasiekė ir vietiniame fronte. 2003-ais metais iškovoję Afrikos čempionato bronzos medalius, vėliau egiptiečiai net du dešimtmečius nesugebėjo laimėti trofėjų ir net atsidūrė tarp žemyno vidutiniokų (10 vieta 2009-aisiais, 11 vieta 2011-aisiais.).
Pasaulio pirmenybėse Egipto krepšininkai paskutinį kartą žaidė 1994-ais metais, kur užėmė keturioliktąją poziciją, o olimpiadoje šios šalies rinktinę paskutinį kartą buvo galima išvysti dar 1988-ais metais.
Preliminari sudėtis
Šios komandos preliminari sudėtis kol kas taip pat dar nepaskelbta, tačiau oficiali FIBA svetainė pateikia šį krepšininkų sąrašą: Rami Abd Alla, Sheriffas Abd Alla, Ibrahimas Abou-Khadra, Youssefas Abou-Sousha, Ahmedas Baraka, Mouhandas El Sabaghas, Ibrahimas El-Gammalas, Mohamedas Ell-Ithy, Haythamas Khalifa, Waelas Khedras, Anasas Mahmoudas bei Assemas Marei‘us.
Lyderiai
Jei reikėtų išskirti Egipto rinktinės lyderį, žvilgsniai pirmiausiai kryptų į Minesotos universitete studijuojantį 22 metų 204 cm ūgio vidurio puolėją Assemą Marei‘ų. Krepšininkas buvo neabejotinas savo komandos lyderis praėjusiais metais ir svariausiai prisidėjo prie egiptiečių iškovotų sidabro medalių.
Afrikos čempionate aukštaūgis per rungtynes rinko po 14,6 taško, atkovojo po 11,6 kamuolio, atliko po 1,6 rezultatyvaus perdavimo bei blokavo po 0,7 varžovo metimo.
A.Marei’us buvo vienintelis Egipto rinktinės žaidėjas, kuris praėjusią vasarą rinko dviženklį taškų skaičių, tačiau komandos lyderiui neblogai talkino ir Sheriffas Abd Alla. 35 metų 186 cm ūgio patyręs gynėjas į varžovų krepšį įmesdavo po 9,7 taško, atkovodavo po 2 kamuolius bei atlikdavo beveik po rezultatyvų perdavimą.
Varžovams nemalonumų gali pridaryti ir Waelas Khedras, kuris Afrikos čempionate pelnydavo po 9 taškus, atkovodavo po 2,1 kamuolio bei atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo. Šis krepšininkas pasižymi puikiu metimu iš trijų taškų zonos ir krepšį iš šios pozicijos atakuoja net 41 proc. tikslumu.
Galimas atradimas
Kol komandos vyr. Amras Abouldas Kheiras dar nepaskelbė preliminaraus sąrašo, kol kas sunku pasakyti apie galimus šios komandos atradimus, tačiau vienas realiausių variantų šioje kategorijoje turėtų būti Ibrahimas El-Gammalas.
Perspektyvus 26 metų 190 cm ūgio gynėjas jau praėjusią vasarą buvo svarbus žaidėjas savo rinktinėje ir rinkdavo po 9,7 taško, atkovodavo po 4,4 kamuolio bei atlikdavo po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.
Tiesa, šis gynėjas turi gerokai pagerinti savo tikslumą, nes praėjusiais metais jo statistiniai rodikliai buvo tiesiog apgailėtini: 28,3 proc. dvitaškių, 15,9 proc. tritaškių bei 62,5 proc. baudos metimų.
Prieš porą metų net NBA skautus dominęs I.El-Gammalas savo statistinius rodiklius po truputį gerina kiekvieno čempionato metu, todėl galima tikėtis, kad Pasaulio taurės turnyre jis taps vienu svarbiausių savo komandos žaidėjų.
FIBA reitingas
Sėkmingas pasirodymas Afrikos pirmenybėse Egipto rinktinė FIBA reitinge gerokai pakėlė į viršų. Nors ekipa šoktelėjo net per šešiolika pozicijų, kol kas ji vis tiek žengia vos 46-oje pozicijoje. Egiptiečiai savo sąskaitoje turi 14,4 taško.
Tarpusavio susitikimai su Lietuva
Nuo 1992-ųjų metų Lietuvos ir Egipto rinktinės tarptautinėse varžybose nebuvo susitikusios nei sykio.
Norėdami komentuoti prisijunkite.