163 – tiek rungtynių šį sezoną jau įvyko Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Toks kiekis kovų daugumai žaidėjų jau leido pademonstruoti tiek sugebėjimus ir naujai atrastus ginklus, tiek spragas, tad drąsiai galima pradėti vertinti, kurie komandų pirkiniai pateisino lūkesčius, o kurie – ne.
Portalas Krepsinis.net nusprendė sudaryti du penketukus LKL krepšininkų – šį sezoną pateikusių daugiausiai staigmenų bei sukėlusių nusivylimo atodūsį.
Šiuose sąrašuose nebeišvysite žaidėjų, jau spėjusių palikti Lietuvą.
Labiausiai nustebinę krepšininkai
Lukas Lekavičius (19 min., 9,1 tšk., 2,1 rez. perd., 1,4 kld.). Prieš sezono startą veikiausiai net optimistiškiausi krepšinio gerbėjai sunkiai galėjo prognozuoti, jog šis jaunas įžaidėjas užims tokią svarbią vietą Kauno „Žalgiryje“. Iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) į pajėgiausią Europos turnyrą peršokęs atakų organizatorius su kaupu pateisino į jį dėtus lūkesčius: sezono pradžioje buvo vienas pagrindinių Kauno klubo vedlių ir neleido ekipai justi įžaidėjo trūkumo. Žinoma, patirties stokos ir amžiaus faktorius L.Lekavičiui privalumu nėra – rezultatyvų perdavimą dar neretai keičia klaida, tačiau tikėtis idealaus žaidimo iš vos 20-mečio įžaidėjo – neįmanoma. Nors Po Willo Cherry atvykimo į Kauną L.Lekavičiaus žaidimo laikas kiek sutrumpėjo, nėra jokių abejonių, kad šio sezono patirtis padės jam pakelti savo vertę tarp Lietuvos įžaidėjų.
Evaldas Žabas (28 min., 13 tšk., 2,3 atk. kam., 3 rez. perd.). Nors Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjui – jau 26-eri, šis sezonas E.Žabui yra pirmasis LKL pirmenybėse. Ne vienerius metus užsienyje praleidusiam krepšininkui ilgos adaptacijos Lietuvoje tikrai nereikėjo: jis puikiai pritapo Panevėžio klube bei tiek rezultatyviausių, tiek naudingiausių komandos žaidėjų rikiuotėje yra lyderis. Tikrai ne kiekvienam žaidėjui debiutinis sezonas būna toks sėkmingas. E.Žabo kovingumą puikiai pademonstravo susitikimas su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Tada fantastiškai atakavęs gynėjas pelnė net 33 taškus (6/6 dvit., 6/8 trit., 3/3 baud.), išprovokavo 5 pražangas bei surinko 41 naudingumo balą, o šie įmestų taškų ir efektyvumo rodikliai tapo LKL sezono rekordais. Jei šis sezonas gynėjui ir toliau klostysis sėkmingai, į jį taikiklius nukreipti gali ir pajėgesnės šalies komandos.
Broadusas
Rashaunas Broadusas (31 min., 14,4 tšk., 3,8 atk. kam., 3,8 rez. perd.). Utenos „Juventus“ komanda gali džiaugtis, turėdama tikrą vedlį ir lyderį, kovojant dėl ketvirtosios pozicijos LKL turnyrinėje lentelėje. 30-mečiui R.Broadusui šis sezonas Lietuvoje – penktasis, tad amerikietis yra jau puikiai susipažinęs su mūsų šalies krepšiniu. Džiugina tai, kad šis legionierius tikrai nėra savanaudiškai renkantis taškus ir siekiantis aukščiausių asmeninių rodiklių: R.Broadusas nevengia perduoti kamuolį komandos draugams bei aikštelėje priima sprendimus, palankiausius ekipai. Nepaisant to, kad praėjusį sezoną amerikietis praleido dėl rimtos traumos, pastarasis pusmetis Utenoje žaidėjui buvo bene geriausias karjeroje – tokių rodiklių nedemonstravo ir tokios svarbios rolės ekipoje R.Broadusas nevaidino jau seniai.
Julius Jucikas (23 min., 12,6 tšk., 4,6 atk. kam., 0,9 blk.). Rodos, dar neseniai šis vidurio puolėjas keliavo tai į NKL, tai į LKL pirmenybes, tačiau per pastaruosius metus jam pagaliau pavyko įsitvirtinti Šiaulių „Šiaulių“ ekipoje. Treneris Gediminas Petrauskas ne kartą gyrė auklėtinį už darbštumą ir atsidavimą komandai, o tai, kaip rodo rezultatai, turi savo vaisių. Šis sezonas Šiauliuose 25-erių „centrui“ yra neabejotinai pats sėkmingiausias karjeroje, mat rodikliai gana ženkliai šoktelėjo aukštyn (praėjusį sezoną – 8,5 tšk., 2,9 atk. kam.). Bus įdomu stebėti, kaip šį sezoną atsiskleidusiam J.Jucikui seksis rungtyniauti toliau.
Osvaldas Olisevičius (25 min., 7,5 tšk., 4 atk. kam., 1,4 rez. perd.). Dar vienas krepšininkas, į pajėgiausią Lietuvos lygą atkeliavęs iš NKL pirmenybių. Praėjusį sezoną puolėjas atstovavo Trakų „Trakams“ ir buvo pripažintas labiausiai patobulėjusiu NKL žaidėju. Panašu, kad 22-ejų O.Olisevičiaus ėjimas pirmyn ties praėjusio sezono finišu tikrai nesustojo: jis, atsižvelgiant į amžių ir patirtį, gana solidžiai rungtyniauja Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ ir nesibaido grandų komandų. Kaip jau minėtas E.Žabas, šis puolėjas taip pat yra suspindėjęs mūšyje su „Lietuvos rytui“, kai pelnė 20 taškų (5/5 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.
Babkauskas
Labiausiai nuvylę krepšininkai
Karolis Babkauskas (11 min., 3,9 tšk., 0,9 atk. kam., 1,5 rez. perd.). Praėjusį sezoną Kauno rajono „LSU-Atletui“ atstovavęs gynėjas buvo neabejotinas komandos lyderis (13,8 tšk., 5,8 rez. perd.), gebėdavęs pradžiuginti gerbėjus rezultatyvių perdavimų šou. LKL pirmenybėse pagal šį rodiklį K.Babkauskas buvo antras, o rezultatyvumą – septintas. Šį sezoną viskas apsivertė aukštyn kojomis. 24-erių gynėjas, kaip ir buvo galima tikėtis, persikėlė į aukštesnio lygio ekipą, tačiau „Šiauliuose“ svarbios vietos neužima. Vos epizodiškai aikštėje pasirodančiam K.Babkauskui šis sezonas yra vienas prasčiausių karjeroje, mat progų pasireikšti G.Petrauskas jam suteikia nedaug. Sugebėjimų gynėjas tikrai turi, tad belieka tikėtis, kad ateityje jis dar parodys, ką moka.
Darius Songaila (14 min., 7,9 tšk., 2,7 atk. kam.). Šio aukščiausio kalibro puolėjo niekam pristatinėti tikrai nereikia. 37-erių D.Songaila į Kauną atvyko iš amžinų priešininkų klubo – „Lietuvos ryto“, kurį vedė į priekį svarbiausiuose ir sunkiausiuose mūšiuose. Nors buvo galima tikėtis, kad aukščiausio rango krepšininkas panašiai rungtyniaus ir „Žalgiryje“, taip nenutiko. Puolėjas neretai sulaukia kritikos už skubotai aikštėje priimamus sprendimus ir atrodo, kad šis veteranas nėra itin vykęs „Žalgirio“ pirkinys. Kita vertus, pažvelgus į D.Songailos amžių, taip besiklostantis sezonas yra gana dėsningas, nes geriausi jo metai jau likę praeityje.
Billy Baronas (14 min., 4,9 tšk., 1,2 atk. kam., 1,1 rez. perd.). Nepaisant to, kad iki tol žaidė atakuojančio gynėjo pozicijoje, amerikietis į „Lietuvos rytą“ atvyko turėdamas tapti pagrindiniu įžaidėju. Deja, scenarijus susiklostė ne pagal ekipos vadovų planą ir kamuolį organizuoti komandos atakoms jis savo rankose turi retai. B.Baronas nuo pat pradžių nepritapo Virginijaus Šeškaus schemose ir pasirodydavęs ant parketo atrodydavo toli gražu ne taip, kaip turėtų atrodyti į vieną pajėgiausių Lietuvos komandų atvykęs legionierius. B.Baronas tikrai yra vienas tų „Lietuvos ryto“ pirkinių, kurie turėtų duoti rimtą signalą bei pamoką ekipos vadovams prieš komplektuojant komandą kitiems sezonams.
Jasaitis
Simas Jasaitis (15 min., 3,8 tšk., 1,7 atk. kam.). Kai paaiškėjo, kad S.Jasaitis grįš į „Lietuvos rytą“, buvo girdėti dvejopų nuomonių: vieni plojo rankomis ir sakė, kad puolėjas taps puikiu pastiprinimu sostinės klubui, kiti teigė, jog ilgai nerungtyniavęs krepšininkas ekipai daug naudos neduos. Panašu, kad teisūs buvo pastarieji. Prieš daugiau nei du mėnesius į Vilnių atvykęs S.Jasaitis vis dar negali kokybiškai įsitraukti į žaidimą, tad akivaizdžiai matyti – jo ilgi svarstymai ir turėtų pasiūlymų atmetimai išėjo ne į gerą. Galbūt S.Jasaičio patirtis bei taikli ranka dar padės „Lietuvos rytui“ šaltakraujiškumo pareikalausiančiose situacijose, tačiau vargu, ar užteks laiko situacijai kardinaliai pasikeisti.
Vytenis Lipkevičius (13 min., 4,6 tšk., 2 atk. kam., 1,3 rez. perd.). Dar prieš metus šis 26-erių gynėjas žengdavo į aikštę „Žalgirio“ komandos startiniame penketuke, bet dabar jo vieta dažniau yra ne ant parketo, o ant atsarginių žaidėjų suolo. Net ir pasirodęs aikštelėje gynėjas atrodo blankiai bei atneša mažai naudos ekipai. Į V.Lipkevičių buvo dedamos didelės viltys, jis buvo vadinamas „Žalgirio“ ateitimi bei sulaukdavo daug pagyrų dėl savo gynybos, tačiau kur visa tai dingo šį sezoną, nežinia. Galbūt tai tik laikinas etapas: laikas parodys, ar visos į V.Lipkevičių dėtos viltys dar pasiteisins.
Norėdami komentuoti prisijunkite.