Lietuva
0
Dramblio Kaulo Krantas
0

Septyniolikmečiai pasaulio čempionate startavo 59 taškų pergale (25) FOTOGALERIJA

Birželio 29 d., 11:30
A.Butajevas žibėjo atidarymo mače (FIBA nuotr.)

Turkijoje startavo pirmasis šios vasaros jaunimo turnyras – septyniolikmečių Pasaulio čempionatas.

Dėl medalių grumiasi ir Lietuvos jaunuoliai (1/0), pirmajame mače Stambule nepagailėję bendraamžių iš Filipinų (0/1) – 107:48 (23:13, 23:16, 35:7, 26:12).

Pirmuosius rungtynių taškus dėjimu po perimto kamuolio pelnė Dovydas Buika, dviženklį pranašumą lietuviams netrukus sukrovė Igno Urbono dvitaškis (15:4). Po trumpo varžovų spurto iš toli pataikė Erikas Sirgedas, lietuviai turėjo šansų ir padidinti persvarą, tačiau paskutiniai kėlinio metimai nesukrito (23:13).

Antrajame ketvirtyje aikštėje vyravo chaotiškas žaidimas, o lietuvių puolimą palaikė Artūro Butajevo taškai baudos aikštelėje. A.Butajevas ir D.Buika inicijavo spurtą 12:0 (46:25), tačiau pro prarasto kamuolio nesportiškai prasižengė I.Urbonas. Tritaškiu pirmosios rungtynių dalies nepavyko uždaryti Kajui Mikalauskui – 46:29.

Po ilgosios pertraukos lietuviai grįžo susikaupę ir sparčiai augino skirtumą – A.Butajevas dėjimu suapvalino pranašumą iki 30 taškų (61:31), dvitaškius pridėjo ir Grantas Strelčiūnas bei Majus Bulanovas. Čia triuškinimas taip pat nesustojo – Matas Deniušas tritaškiu nustatė naują rekordinę ribą (76:33). Tritaškį pridėti dar spėjo ir E.Sirgedas – 81:36.

Ketvirtasis kėlinys pokyčių neatnešė – žaidimas ir toliau vyko į vieną krepšį, o I.Urbonas šimtąjį tašką pelnė galingu dėjimu.

Lietuvių gretose šalia dvigubo dublio liko A.Butajevas, efektyvumu jį net pranoko D.Buika – 19 minučių, 12 taškų (4/4 dvitaškių, 4/4 baudų metimų), 3 atkovoti ir 5 perimti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 2 pražangos bei 27 naudingumo balai.

Kovą dėl kamuolių Tomo Urbelionio laimėjo net 61:32, o tritaškius varžovams leido mesti vos 17 procentų tikslumu (6/35).

A grupėje taip pat varžosi Ispanijos (1/0) ir Puerto Riko (0/1) septyniolikmečiai. Šią dvikovą 63:89 pralaimėję puertorikiečiai ir taps antraisiais lietuvių varžovais sekmadienį, 17.00 val.

Lietuva: Artūras Butajevas 22 (9/13 dvitaškių, 9 atk. kam.), Kajus Mikalauskas 15, Erikas Sirgedas 14 (4/7 tritaškių, 5 atk. kam., 3 rez. perd.), Dovydas Buika 12 (4/4 dvitaškių, 6 rez. perd., 5 per. kam., 27 naud. bal.), Majus Bulanovas 10 (2/2 tritaškių, 4 atk. kam.), Ignas Urbonas 9 (5 atk. kam.), Arminas Vilkas (6 atk. kam.) ir Matas Deniušas (5 atk. kam., 2 blokai) po 7, Mantas Liutkevičius 6 (4 atk. kam., 4 klaidos), Grantas Strelčiūnas 4 (4 atk. kam.), Adomas Pocius 1 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Rokas Norutis 0 (0/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių).

Filipinai: Cletzas Amosas 10 (2/9 metimų), Kurtas Velasquezas 8 (3/14 metimų, 6 atk. kam.), Bonnas Daja 7 (5 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: ant „Žalgirio“ slenksčio esantys gynėjai, gandai apie Kotsarą, Veličkos ir Tubelio likimas, Rubštavičiaus bei „Lietkabelio“ sąjunga ir Čempionų lygos burtai