Kauno „Žalgiris“ (11/10) grįžo į sėkmingą kelią Eurolygoje, namie 77:68 palauždamas Bolonijos „Virtus“ (6/15).
Vienu pagrindinių pergalės kalvių vėl tapo Sylvainas Francisco. Prancūzas iniciatyvos ėmėsi lemiamu metu bei realizavo trapią persvarą išsaugoti padėjusius metimus.
Gynėjas iš viso per 29 minutes surinko 20 taškų (2/2 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 1/5 baudų metimų), 3 atkovotus, perimtą ir 3 prarastus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, bloką, 3 pražangas bei 21 naudingumo balą.
Po rungtynių žalgirietis apžvelgė lemtingus epizodus, šluobuoti privertusius skausmus ir nusimestą nesėkmių serijos naštą.
„Šiuo metu galime būti patenkinti pergale ir galvoti apie kitas rungtynes žinodami, kad atlikome gerus dalykus ir kovėmės visas 40 minučių“, – teigė prancūzas.
– Atrodė, kad ketvirtajame kėlinyje šlubavote, bet keitimo neprašėte. Jautėte, kad galite žaisti?
– Taip, tai yra ta pati čiurna, kurią pasisukau anksčiau. Nesu pasirengęs šimtu procentų ir žinojau, kad skaudės, bet žinojau, kad žaisiu. Treneris klausė, ar galiu rungtyniauti, atsakiau teigiamai. Man tik prireikė minutėlės ir viskas buvo gerai.
– Sumetėte lemiamus metimus, blokavote Mattą Morganą, galėtumėte apžvelgti šiuos epizodus?
– Tiesiog jaučiau, kad daug klydau gynyboje ir mums reikėjo sustabdyti kelias jų atakas, nes keitėmės taikliais metimais. Žinojau, kad Morganas veršis prieš mane ir buvau pasiruošęs. Tiesiog blokavau metimą, bet svarbiausia buvo sustabdytą varžovų ataką paversti taškais. Tai ir atlikau. Tiesiog reikėjo priimti teisingus sprendimus. Man tai buvo tik eilinė diena, tiesiog atlikau smulkius sprendimus.
– Kiek svarbu buvo nusipurtyti nesėkmių šleifą?
– Labai svarbu, nes pralaimėjome keturis kartus paeiliui ir bandėme aiškintis, koks yra sprendimas, ką mums reikia daryti. Vienintelis dalykas, kurio reikėjo – sustabdyti varžovų atakas ir paversti jas savo atakomis. Mažiau klaidų ir pagerinti kovą dėl kamuolių. Tai ir padarėme. Klaidų dar liko, bet pasirodėme geriau nei pastarosiose rungtynėse.
– Kamuolys judėjo geriau nei pastaruoju metu. Atrodo, kad turėjote rimtą pokalbį po rungtynių prieš Madrido „Real“. Jei taip, kiek svarbus jis buvo?
– Rungtynės prieš Madrido ekipą buvo liūdnos, susižeidžiau ir pykau dėl to, bet tai tik motyvavo mane ir komandos draugus. Kitą dieną negalvojome apie rungtynes, tiesiog reikėjo kietos treniruotės ir susitelkimo kitam mačui. Tikiu, kad tai yra padarėme.
– Ką pakoregavote kamuolio judėjime?
– Mums to reikėjo, kai kamuolys yra statiškas, prieš mus paprasta gintis. Kai kamuolys juda iš vienos aikštės pusės į kitą, gintis sunku, nes visi yra įtraukiami į puolimą, gynyba juda ir kartais ji vėluoja, kažkas bus laisvas. Tikiu, kad gerai padirbėjome.
– Keturių pralaimėjimų serijoje buvo per daug herojiško žaidimo mačų pabaigose?
– Nemanau taip, gal keli mačai buvo tokie, bet daugelis komandų mušė mus trečiuosiuose kėliniuose. Pralaimėjome fizines dvikovas ir nežinojome, ką daryti. Buvome atkertami nuo kamuolių, klydome. Žinojome, kad turime būti agresyvesni, uždirbti pražangas ir vesti kamuolį į baudos aikštelę. Anksčiau sulaukę kieto kontakto tiesiog likdavome ties perimetru.
– Jūsų išprovokuotos pražangos metant iš toli jau tapo klasika. Galima išvystyti šį įgūdį ar tiesiog reikia tai turėti?
– Tiesiog jaučiu, kad tai išsiaiškinau su patirtimi, ypač savo žaidimo „Bayern“ metu. Man visada buvo sakoma mesti, kai taip nutinka. Dabar visi pražangomis stabdo mane greitose atakose, o prieš Morganą buvau tam pasirengęs, nes žinojau, kad prieš mane prasižengs.
– Žinojote, kad šiuo rodikliu pirmaujate Eurolygoje?
– Nežinojau, bet uždirbu daug baudų metimų ir man tai yra svarbu pagaunant ritmą, nors šį kartą ir pramečiau visus tris baudų metimus.
– Ši taisyklė jums yra palanki, bet ar neatrodo, kad reiktų ją koreguoti, nes matome daug absurdiškų metimų iš savo aikštės pusės, pasibaigiančių baudų metimais?
– Nemanau taip, nes jiems ruošiantis prasižengti, visada esu pasirengęs mesti. Kodėl jie taip daro? Prasiženginėjama tyčia, todėl esu pasiruošęs dėl visa ko atlikti metimą. Kodėl reiktų tai keisti? Tai yra įgūdis, kurį galima tobulinti. Sakau taip daryti ir Lonnie, bet ne visiems pavyksta. Nando DeColo tame yra puikus.
– Per pralaimėjimų seriją kilo klausimų dėl kai kurių Andrea Trinchieri pasirinkimų. Galite išreikšti, kiek pasitikite šiuo treneriu ir ar sunkiu periodu buvo kilusių abejonių?
– Abejonių nebuvo, jis suteikia daug pasitikėjimo. Jis yra toje pačioje valtyje ir pralaimėjimus išgyvena taip pat sunkiai. Reikia pasitikėti juo ir jo mokymu. dienos pabaigoje, aikštėje mums tai padeda, tad turime įgyvendinti viską, ko jis nori. Tiek jis, tiek mes turime stengtis ir žaisti teisingai.
– Kalbant apie jūsų traumą, ką patyrėte vien tam, kad šiandien galėtumėte žaisti?
– Tiesiog manau, kad mano komanda ir štabas žino, kada galiu žaisti. Šį kartą man sakė, kad nenori manęs skubinti ir galiu padirbėti ties tuo, bet tikėjau, kad galiu žaisti. Treniruotėje viskas klostėsi natūraliai. Aiškinausi, ar galėsiu mesti atšokus ir gintis pilna jėga. Skausmus jaučiu, bet viskas atrodė stabiliai. Tiesiog jaučiu nepatogumą čiurnoje, bet tikėjau, kad galiu žaisti. Žinojau, kad viskas taip bus ir čiurną pasaugojau.
– Kokį skausmą jaučiate ir kaip tai atsiliepė ketvirtajame kėlinyje?
– Nežinau, jei pasakysiu 60 procentų, jums tai atrodys daug, bet man tai nėra daug. Skauda, bet žinojau, kad bus panašiai kaip ir prieš „Real“. Žinojau, kad tai yra trumpalaikis skausmas ir po kurio laiko bus geriau. Žaidžiau ir pagerėjo.
– Penktadienį ketinate rungtyniauti?
– Būsiu ten. Tiesiog reikia šaldyti, masažuoti čiurną, atlikti procedūras, darau tai visą laiką.
– Procentais, kiek šiuo metu esate pasirengęs žaisti?
– Aš – pasirengęs. Kai negaliu žaisti, žinau, kad negaliu. Kol galiu žaisti – žaisiu. Užaugau su tuo ir man tai yra tik skausmas. Manęs niekas neskubino ir sakė nežaisti, jei nesijaučiu patogiai, bet aš esu užtikrintas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.