Kai po Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynių su Utenos „Juventus“ Rimas Kurtinaitis patvirtino apie Egidijaus Mockevičiaus įsigijimą, niekas nesitikėjo, jog Vilniaus „Lietuvos rytas“ paskelbs apie dar vieną pirkinį.
Tačiau taip nutiko. Ir sostinės klubas paskelbė apie ne bet kokį pirkinį. „Lietuvos rytas“ įsigijo prieš kelis sezonus Europos taurėje dominavusį graiką Louką Mavrokefalidį.
33 metų 210 cm ūgio vidurio puolėjas neabejotinai sustiprins „Lietuvos ryto“ priekinę liniją, kuriai pastebimai trūksta ūgio ir jėgos.
Sunku prisiminti atvejį, kai „Lietuvos rytas“ prisiviliojo žaidėją, kuris turėjo neblogą karjerą Eurolygoje. L.Mavrokefalidis stipriausiame Senojo žemyno turnyre sužaidė šešis sezonus, o kai kurie jų buvo tikrai solidūs.
2006–2007 m. sezone, iškart po to, kai 2006 m. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje jį 57 šaukimu pašaukė Minesotos „Timberwolves“, Čekijoje gimęs graikas Eurolygoje fiksavo 7,2 taško ir 5 atkovotų kamuolių vidurkius, atstovaudamas Romos „Lottomatica“ ekipai.
Jau tada NBA skautai išskyrė puikų aukštaūgio žaidimo pojūtį, platų žaidimo nugara į krepšį arsenalą bei uoslę atšokusiems kamuoliams, tačiau į stipriausią planetos lygą „centras“ taip ir neišvyko. Viena to priežasčių – ribotos atletizmo savybės, kurių tokių fizinių parametrų „centrams“ NBA reikia kur kas geresnių.
Nuo 2007 iki 2011 m. L.Mavrokefalidis su pertraukomis gynė Pirėjo „Olympiacos“ garbę. Tuo metu jis susipažino ir su dabartiniu „Lietuvos ryto“ sporto direktoriumi Linu Kleiza, kuris buvo „Olympiacos“ vedlys 2009–2010 m. sezone.
Kol L.Kleiza kiekvieną vakarą susmeigdavo apie 20 taškų, L.Mavrokefalidis tenkinosi epizodiniu vaidmeniu, tačiau savo indėlį įnešdavo. Per 10 aikštelėje praleistų minučių jis rinko 5,4 taško ir atkovojo 2,3 kamuolio.
Geriausias graikui sezonas Eurolygoje buvo 2010–2011 m. Šalia tokių žaidėjų kaip Radoslavas Nesterovičius, Ioannis Bourousis svarbų vaidmenį šioje komandoje išsikovojo ir L.Mavrokefalidis. Starto penketuke jis pradėjo 8 Eurolygos mačus iš 18, o per 18 aikštėje praleistų minučių rinko 8,4 taško bei atkovojo po 4 kamuolius.
Tada ketvirtfinalyje „Olympiacos“ susidūrė su Sienos „Montepaschi“ ir L.Mavrokefalidis pirmajame serijos mače vedė savo komandą į pergalę – per 18 minučių surinko 15 taškų, atkovojo 7 kamuolius bei pasižymėjo 21 naudingumo balu.
Graikas surengė ne prastesnį pasirodymą antrajame serijos susitikime (16 taškų, 20 naudingumo balų), tačiau jį, kaip ir galop visą seriją, „Olympiacos“ pralaimėjo.
Loukas Mavrokefalidis prieš Lawrence'ą Robertsą
2011 m. vasarą palikus „Raudonuosius“ L.Mavrokefalidžio karjera pasuko į Rusiją. Ten aukštaūgis tapo dar universalesniu krepšininku. Tuometinis Sankt Peterburgo „Spartak“ strategas Jure Zdovcas norėjo L.Mavrokefalidį dažniau matyti prie tritaškio linijos. Ir taip turtingame graiko puolimo arsenale atsirado vietos tritaškiams metimams.
2012–2013 m. Vieningosios lygos sezone L.Mavrokefalidis vidutiniškai išmesdavo po 2,1 tritaškio per mačą ir juos realizuodavo net 46,5 proc. tikslumu. Pradėjęs atakuoti iš toli graikas tapo dar sunkiau sustabdomu. Vieningoje lygoje jis fiksavo 15,5 taško vidurkį.
2012–2013 m. sezono pabaigoje graikas paliko Rusiją ir persikėlė į Barselonos „Barcelona“, su kuria sužaidė 12 Ispanijos pirmenybių rungtynių. Ispanijos flagmano gretose L.Mavrokefalidis nesublizgėjo ir ilgiau neužsibuvo. 2013 m. vasarą pasirašė sutartį su Atėnų „Panathinaikos“.
Įdomu tai, kad tą vasarą Graikijos žiniasklaida jau buvo įrašiusį L.Mavrokefalidį į „Olympiacos“ sudėtį, tačiau galiausiai, jis persikėlė į aršiausių varžovų stovyklą. Tai, neabejotinai, užgavo karinguosius „Olympiacos“ aistruolius. Tačiau graikas buvo tikrai ne pirmasis, kuriam teko patirti, ką Graikijoje reiškia raudoną spalvą pakeisti žalia.
Pirmajame sezone „Panathinaikos“ L.Mavrokefalidžiui nebuvo lengva. Eurolygoje jis žaidė vos po 8 minutes, per kurias pasižymėjo 4,7 taško. Tiesa, visa tai turėjo kiek praskaidrinti sezono finišas, kurį vainikavo Graikijos čempionų titulas.
Asmeniškai L.Mavrokefalidžiui geresnis buvo antrasis sezonas „Panathinaikos“. Jo metu aukštaūgis sukūrė karjeros pasirodymą Eurolygoje, kai į Žgorželeco „PGE Turow“ krepšį sumetė 21 tašką ir surinko 30 naudingumo balų, o Graikijos pirmenybių atkrintamosiose jis tapo tikru komandos vedliu – fiksavo 18,4 taško, 8,1 atkovoto kamuolio ir 2,2 rezultatyvaus perdavimo vidurkius. L.Mavrokefalidis pirmą kartą karjeroje buvo išrinktas į simbolinį pirmenybių penketuką.
2015 m. vasarą aukštaūgis ilgokai praleido ieškodamas naujos darbovietės, kol galiausiai, įpusėjus rugpjūčiui, pasirašė sutartį su Atėnų AEK. Tai buvo sezonas, kai L.Mavrokefalidis tiesiog dominavo Europos taurėje. Per 34 minutes jis pelnė 24,2 taško (42 proc. trit.), atkovojo 9,7 kamuolio ir fiksavo 30,7 naudingumo balo vidurkius. Graiko pavardė ėmė šmėžuoti ganduose apie sugrįžimą į vieną iš šalies flagmanų, tačiau jis ir toliau gynė AEK garbę.
Galiausiai, L.Mavrokefalidis tapo rezultatyviausiu Graikijos pirmenybių sezono krepšininku bei antrą sykį karjeroje buvo išrinktas į simbolinį turnyro penketuką.
Mavrokefalidis
Galingas sezonas aukštaūgio reputacijai nepadarė tokios įtakos, jog Eurolygos klubai jam žadėtų itin svarbų vaidmenį. O būtent minučių ir pinigų krepšininkas geidė labiausiai. Todėl jo pasirinkimas 2016 m. vasarą pasirašyti sutartį su Kinijos pirmenybių Čingdao „Flying Tigers“ ekipa neturėjo pernelyg nustebinti.
Kinijoje L.Mavrokefalidis toliau demonstravo savo įgūdžius rinkti taškus ir kovoti dėl kamuolių (19,2 taško bei 8,8 atk. kam.), o sezoną jis pabaigė sugrįžimu į AEK. Šį kartą graikui vėl teko prisiminti žaidimą pozicijoje, kurioje jis rungtyniavo karjeros pradžioje.
Atėnų ekipoje nemažą laiko dalį jis praleisdavo sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, o jo vaidmuo nebebuvo toks svarbus, koks pirmajame sezone klube. AEK pasikvietė L.Mavrokefalidį prieš pat Čempionų lygos aštuntfinalio akistatą su Monako „AS Monaco“ ekipa. Pirmajame mače aukštaūgis neblizgėjo (4 taškai, 2/8 dvit., 6 atk. kam.), bet antrajame darė viską, kad AEK laimėtų, nors to ir nepakako – 25 min., 18 tšk. (12/14 baud.), 12 atk. kam. ir 26 naud. bal.
Graikijos pirmenybėse kai kuriuos susitikimus L.Mavrokefalidžiui teko pradėti nuo suolo, o per 20 minučių jis vidutiniškai pasižymėjo 10,8 taško ir 4,3 atkovoto kamuolio vidurkiais. Sezonas jam ir AEK klubui pasibaigė pusfinalyje 1:3 nusileidus „Panathinaikos“.
Užsitęsusią vasarą be darbo vainikavo sutartis su „Lietuvos rytu“. L.Mavrokefalidis vėl sugrįš į Europos taurę, kurioje pastarasis jo sezonas tapo vienu geriausių asmeninių pasirodymų turnyro istorijoje.
Galbūt sostinės klubo gerbėjai turės progą išvysti kažką panašaus, ką 2015 m. spalio 14 dieną graikas išdarinėjo dvikovoje su Volgogrado „Krasnij Oktiabr“, kai per 36 minutes sumetė 42 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 55 naudingumo balus.
„Lietuvos rytas“ įsigijo žaidėją su tokiu portfolio, kokio šioje komandoje nebuvo jau senokai. L.Mavrokefalidis veikiausiai nesustiprins sostinės ekipos gynybos, tačiau puolime įneš išskirtinius instinktus ir įgūdžius rinkti taškus.
Tokio krepšininko įsigijimas yra rimtas „Lietuvos ryto“ pareiškimas sugrįžti ten, kur šis klubas buvo jau senokai – ambicijoms vėl kautis dėl stipriausios Lietuvos komandos vardo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.