Vis dar laukiant, kol krepšinis sugrįš į aikšteles, portalas Krepsinis.net kviečia prisiminti ankstesnius laikus ir šįkart pasidairys, kaip pakrypo pastarojo dešimtmečio didžiųjų Lietuvos ekipų trenerių karjeros po to, kai šie paliko Kauno „Žalgirį“ ar Vilniaus „Rytą“.
Šįkart apžvelgsime Vilniaus klube nuo 2010–2011 m. sezono dirbusius specialistus. Tekstą apie „Žalgirio“ trenerius rasite ČIA.
Šis specialistas nemažai laiko praleidęs yra ir kaip „Žalgirio“, ir kaip „Ryto“ treneris ar jo asistentas. Sostinės klubo vairą jis laikė 2011-aisiais ir 2012–2013 m. sezone, o prieš tapdamas Šarūno Jasikevičiaus asistentu D.Maskoliūnas buvo neilgam išvykęs padirbėti į užsienį, kur treniravo Sopoto „Trefl“ klubą.
Grįžęs iš komandos, kurioje praleido ir šešerius savo kaip krepšininko metus D.Maskoliūnas tapo Šaro dešiniąja ranka ir ja yra iki šiol. Nuo praėjusių metų jis taip pat eina ir vyrų rinktinės vyr. trenerio pareigas.
„Ryto“ komandos vyr. treneriu jis spėjo pabūti vos du mėnesius – atleistas buvo vos startavus Eurolygos sezonui arba kitaip po vieno oficialaus mačo. „Mūsų nuomonės dėl šios komandos pajėgumo ir galimybių buvo skirtingos“, – tada teigė D.Anzulovičius.
Vėliau kroatas treniravo Zagrebo „Cibona“ ir „Cedevita“ klubus, dirbo Lenkijoje – Dombrovos Gurničos MKS ekipoje, Nankino „Monkey King“ komandoje, o nuo 2019-ųjų – Krasnojarsko „Enisey“ klube.
D.Anzulovičiaus biografijoje yra ir Kroatijos rinktinės pavadinimas: čia jis dirbo asistentu 2016–2017 m. ir vyr. treneriu 2018–2019 m.
Tarp D.Anzulovičiaus ir A.Trifunovičiaus įterpti galima būtų ir dar vieną žmogų – Robertą Štelmaherį, tačiau jis „Ryto“ vairą laikinai perėmęs buvo vos viename susitikime, tad tokių trumpalaikių ir laikinų specialistų čia neminėsime.
A.Trifunovičiaus pavardę sąraše jau turėjome, kuomet rašėme apie „Žalgirio“ strategus. Jis prieš atvykdamas į Kauną sostinėje padirbėti spėjo dukart – 2006–2008 m. ir 2010–2011 m.
Vėlyvesnį sykį A.Trifunovičius pateko su „Rytu“ į Eurolygos „Top 16“ etapą, tačiau klubas turėjo problemų LKL ir BBL fronte.
Palikęs Kauną iki Eurolygos lygio jis nebepakilo: iš pradžių darbavosi Nur-Sultano „Astana“ klube, vėliau – Giresuno „Yesilgiresun“ ekipoje bei Izmiro „Pinar Karšiyaka“ klube Turkijoje.
2019 m. šį trenerį taip pat sustabdė sveikatos problemos. Kuomet šis darbavosi Aleksandrovaco „Igokea“ klube, kur tuo metu žaidė Vaidas Kariniauskas, jį ištiko insultas. Dėl to nuo spalio mėnesio 52-ejų A.Trifunovičius vyr. trenerio pareigų nebeina.
Džikičius
Tik dabar keliamės į kitą sezoną. A.Džikičius dar ilgai buvo juokų objektu, dėl savo pomėgio sakyti tokias frazes kaip, kad „tai – svarbus mačas, bet ne pats svarbiausias“. Emocingas serbas pradirbo Vilniuje pilną 2011–2012 m. sezoną, Europos taurėje ir Vieningoje lygoje padėjo pasiekti „Rytui“ trečias vietas, o vietiniame fronte klubas liko antras.
Tačiau kitam sezonui prasidėjus A.Džikičius greitai pakavosi lagaminus namo po kelių nesėkmingų mačų.
Vėliau jo karjera krypo į Novo Mesto „Krka“ ekipą, Belgrado „Partizan“ klubą, Šiaurės Makedonijos rinktinę, o dar 2017–2018 m. jis su Podgoricos „Budučnost“ kovėsi Eurolygoje.
Vasarą stojęs prie Madrido „Estudiantes“ klubo vairo A.Džikičius ilgai neišsilaikė – sausio pabaigoje Dovydo Giedraičio klubo nebetreniravo. Tuo tarpu Madrido ekipa taip ir liko čempionato autsaidere.
Kuomet 2013 m. „Rytą“ paliko D.Maskoliūnas, komandą treniruoti atvyko vokietis. „Tikėjomės, kad vietoje Džikičiaus atėjęs Maskoliūnas suvaldys komandą ir nenuvils Vilniaus sirgalių, tačiau, kaip rodo rezultatai, mūsų lūkesčiai neišsipildė“, – tada sakė Gedvydas Vainauskas.
Tačiau nusivylimas laukė ir vėl, kadangi tuos metus „Rytas“ baigė be titulų, o 2013–2014 m. sezoną pradėjo taip pat pralaimėjimais: iškovojus bilietą į Eurolygą ten po pirmosios pergalės prieš Atėnų „Panathinaikos“ daugiau laimėjimų vilniečiai nepasiekė.
Nuo 2014 m. D.Bauermannas pakeitė nemažai ekipų: Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“, Viurcburgo „s.Oliver“, Sičuano „Blue Whales“, „Pinar Karšiyaka“, o galiausiai šiemet jis dirbti ėmė antroje Vokietijos lygoje – Rostoko „Seawolves“ klube.
Per šį laiką jis be Lenkijos rinktinės treniravo dar ir Iraną bei neseniai stojo prie Tuniso nacionalinės komandos vairo.
Strategas atvyko į „Rytą“ įpusėjus sezonui ir klubo vadovybė iš pradžių buvo patenkinta rezultatais, kol nesekė sensacingas pralaimėjimas LKF taurės finale tuomečiam Prienų „TonyBet“ klubui.
61-erių specialistas, kaip bebūtų keista, daugiau jokiame klube nebedirbo, nors iki tol tą darė nuo 1991-ųjų. Jis nuo 2016 m. treniravo tik rinktines: iš pradžių kroatus, vėliau – Braziliją.
Šeškus
2014–2015 m. „Rytas“ ėmėsi įdomaus eksperimento ir pasikvietė komandą treniruoti vieną charizmatiškiausių Lietuvos specialistų, buvusį Prienų komandos simboliu Virginijų Šeškų.
Kad su juo buvo smagu, tai tikrai, o V.Šeškaus bendravimo su legionieriais ypatumai dar ilgai kėlė šypseną. Bet galiausiai po svarbios pergalės prieš Ostendės klubą, kuri leido patekti į Europos taurės aštuntfinalį, pasirodė netikėta naujiena – „Rytas“ V.Šeškų atleido. Esą dėl to, kad žaidimas strigo, o krepšininkai nejautė trenerio užnugario.
Komandos vairą perdavęs Marcelo Nicolai, V.Šeškus dar liko trenerių štabe, tačiau kitą rudenį vėl grįžo į gimtuosius Prienus. Ten jis dirbo iki rudens, kuomet „Žalgiris“ pradėjo savo projektą su Mantu Šerniumi priešaky. Tačiau jau kuždamasi, kad po metų pertraukos, nuo kito sezono Virgį vėl galime matyti Prienų klube.
Dar vienas trumpalaikis „Ryto“ komandos projektas. M.Nicola minėtame Europos taurės aštuntfinalyje nesužibėjo, o LKL finalo serijoje „Rytas“ liko sutriuškintas, tuo tarpu kitą sezoną vilniečiai taip pat pralaimėti ėmė visiems, kam galėjo. Po pirmo rato Europos taurėje vos su viena pergale buvęs „Rytas“ norėjo gelbėtis ir atleido specialistą.
M.Nicola į sostinę vyko kaip jaunas ir mažai patirties turėjęs specialistas, o ir po etapo čia jis aukštame lygyje nebedirbo. Asistentu jis buvo Jeruzalės „Hapoel“ ir Bambergo „Brose Bamberg“ ekipose, treniravo vaikus, o vėliau ėmėsi darbų antroje Ispanijos lygoje žaidžiančioje San Sebastiano „Gipuzkoa“ komandoje.
Pačėsas
Mitais ir legendomis apipintas šio trenerio kelias „Ryto“ komandoje. T.Pačėso laikais LKL įvyko pirmieji mainai: Julius Jucikas buvo išsiųstas į Alytaus „Dzūkiją“, o į Vilnių atvyko Adamas Lapeta. Ne vienas auklėtinis galėtų papasakoti apie griežtą trenerio ranką, tikrinimus alkotesteriais, sunkias treniruotes ir raginimus bėgioti apie „Siemens“ areną, jei nenorės nutraukti sutarties.
Dar neseniai ir Krepsinis.net portalui Mantas Mockevičius kalbėjo apie tai, kad noro žaisti krepšinį neteko esą T.Pačėso dėka.
Vis tik daugiau naujų skandalingų istorijų apie šį trenerį negalime, kadangi palikęs „Rytą“ jis šio darbo nebedirbo. T.Pačėsas darbuojasi Alytaus savivaldybėje ir yra svarbi figūra „Dzūkijos“ klube.
Būtent jam T.Pačėsas perleido savo kėdę „Ryte“, nors kartu su šiuo klubu po ilgos pertraukos iškovojo titulą – Karaliaus Mindaugo taurę. Vis tik trauktis T.Pačėsas panoro pats ir G.Vainauskas turėjo vieną kandidatūrą į šį postą – R.Kurtinaitį.
„Pasiūlymas man buvo netikėtas – jį gavau ketvirtadienio vakare, – tada kalbėjo R.Kurtinaitis. – Bet aš toks žmogus, kad sprendimus priimu greitai“.
Vilniaus ekipa išgyveno šlovingus ankstesnius laikus su šiuo specialistu, tačiau šįkart R.Kurtinaitis turėjo vargo su šėlusiais legionieriais, o po Panevėžio „Lietkabeliui“ pralaimėto pusfinalio strategas buvo atviras, kad iš „Ryto“ teliko tik vardas. Kitas sezonas buvo geresnis, tačiau „Rytą“ R.Kurtinaitis paliko ne geriausiomis emocijomis – dar atkrintamųjų metu iš spaudos sužinojęs, kad jį pakeis Dainius Adomaitis, nepriklausomai nuo to, koks bus galutinis rezultatas.
Neilgai treneriui pabuvus be darbo viskas vėliau jam susiklostė taip, kaip jis norėjo. R.Kurtinaitis grįžo į Eurolygą, Maskvos srities „Chimki“ klubą, kuriame dirba iki šiol.
Iki tol, kol stabiliai perėmė „Ryto“ vairą 2018-aisiais, D.Adomaitis porąkart jau buvo treniravęs klubą ir anksčiau: išvykus A.Petrovičiui ir D.Bauermannui. Tuo tarpu vėliau į „Rytą“ jis vyko jau parodęs rezultatų su Klaipėdos „Neptūnu“ bei Utenos „Juventus“ ir jau būdamas rinktinės vyr. treneriu.
Dveji metai sostinėje D.Adomaičiui prasti toli gražu nebuvo: pernai iškovota dar viena KMT taurė, pasiektas Europos taurės ketvirtfinalis, o šiemet buvo patekta į turnyro „Top 16“ etapą.
Kokia bus D.Adomaičio ateitis sostinėje, kol kas neaišku.
Norėdami komentuoti prisijunkite.