0

Pažintis su Dramblio Kaulo Krantu: buvęs žalgirietis ir būrys žaidėjų iš Prancūzijos žemesnių lygų (23)

liepos 3 d., 11:36
D.Thompsonas bus vienas rinktinės vedlių (FIBA nuotr.)

Pergalingai olimpiados atrankos kovas pradėjusi Lietuvos rinktinė stos į antrąją kovą – 00.30 val. mūsų laiku prasidės mačas prieš Dramblio Kaulo Krantą.

Afrikos atstovai pasirengimo cikle 67:68 nusileido Dominikos Respublikai ir pralaimėjo prieš portugalus. Buvo tikimasi, kad rinktinėje žais Filadelfijos „76ers“ atstovas Mo Bamba, bet amerikiečiui sutrukdė formalumai dėl paso, kadangi draugiškose rungtynėse jis buvo sudėtyje. Krepsinis.net kviečia susipažinti su būsimais mūsiškių varžovais.

#0 Assemianas Moulare (Klermono-Ferono „Vichy“, Prancūzija). 21 metų 184 cm ūgio gynėjas rungtyniauja antrajame prancūzų divizione, kur per 18 minučių fiksavo 8,1 taško, 2,3 atkovoto kamuolio, 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir 8 naudingumo balų vidurkius. A.Moulare turi patirties ir Europos taurėje, kai gynė Paryžiaus „Levallois“ garbę, o prancūzišką pasą turintis įžaidėjas visą karjerą ir žaidžia šioje šalyje.

#2 Nisre Zouzoua (Jamtlando „Basket“, Švedija). 27 metų 187 cm ūgio gynėjas po kelių metų Prancūzijoje išvyko į Skandinaviją, kur per 28 minutes rinkdavo po 13 taškų, 2 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 10 naudingumo balų. Labai iš toli mėgstantis atakuoti žaidėjas, kuris per mačą išmesdavo po 5 tritaškius ir juos realizuodavo 35,4 proc.

#6 Lionelis Kouadio (Morono de la Fronteros „Moron“, Ispanija). Trečios Ispanijos lygos atstovas. Dar vienas puolėjas, kuriam yra 22-eji. 192 cm ūgio L.Kouadio jau du sezonus praleido tame pačiame klube ir pastarajame sezone jis buvo itin ryškus – 15,9 taško, 6 atkovoti kamuoliai ir 15,3 naudingumo balo per 30 minučių. Gerai dėl kamuolių kovojantis žaidėjas, kuris turi problemą su metimu iš perimetro.

#7 Maxence‘as Dadiet (Tulūzo „Stade Toulousain“, Prancūzija). 25 metų 192 cm ūgio gynėjas visą karjerą rungtyniauja Prancūzijoje, o pastarieji trys sezonai buvo šios šalies trečiajame divizione. Prabėgusiame sezone M.Dadiet fiksavo 13,3 taško, 3,8 atkovoto kamuolio, 3,8 rezultatyvaus perdavimo ir 11,7 naudingumo balo vidurkius per 29 žaidimo minutes. Iš toli mėgstantis atakuoti atletas, kuris tai daro tik 28 proc. tikslumu.

Diabate Diabate

#10 Solo Diabate (Luandos „Petro“, Angola). 36 metų 182 cm ūgio įžaidėjas, kuris yra vyriausias komandoje. Didelio vaidmens S.Diabate jau neturėjo ir savo klube, kur Afrikos lygoje turėjo vos 6 taškų vidurkį, bet buvo naudingas, nes atkovodavo po 3 kamuolius, atlikdavo 4,3 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo 11,3 naudingumo balo per 17 minučių. Vienas tų žaidėjų, kuris aikštelėje įneša ramybės ir patirties.

#12 Vafessa Fofana (Diunkerko „Gravelines“, Prancūzija). Dar vienas visą karjerą Prancūzijoje rungtyniaujantis žaidėjas, kuris savo klube praleido jau tris sezonus iš eilės. 32 metų 200 cm ūgio puolėjas aukščiausioje Prancūzijos lygoje yra tas žaidėjas, kuris duoda daug naudos gynyboje, o puolime yra menkai pastebimas – 26 minutės, 6,1 taško, 3,8 atkovoto kamuolio, 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir 7,2 naudingumo balo. Atletiškas žaidėjas su ilgomis rankomis, kuris svarbus gynyboje.

#13 Amadou Sidibe (Šoprono „Sopron“, Vengrija). 30 metų 203 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas praėjusį sezoną pradėjo Vokietijos aukščiausioje lygoje, bet ten (2,5 tšk., 2,8 atk. kam.) nesužibėjo ir persikėlė į Vengriją, kur per 23 minutes rinko 9 taškus, 6,8 atkovoto kamuolio ir 12,2 naudingumo balo. A.Sidibe savo taškus renka iš baudos aikštelės ir perimetre nėra pavojingas. #14 Patrickas Tape (Nokijos „Nokia“, Suomija). 26 metų 208 cm ūgio puolėjas vietinėje lygoje per 25 minutes pelnydavo 11,6 taško, atkovodavo 6,9 kamuolio, atlikdavo 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 17,2 naudingumo balo. Dar vienas atletiškas žaidėjas, kuris gerai kovoja dėl kamuolių ir taškus renka veiksmais po krepšiu.

#21 Deonas Thompsonas (Majagueso „Indios“, Puerto Rikas“). 35 metų 203 cm ūgio veteranas jau rungtyniauja ten, kur jam moka daugiau pinigų – sezoną praleido Japonijoje (11,4 tšk., 8,3 atk. kam., 16 naud. bal.), o tada pasuko į Puerto Riką, kur spėjo kol kas sužaisti vos du mačus. Geriausiai mums pažįstamas žaidėjas, nes 2018–2019 m. sezoną užbaigė Kauno „Žalgiryje“. D.Thompsonas turėtų būti vienas puolimo lyderių, nes gali pasiūlyti galimybė rinkti taškus tiek iš perimetro, tiek iš arčiau.

#23 Cedricas Bah (Klermono-Ferono „Vichy“, Prancūzija). Antras žaidėjas iš šios komandos, kuris jau tris sezonus praleido joje. 30 metų 200 cm ūgio puolėjas trečiajame divizione statistiškai neišsiskyrė (17 min., 5,3 tšk., 4,6 atk. kam., 7,6 naud. bal.), bet atsarginio žaidėjo vaidmenį atliko neblogai. C.Bah iš toli atakuoja retai, nes neturi tam įgūdžio, bet yra tvirtas atletas po krepšiais.

#26 Josephas Mobio (Trapanio „Shark“, Italija). 26 metų 200 cm ūgio puolėjas turi itališką pasą, todėl visą karjerą rungtyniauja šioje šalyje ir tai daro antrajame divizione. J.Mobio komanda iškovojo vietą aukščiausioje lygoje, tad jeigu jis liks klube, turės galimybę išbandyti save aukštame lygyje. Antroje lygoje J.Mobio per 24 minutes fiksavo 8,3 taško, 4,7 atkovoto kamuolio, 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir 11,7 naudingumo balo vidurkius.

#77 Jeanas-Philippe Dally (Šalono-Reimso „Champagne“, Prancūzija). 28 metų 199 cm ūgio puolėjas taip pat visą karjerą rungtyniauja Prancūzijoje. Trys sezonai Šalono-Reimso klube, iš kurių vienas buvo aukščiausioje lygoje, o du pastarieji – antrajame divizione. 2023–2024 m. sezonas jam statistiškai buvo geriausias (22 min., 10,5 tšk., 3,7 atk. kam., 1,3 rez. perd., 10,8 naud. bal.). J.P.Dally dažniausiai atakas užbaigia metimais iš toli ir tai daro tiksliai – 37,2 proc. (61/164) pastarajame sezone.

„Ilgoji pertrauka“: ant „Žalgirio“ slenksčio esantys gynėjai, gandai apie Kotsarą, Veličkos ir Tubelio likimas, Rubštavičiaus bei „Lietkabelio“ sąjunga ir Čempionų lygos burtai